Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Clarion HX-D2. Jakie wzmacniacze? Jakie głośniki?

29 Kwi 2010 14:56 3125 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jestem w posiadaniu radyjka Clarion HX-D2.
    Radyjko ma w sobie zawodowe zwrotnice na trzy pasma i osobno subwoofer.
    Po kilku instalacjach stwierdziłem że sprawdzę czy Clarion zrobił to o czym pisze.
    Mam zamiar dokładnie wytłumić drzwi w które zamontuję głośniki niskotonowe min 17cm średnicy.
    W deskę średnie tony (najlepiej 10cm śr - bo takie otwory fabryczne) i wysokie tony gdzieś nad głową.
    Pytam na forum gdyż troszkę tego sprzętu będzie. Większość jednak zestawów to głośniki ze zwrotnicami które ja już mam w HX-D2. Potrzebuje jakiś komplet głośników i wzmacniacze - pytanie tylko jakie?
    Nadmienię że nawet regulację czasów i zwrotnic mam w radiu więc nie potrzebuję w zasadzie żadnych dodatkowych opcji we wzmacniaczu.
    Nie bardzo wiem czego szukać. 4 wzmacniaczy dwukanałowych? jednej szustki i mono do woofera? Help?
    Pozdrawiam Robert.
  • Poziom 43  
    Jaki fundusz przygotowałeś na zakupy bo od tego trzeba zacząć?
  • Poziom 9  
    Więc muszę zaznaczyć że radyjko kupiłem okazyjnie. Na resztę (dzieciak w drodze) więc mam jeszcze 7 miesięcy bo muszę zdążyć przed narodzinami. Później będą ważniejsze wydatki :).
    Pomyślałem wstępnie o wzmacniaczach Audison SRx 4.1 i SRx 3.1.
    Mam do kupienia na początek SRx 4.1 za 650 więc kusi mnie.
    Nie mam natomiast pojęcia o głośnikach.
    Czy dobierać dobre głośniki w swoich pasmach osobno bas, średnie i wysokie?
    Czy jak kompletować to z jednej serii?
    Budżet wyjdzie w trakcie. Wysłucham z chęcią podpowiedzi odpowiednich do radia jak i zarówno takie żebym się wyrobił w tym roku. Czyli nic przesadzonego.
    Przeraża mnie już sam fakt że trzeba będzie położyć dobre kable 2x4mm i fakt wygłuszenia drzwi w VW T4 więc trochę to pochłonie.
    Myślę że na zestaw głośników to z 1500 max ale dobrze by było 1000 :).
  • Poziom 43  
    Na temat systemu 3WAY nie podpowiem, nie mam doświadczenia ze średnicą. Mogę polecić DLS R6A(sporo o nich pisze na forum), latają u mnie w 2WAY z clarka 958, korzystny stosunek jakości do ceny ale co dołożyć na średnicę-nie mam pojęcia. Do 3WAY potrzeba ci dobrej 6kanałówki do samego systemu
  • Moderator CarAudio
    R6a + infinity coax 10 kappa , które zapakujesz w kokpit (będą grać w przednią szybę) . Oczywiście tego coaxa trzeba spreparować , czyli woferek(jako średniak) i tweeter w środku będą pędzone aktywnie (podział na radiu) . Co do drzwi w T4 , to bez 10cm dystansu się nie obejdzie , a mat do wyklejenia (ilość) to nawet nie wspominam :) .

PS: kabelki 2,5mm2 starczą , a do coaxa nawet 1mm2 będzie OK , toż to raptem 50w rms
  • Poziom 9  
    Do tej pory radyjko grało mi w Audi90 i zamontowałem to w firmie nagłośnieniowej. Głośniki na których to zrobiono to DEGO SP50, wzmacniacz Hellix E40. Gra to na prawdę pięknie lecz jak wiadomo nie wszystkie płyty są nagrane jak powinny i brak jest jakiejkolwiek regulacji z poziomu radyjka. Więc czasami prosiło by się odrobinka więcej np: basu i nie ma jak ;(. Osobiście uważam że radyjko nie wykorzystane jak należy. Przynajmniej prosiło by się o więcej.