Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

camera Samsung VP-A30 nieprzyjmuje kasety

18 Sie 2004 22:54 1614 8
  • Spec od samochodów
    witam szukałem na forum podobnych tematów ale nic nieznalazłem objaw jest taki na sucho bez kasety mechanizm się wysówa i chowa bez zarzutów( na ekranie napis tape migający) po wysunieciu mechanizmu i wsadzeniu taśmy zamknie się recznie pierwsza klapke ale z kamery wydobywa się dzwiek tak jakby silnik szedł bez obciażenia na sucho i kaseta się nie chowa zostaje wyżucona czy ktoś spotkał się z taką usterką < co trzeba wymieńić ,co może być uszkodzone . kamerke dostałem do naprawy ktoś już maczał tam palce być moze servis stwierdzono że jest coś dowymiany i kosztuje 700zł :?
    ps dodatkowy napis przy wyżucaniu taśmy C.EMG
  • Poziom 13  
    Kod błędu wskazuje na uszkodzenie silnika kapstan.Częsty przypadek w tym modelu - uszkodzenie polega na odklejeniu osłony metalicznej koła zamachowego silnika kapstan.Jesli wymontujesz silnik i zdejmiesz koło zobaczysz o co chodzi.Sprawdz też stan hallotronu na silniku - może być przetarty ( błąd C.REMG - brak impulsów z silnika kapstan).Powodzenia
  • Spec od samochodów
    idzie taki silnik nowy kupić i jakie koszta ?
    troche posiedziałem nad tą usterką myślałem że to wina kasety że ciazko pracuje bo jak rolki poluzowałem taśme pokręcajac tak żeby była lużna to taśma się pobracała w prawo w lewo i potem staneło i wypluło kasete
    ps:
    może ma ktoś zdjecie takiej lub podobnej kamerki głownie chodzi o ten silnik kapstan jak on wyglada bo kamerki jeszcze nierozebrałem ale niechce dobrać sie do tego silnika co nietrzeba tymbardziej ze kaseta wkładana jest na tkz. windzie :-).
    czy przy takiej usterce ona niezjedzie nadół (niezamknie się tylko odrazu ją wypluje, ale w niedziele rozbiore ją i zobacze co tam siedzi
  • Poziom 18  
    Nie badz taki leniwy.Rozbierz kamere i napraw silnik.Wszystko bedzie ok!
  • Poziom 14  
    ja bym stawial jednak na uszkodzony halotron na capstan motor,caly silnik jest juz niedostepny w Samsungu
  • Spec od samochodów
    no to ładnie marekn 1 myslę że trafiłeś jest przetarty halotron jest on napylony na tasiemke i teraz problem raczej tego nieda sie naprawić co tam wstawić albo gdzie kupić?
  • Poziom 10  
    help :( mam taki sam problem kamerka VP-A15 od czego zaczac?, malo mialem wczesniej do czynienia z kamerkami czy np z magnetowidami
  • Poziom 25  
    Witam. Miałem jakiś czas temu podobny problem... jeden silnik dało się naprawić a do drugiej kamerki musiałem kupić... silnik kupiłem w Koszalinie w North service, może jeszcze tam mają?
  • Spec od samochodów
    sorki ze tak dłógo mnie niebyło ale neo nawaliła i tydzień bez neta, znalazłem silnik kapstan używany w dobrym stanie za 150zł lub sam hallotron za 30zł ale klijent sie rozmyślił bo narazie kasy niema wiec temat uważam za zamkniety i dzieki za pomoc przyokazji jak ktoś ma tańszy silnik lub halotron to proszę na priva pisać cześć