Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 207 1.6 HDI pilot - centralny zamek

Artur Gronowski 29 Apr 2010 17:56 10233 8
 • #1
  Artur Gronowski
  Level 2  
  Witam,
  Gdzie się znajduje w peugeocie 207 odbiornik z "antenką" ( jeżeli istnieje coś takiego) do odbioru sygnałów z pilota do sterowania centralnym zamkiem i jak się tam dostać.
  Bateria 100% sprawna (nowa i sprawdzona miernikiem), ale pilot działa tylko przy bliskiej odległości od stacyjki (jakieś 10cm, zamykanie i otwieranie drzwi).
  Nie chodzi mi o programowanie pilota, czy reset (zdjęcie klem), bo to nic nie daje. Samo auto pali bez problemu a komputer nie pokazuje jakiś usterek.
  Proszę o info i z góry serdecznie dziękuję.
 • #2
  golax
  Level 15  
  Odbiornik znajduje się we włączniku pod kierownicą (com) moim zdaniem problem tkwi w pilocie.
 • #3
  zbyniuś
  Level 26  
  Jeżeli wymiana baterii nie pomogła to masz uszkodzony kluczyk
 • #4
  ms84
  Level 11  
  Panowie przepraszam ale muszę się podłączyć. W kluczyku do 207 wymieniałem obudowę. Pilot wcześniej działał bez zarzutu. Po wymianie obudowy (na zamiennik z allegro) pilot działa tylko w bliskiej odległości od stacyjki. Wyczytałem, że trzeba dokonać reinicjacji pilota (po zapłonie 10 sek. przycisk zamykania, odczekać 2 minuty). Nic to nie daje. Podczas rozkładania kluczyka zachowałem staranność itd. Bateria sprawdzona. Nie wierzę, że nagle uszkodził się kluczyk. Czy procedura kodowania pilota w 207 jest na pewno taka jak napisałem wyżej? Wiem, że sporo osób ma ten sam problem, ale nikt później nie odpisuje jak sobie poradził. Proszę o pomoc, samochód nie jest mój i w oczach osoby której wyrządziłem "przysługę" na pewno wygląda na to że popsułem kluczyk :) z góry dziękuję
 • #5
  Artur Gronowski
  Level 2  
  Trochę to trwało, ale problem mam wreszcie rozwiązany.
  Trafiłem w końcu na normalnego elektromechaniora, który nie kazał mi wymieniać "pół" auta, tylko wziął kluczyk i wymienił jakiś tam w nim kwarc. Pilot działa jak nowy.
 • #6
  maciek.sw
  Level 10  
  Witam,
  czy mógłbyś podpowiedzieć co konkretnie zostało wymienione i jaki był koszt?
 • #7
  ms84
  Level 11  
  podbijam i prosze o odpowiedz dziekuje
 • #9
  mouseman77
  Level 13  
  Podłączę się do tematu. Problem 207 1.4 hdi 2008. Sa dwa kluczyki, zwykly i scyzoryk. Ze zwyklego pali, ze scyzoryka nie. Pilot jednak działa. Czyzby cewka transpondera? Da rade jakos sprawdzic? Nie mam poufnej karty klienta, w pamieci sa dwa kluczyki. Ponoc scyzoryk musi byc dopisany do bsi skoro pilot dziala. Help?