Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 207 1.6 HDI pilot - centralny zamek

Artur Gronowski 29 Kwi 2010 17:56 7515 8
  • #1 29 Kwi 2010 17:56
    Artur Gronowski
    Poziom 2  

Witam,
    Gdzie się znajduje w peugeocie 207 odbiornik z "antenką" ( jeżeli istnieje coś takiego) do odbioru sygnałów z pilota do sterowania centralnym zamkiem i jak się tam dostać.
    Bateria 100% sprawna (nowa i sprawdzona miernikiem), ale pilot działa tylko przy bliskiej odległości od stacyjki (jakieś 10cm, zamykanie i otwieranie drzwi).
    Nie chodzi mi o programowanie pilota, czy reset (zdjęcie klem), bo to nic nie daje. Samo auto pali bez problemu a komputer nie pokazuje jakiś usterek.
    Proszę o info i z góry serdecznie dziękuję.

0 8
  • #2 08 Maj 2010 16:38
    golax
    Poziom 15  

Odbiornik znajduje się we włączniku pod kierownicą (com) moim zdaniem problem tkwi w pilocie.

1
  • #3 08 Maj 2010 17:24
    zbyniuś
    Poziom 26  

Jeżeli wymiana baterii nie pomogła to masz uszkodzony kluczyk

0
  • #4 04 Gru 2013 21:37
    ms84
    Poziom 10  

Panowie przepraszam ale muszę się podłączyć. W kluczyku do 207 wymieniałem obudowę. Pilot wcześniej działał bez zarzutu. Po wymianie obudowy (na zamiennik z allegro) pilot działa tylko w bliskiej odległości od stacyjki. Wyczytałem, że trzeba dokonać reinicjacji pilota (po zapłonie 10 sek. przycisk zamykania, odczekać 2 minuty). Nic to nie daje. Podczas rozkładania kluczyka zachowałem staranność itd. Bateria sprawdzona. Nie wierzę, że nagle uszkodził się kluczyk. Czy procedura kodowania pilota w 207 jest na pewno taka jak napisałem wyżej? Wiem, że sporo osób ma ten sam problem, ale nikt później nie odpisuje jak sobie poradził. Proszę o pomoc, samochód nie jest mój i w oczach osoby której wyrządziłem "przysługę" na pewno wygląda na to że popsułem kluczyk :) z góry dziękuję

0
  • #5 16 Gru 2013 12:50
    Artur Gronowski
    Poziom 2  

Trochę to trwało, ale problem mam wreszcie rozwiązany.
    Trafiłem w końcu na normalnego elektromechaniora, który nie kazał mi wymieniać "pół" auta, tylko wziął kluczyk i wymienił jakiś tam w nim kwarc. Pilot działa jak nowy.

2
  • #6 19 Gru 2013 07:57
    maciek.sw
    Poziom 9  

Witam,
    czy mógłbyś podpowiedzieć co konkretnie zostało wymienione i jaki był koszt?

1
  • #7 22 Mar 2014 22:25
    ms84
    Poziom 10  

podbijam i prosze o odpowiedz dziekuje

0
  • #8 23 Mar 2014 08:51
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #9 03 Sty 2019 08:20
    mouseman77
    Poziom 12  

Podłączę się do tematu. Problem 207 1.4 hdi 2008. Sa dwa kluczyki, zwykly i scyzoryk. Ze zwyklego pali, ze scyzoryka nie. Pilot jednak działa. Czyzby cewka transpondera? Da rade jakos sprawdzic? Nie mam poufnej karty klienta, w pamieci sa dwa kluczyki. Ponoc scyzoryk musi byc dopisany do bsi skoro pilot dziala. Help?

0