Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tomtom go920 po zrobieniu kopii zapasowej zwariował

radoo81 29 Kwi 2010 18:44 5835 10
  • #1 29 Kwi 2010 18:44
    radoo81
    Poziom 2  

Proszę koledzy pomóżcie.
    Dwa tygodnie temu kupiłem używany tomtom go 920-spawdzałem go po otrzymaniu przesyłki i wszystko było w porządku aż do momentu w którym postanowiłem zaktualizować tomtoma przez TThome i zrobieniu kopii zapasowej.
    Po nich wyświetlacz dotykowy zwariował-mimo że nie dotykam wyświetlacza(w prawym dolnym rogu) on tak jakby sam się naciska.
    Proszę o pomoc co może być tego przyczyną-oprogramowanie czy może wadliwy jest wyświetlacz dotykowy?
    Czy miał ktoś z Was może podobny problem??
    Dzięki za wszystkie rady.
    Pozdrawiam

0 10
  • #2 30 Kwi 2010 08:01
    Spacewalker
    Poziom 32  

Zrób format, wgraj backup. A jak nie pomoze, to zrób format i wgracj update z TT home, a potem przenies katalog z mapą z backupa na swojego TT.

0
  • #3 10 Lip 2010 09:17
    radoo81
    Poziom 2  

Dzięki wielkie-format i ponowne wgranie navcore i map pomogło!
    Tomek śmiga na najnowszych mapach aż miło:D

0
  • #4 15 Sty 2011 15:20
    servuz
    Poziom 10  

Witam,
    Mam ze swoim 920 podobny problem. Po wgraniu najnowszego navcore 8.351 i map v860.3101 Western and Central Europe urządzenie czasami mi wariuje. W prawym górnym rogu samo się wciska. Mam pytanie czy jeśli zgodnie z zaleceniami w tym poście sformatuję urządzenie to kartę pamięci na której mam mapy Usa i Kanady v.860.3101 też mam sformatować?
    Zaczynam od sporządzenia kopii zapasowej i co dalej?
    Z góry dziękuję za odp
    Pozdrawiam
    servuz

0
  • #5 15 Sty 2011 15:27
    Pontikos
    Poziom 38  

jesli masz na tej karcie TYLKO mapy (nie Navcore) , zostaw ja w spokoju.

Jesli z navcore, zformatuj, a mapy dociagniesz legalnie przez TT-home2
    Kolega Spacewalker bardzo ladnie to opisal.

0
  • #6 16 Sty 2011 13:31
    servuz
    Poziom 10  

dziękuję Pontikos za szybką odpowiedź.
    Navcore mam w nawigacji, także karcie dam spokój. Przyznam się, że jestem trochę zielony w temacie dlatego napiszę w punktach jak to mam zamiar zrobić i proszę o ewentualne sugestie i korekty.
    1. Sporządzam kopie zapasową
    2. Wyciągam karte z nawigacji.
    3. Formatuję nawigację w Windowsie
    4. Podłączam nawigację do TT Home i automatycznie wgra mi się Navcore
    5. Przywracam kopie zapasową
    Czy tak to ma wyglądać?

0
  • #7 16 Sty 2011 13:37
    Pontikos
    Poziom 38  

Mysle ze algorytm jest prawidlowy - po wyk. pkt. 4 odlacz urzadzenie, pozwol mu sie uruchomic ze dwa razy (pierwszy moze byc update), az do komunikatu: "nie znaleziono map" .

Sprawdz czy dotyk reaguje prawidlowo.
    Jesli na karcie nie masz navcore, uruchom ponownie urzadzenie juz z karta - powinno byc OK!

BTW, czasem trzeba po wgraniu pierwszego navcore uruchomic TToma dwa razy a nastepnie PONOWNIE (juz bez formatu!) kazac mu sciagnac oprogramowanie - za pierwszym razem potrafi sciagnac wersje bazowa, 66x, kolejna bedzie 7xx/8xx/9xx - i ta powinna byc finalna.

Jesli wszystko dzial, pkt. 5 NIE WYKONUJ!

0
  • #8 16 Sty 2011 17:06
    servuz
    Poziom 10  

Zaczyna mi się kształtować cały obraz operacji, która mnie czeka:)
    Mam jeszcze tylko kilka pytań:
    1. Jak ściągnąć Navcore 9xx, skoro teraz jak mam 8.351 to TT Home wyświetla mi, że urządzenie jest uaktualnione? Gdzie w menu TT Home można poprosić o wersję 9xx?
    2. Jeśli mam pominąć pkt.5 to jak przenieść do nawigacji mapy Europy i ustawienia indywidualne? (na karcie mam tylko mapy Usa także z kopii zapasowej muszę przenieść mapy Europy i nie ukrywam, że zależy mi na zachowaniu ustawień osobistych)
    Dziękuję za odp i cierpliwość ale jak już wspominałem w tej kwestii jestem laikiem

0
  • #9 16 Sty 2011 17:08
    koala106
    Poziom 39  

W przypadku x20 bazowa wersja navcore zaczyna się od wersji 8.xx, navcore w wersjach 6.xx ściągane jest tylko przy formacie i ponownej instalacji na urządzeniach serii x10 i starszych.

0
  • #10 16 Sty 2011 18:10
    Pontikos
    Poziom 38  

Slowem, to firma TT decyduje, jakie do danego modelu bedzie najnowsze navcore - masz aktualne - dzialaj dalej.

najpierw sprawdz czy widzi mapy USA z karty.
    Pozniej mozesz z backupu dograc ustawienia indywidualne.

0
  • #11 18 Sty 2011 21:30
    servuz
    Poziom 10  

a które pliki czy foldery odpowiadają w buckupie za ustawienia indywidualne i gdzie dokładnie mam je skopiować do urządzenia?

0