Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiszlifierka - do 50zł - jaką kupić?

Pisklak 29 Kwi 2010 18:55 3333 12
  • #1 29 Kwi 2010 18:55
    Pisklak
    Poziom 16  

Witam, potrzebuje kupić multiszlifierkę do drobnych prac majsterkowych, np. moddingu obudowy PC.

Wiem, że za 50zł to nie będzie "super" sprzęt ale nie potrzebuje narzędzi profesjonalnych które będą "chodzić" 10h dziennie.

Na allegro pełno jest tego rodzaju sprzętów i jest także sporo do 50zł.
    Ale jaka jest warta swojej ceny?
    Dodam, iż dobrze by było gdyby miała dość nasadek i akcesoriów.

P.S - do tych 50zł mogę ew. dorzucić jeszcze parę na wysyłkę.
    Czyli w sumie mam jakieś 60-65zł.

• #2 30 Kwi 2010 19:25
    mxs
    Poziom 26  

Do 50zł to są zabawki a nie narzędzia,przetestowałem kilka takich wynalazków i w końcu kupiłem Proxona za 200 i mam spokój.

• #3 30 Kwi 2010 23:15
    Grzesiek0194
    Poziom 10  

Nie kupuj taniego badziewia na częściach made in china. Wydasz 50 zł po miesięcy albo 6 wydasz kolejne i koło się zamyka. Wydaj raz a dobrze 200 zł i więcej i masz sprzęt na lata jak poszanujesz. Te do 100 zł to tylko podróbki nie przygotowane do ekstremalnej pracy. Przyciśniesz ciut mocniej i wo wywalenia. Kolega wyżej dobrze ci radzi i ja też na sprzęt to zawsze minimum 200 lekką łapką.

• #4 30 Kwi 2010 23:25
    1078231
    Usunięty  
  • #5 01 Maj 2010 12:18
    Pisklak
    Poziom 16  

Witam ponownie.

Dzięki za rady, przeczytałem również parę tematów na mod-planet i tak ludzie mają trochę odmienne zdanie.

Powiem tak, jestem wdzięczny za rady ale:

- niestety nie mam w tej chwili większej ilości pieniędzy
    - potrzebuję takie urządzenie na wczoraj
    - nie musi mi ono służyć x lat
    - nie mam od kogo pożyczyć

Więc, choćby i miało pochodzić 2 miesiące to i tak dobrze...

Właśnie na allegro zakupiłem taką multiszlifierkę firmy T.I.P za 49zł na akumulatorki - zobaczę co z tego będzie i jeszcze ew. wypowiem się o niej.

Pozdrawiam

• #6 01 Maj 2010 15:47
    Mariuszczs
    Poziom 19  

gorzej jak pochodzi 5 minut bo po nazwie T.I.P tak się zapowiada

• #7 01 Maj 2010 15:49
    1078231
    Usunięty  
  • #8 01 Maj 2010 22:38
    Grzesiek0194
    Poziom 10  

T.I.P to kijowa firma wiem co z nią jest nie tak dociśniesz mocniej i do widzenia. Aku ci szybko padnie nawet się nie nacieszysz. to co może cię poratować do dobry format aku. Jeden gość stosował to cacko do równania krawędzi w drewnie w dość trudno dostępnym miejscu. Padła po 3 tygodniach. Mam nadzieje że się nią nacieszysz i może producent trochę się poprawił. Tak czy owak będziemy ciekawi twojej opinii o produkcie.

• #9 02 Maj 2010 11:54
    Pisklak
    Poziom 16  

Powiem szczerze tak, mam nadzieję że akurat ten egzemplarz będzie wyjątkiem i że będę z niego zadowolony - pożyjemy zobaczymy.

Na tę szlifierkę dostaje rok gwarancji.

• #10 02 Maj 2010 12:28
    kierbedz4
    Poziom 33  

W chwili obecnej po 3 maja te zestawy szlifierek będą sprzedawane w sklepach wielkopowierzchniowych LIDL w podobnej cenie i już widnieją na ulotkach reklamowych sklepu.Jak rano zaliczysz zakupy w sklepie to się na tą szlifierkę załapiesz.Nieraz ciekawe mają oferty.Ostatnio kupiłem u nich suwmiarkę z elektronicznym odczytem firmy Powerfix za cenę poniżej 30 zł

• #11 07 Mar 2012 09:57
    vodiczka
    Poziom 42  

Jeżeli Pisklak używa swoją multiszlifierkę sporadycznie to wystarczy mu na kilka lat. Co z tego że żywotność ma statystycznie 10 - 20 razy krótszą niż sprzęt profesjonalny jeżeli statystycznie w miesiącu przepracuje tyle godzin co profesjonalny w ciągu jednej dniówki.
    Jak się ma pecha to zarówno sprzęt za 50 PLN jak i za 500 PLN ulegnie awarii po kilku godzinach pracy, od tego są gwarancje.
    Może Pisklak napisze czy szlifierka nadal mu służy czy wylądowała w śmietniku?

• #12 07 Mar 2012 21:15
    Pisklak
    Poziom 16  

Szlifierka oczywiście działa i mogę powiedzieć że jestem zadowolony. Ma za to dwie wady a w zasadzie jedną: po naładowaniu akumulatorków do pełna działa dobrze przez kilka chwil, później obroty spadają minimalnie, co czasami przeszkadza. Zastanawiam się nad dorobieniem jakiegoś gniazda abym mógł podłączyć bezpośrednio pod zasilacz (bezprzewodowość owej szlifierki bardzo często się przydaje). A co do drugiej wady to nie do końca wada szlifierki, raczej akcesoriów. Pilniki, wiertełka itd. są bardzo słabej jakości.

Pozdrawiam.

• #13 08 Mar 2012 10:01
    vodiczka
    Poziom 42  

Pisklak napisał:
    po naładowaniu akumulatorków do pełna działa dobrze przez kilka chwil, później obroty spadają minimalnie, co czasami przeszkadza.

Taka jest charakterystyka akumulatorów, trudno to uznać za wadę. Przez kilka chwil masz obroty wyższe od nominalnych i tyle. Zasilacz do ładowania akumulatorów może nie współpracować prawidłowo ze szlifierką. Musiałbyś sprawdzić czy można go obciążyć takim prądem jaki jest pobierany z akumulatorów w trakcie pracy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME