Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek eskort 94r

29 Kwi 2010 20:38 1289 4
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z pewnym fordem eskortem kombi 94r mk6 mianowicie z jego centralnym zamkiem. Centralny zamek jest sterowany kluczykiem, po otwarciu drzwi kluczykiem i jego wyjęciu centralny cały czas zamyka drzwi( jak by coś podawało cały czas impuls na zamykanie) Jak mogę rozwiązać ten problem

Dodano po 1 [minuty]:

Centralny jest chyba fabryczny.
  • Poziom 40  
    Odłącz raz lewe raz prawe drzwi i zobacz czy ustanie.
  • Poziom 9  
    Narazie nie mam dostępu do autka bo brat pojechał na wakacje ale jak wróci to zastosuje się do twojej rady.

Czy jeśli po odłączeniu któryś ze stron usterka minie będzie to oznaczało wadliwy który z głównych siłowników????????????
  • Poziom 9  
    Dzisiaj miałem możliwość bardziej przyjrzeniu się z bliska zachowaniu tej centralki i tak po zamknięciu drzwi od strony kierowcy kluczykiem zamykają się wszystkie drzwi ale już po otwarciu otwierają się tylko trzy drzwi i tylko na sekundę potem spowrotem się zamykają (drzwi pasażera nie otwierają się wogóle). Jedyna możliwość otwarcia to po przekręceniu kluczyka szybkie pociągnięcie klamki i otwarcie drzwi, ale wówczas siłownik tych drzwi ciągle pracuje zamykając klamkę od środka w stan blokady.
    Tak samo się dzieje tylko w drugą stronę jak zamykam i otwieram kluczykiem drzwi od strony pasażera. Zauważyłem jeszcze że jak siedzę w aucie i przesunę klamkę drzwi kierowcy w stan zablokowania drzwi to zamykają się wszystkie drzwi, ale jak znów chcę odblokować to ten sam przypadek się dzieje. Jedynie co pomaga to otwarcie siedząc w środku jedną ręką blokadę drzwi kierowcy a druga pasażera, wtedy wszystkie drzwi się otwierają i nic się nie dzieje.
    Po odpięciu drzwi pasażera kluczykiem mogę zamknąć od strony kierowcy drzwi kierowcy i tylne od strony kierowcy.

Nic więcej nie udało mi się sprawdzić.
    Kto może mi podpowiedzieć jak się z tym uporac
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli jeszcze raz będziesz podbijał wątek poprzez dopisywanie żali, otrzymasz ostrzeżenie!
    W fordzie NIE MA centralki. Wszystko jest zarządzane z poziomu siłowników w przednich drzwiach.
    Pozostaje ci tylko zrzucić tapicerki. W escorcie to chwila roboty i sprawdzić, w jakim stanie są siłownik i cięgna. Prawdopodobnie wykrzaczył się któryś z masterów i nie przełącza. Wymiana na nowy. Użycie uniwersalnego, z powodu konstrukcji zamka jest raczej problematyczna.