Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Line in do radia PHILIPS - Renault Scenic '99

krisk1979 29 Kwi 2010 20:41 6434 5
  • #1 29 Kwi 2010 20:41
    krisk1979
    Poziom 8  

Witam
    Jestem posiadaczem Renault Scenic '99 po lifcie, w aucie jest fabryczny kaseciak- no i tu jest problem...chciałbym podłączyć jakieś MP3 - nie chcę zmieniarki (aczkolwiek radio ma możliwość sterowania nią).
    Temat przetaczał się już na forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi i sposobu na dorobienie Line In to mojego radia (PHILIPS RADIOSAT 6010,model no. 22DC461/62P).
    Znalazłem też kilka linków do strony http://studio24.prv.pl/ i jest tam opisany sposób podłączenia- cytuję autora:
    "...Philips
    Tu mamy do dyspozycji jedno wejście liniowe ale tylko w modelach ze sterowaniem zmieniacza i tylko wtedy gdy ten zmieniacz nie jest podłączony.
    modele z nowym ISO (C3). Należy tylko zainicjować wejście liniowe (AUX) w menu ustawień radioodtwarzacza i podłączyć kabelek. Widok złącza w radiu od strony łączenia. Kabelek fabryczny nosi oznaczenie EA6786/00 a wygląd jego przypomina kabel Blaupunkta (co prawda mam tylko czarno białą fotografię :)

modele ze starym ISO (C10). Ustawiamy w menu wejście AUX jako aktywne i podłączamy kabelek do górnego złącza ISO. Można to tylko zrobić gdy nie korzystamy ze zmieniacza. Fabryczny kabelek ma oznaczenie EA6784/00 .

modele ze złączem DIN-13. Są to niektóre modele starsze. Podłączamy kabelek i w menu ustawiamy aktywne wejście AUX. Kabelek oryginalny ma oznaczenie EA6785/00.

Modele OEM (Peugeot, Citroen, Renault, Opel) nie mają menu ustawień więc nie mają trybu AUX..."

1. Czy ktoś już próbował ten sposób?
    2. Jak zainicjować wejście liniowe (AUX) w menu ustawień radioodtwarzacza?
    3. Czy ma ktoś instrukcję do tego modelu radia?

0 5
  • #2 30 Kwi 2010 21:47
    krisk1979
    Poziom 8  

Mam inny pomysł na podłączenie Line IN, wejście pozyskać z podłączenia kasety. Czytałem gdzieś, że takie podłączenia były praktykowane. Ale jak się wpiąć w układ?
    Zakładam takie rozwiązanie, że odłączamy głowicę oraz np napęd kasety, wkładam kasetę, albo wyprowadzam przełącznik na zewnątrz i wtedy po załączeniu przerzucony zostaje sygnał wejścia z zewnątrz.

Czy ktoś potrafi powiedzieć jak się wpiąć w sygnał? Z tego co się domyślam pod głowicę magn. nie da się podpiąć. Trzeba by było chyba wpiąć się w końcówkę mocy...?

0
  • #3 01 Maj 2010 00:26
    SaraniS
    Poziom 26  

Witam
    Dokładnie tak.
    Nie widziałem tego Philipsa, ale ostatnio robiłem w taki sposób inne radyjko - z tym, że było mi wygodniej podłączyć się zamiast radia (sygnał z radia szedł do końcówki mocy przewodem, podczas gdy magnetofonu po ścieżkach - musiałbym ciąć a tak tylko się wlutowałem z przełącznikiem i wejściem pod/zamiast fabrycznego kabla radia).
    Efekt - magnetofon jest nadrzędny, gdy włożysz kasetę (a słuchałeś wcześniej mp3), gra kaseta. Z kolei gdy kasetę wyjmiesz, sygnał zależy od pozycji przełącznika (radio/ Line In).
    Pozdrawiam

0
  • #4 01 Maj 2010 01:50
    Usunięty
  • #5 11 Maj 2010 20:50
    krisk1979
    Poziom 8  

Kupiłem zestaw discman + kaseta adaptacyjna + zasilacz do zapalniczki. Odbiór jest nawet dobry, ale i tak pokuszę się na podłączenie przez Line IN.
    Minus tego sprzętu jest taki, że za każdym uruchomieniem discmana płyta jest czytana od początku. Myślałem, że jak dokupię akumulatorki (bo napięcie z zapalniczki jest odcinane bez zapłonu) to będzie OK, niestety discman odcina zasilanie z akumulatorków po włączeniu wtyczki w gniazdko zasilania :(

Ale lepsze to niż kaseta i radio:)

0
  • #6 20 Gru 2010 21:09
    krzychu81
    Poziom 10  

Witam. Mi się udało zrobić, po przełączeniu na kasetę mam LINE IN, co daje mi nawet zestaw głośnomówiący. Kieszeń jest odłączona i odpowiednio przerobione są styki aby nie widział kieszeni. Tylko nie pamiętam jaki model radia mam, jak masz jakieś pytania to pisz.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo