Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektro zawór nie puszcza gazu

29 Kwi 2010 20:56 9163 10
  • Poziom 12  
    Witam mam BMW E34 2.0 150km 24V z gazem BRC. Problem jest taki że jak idę do auta rano odpalam na benzynie i muszę na niej przejechać koło 3km i dopiero chodzi na gazie. Problem jest w elektro-zaworze w parowniku. zawór jest dobry ponieważ zakładałem go do drugiej BM-ki i chodzi. U mnie na tym drugim elektro zaworze też nie chodzi. Ale prąd jest na przewodach do tego elektro-zaworu. ale nie cyka nie puszcza gazu dopiero po mocnym rozgrzaniu parownika. Myślę że ten zawór na dole co odcina gaz musi być brudny.... Pomóżcie. Może ktoś miał taki problem. A może wystarczy wykręcić ten zawór.?? ale jak go całego z dołem z parownika odkręcić?? proszę o pomoc :)
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 34  
    a co tu radzić ? Sprawdź cewkę i przewody zasilające, jeśli OK to zakręć gaz na butli przy silniku uruchomionym na gazie. Gaz się wypali i silnik zgaśnie. Odłącz przewod gazowy od elektrozaworu ( kup wcześniej baryłkę bo pewnie będzie do wymiany, popatrz na stronie megapou co to jest, kosztuje ok.1 zł) odkręć zawór od reduktora wyczyść benzyną ekstrakcyjną, dentauratem lub preparatem w aerozolu do czyszczenia przepustnic i gaźników.
  • Poziom 13  
    parownik musisz umyć ,zapewne nie spuszczałeś z niego tego syfu,kiedyś miałem też ten problem,ten syf na zimno jest gesty jak smoła a na rozgzanym silniku jest płynny,zrób tak jak kolega manio 123 ci wytłumaczył,lub kup drugi parownik bo skoro ci zawór blokuje to jest ostro brudny a ten syf tak łatwo się nie zmywa
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 21  
    Znajomy miał podobny problem, silnik zaczynał chodzić na gazie jak się dobrze nagrzał. Okazało się że silniczek krokowy gazu był zaklejony syfem i jak się dobrze rozgrzał to się odkleił i zaczął chodzić na gazie. Wyczyszczenie jest bardzo proste, bez zakręcania jakiegokolwiek zaworu odkręcić 2 śruby z silniczka i wyczyścić tłoczek jakimś spirytusem lub czymś podobnym.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Krokowy czyści się zawsze i wszędzie, przecież to podstawa, dziwi mnie, że tak doświadczony użytkownik tego forum, jak Kolega kortyleski o tym jeszcze nie wie... Takowe silniczki BEZWZGLĘDNIE czyścimy PRZED i PO każdej jeździe.
  • Poziom 12  
    gdzie mogę go znaleść??? gdzieś zapewne koło przepustnicy??? może jakieś foto:)

Dodano po 4 [godziny] 28 [minuty]:

chyba po kłopocie tzn. okaże się jak silnik będzie zimny czy zapali na gazie oto zdjęcia zaworu w środku :)

/
    /
  • Poziom 12  
    NO i elegancko. Silniczek pali na samym gazie na zimnym silniku. Już syf nie blokuje zaworu. Mam nadzieje że komuś przyda się ten temat. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    widze znajomy element :D prawdopodobnie masz parownik brc at90e.Mogę Ci tylko dopowiedzieć że bedziesz to czyścił coraz częściej niestety wyczyszczenie parownika cie nie ominie.Mnie juz nie chce sie tego wykrecać co dwa dni i czysćić dlatego robie teraz regeneracje parownika.pozdro.
  • Poziom 12  
    przymierzam się właśnie do kupna zestawu do regeneracji parownika. Jak zrobisz regeneracje napisz ile cię kosztowało to. :)