Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt CD30 MP3 - jak podłączyć sterowanie z kierownicy?

Spikegs 29 Kwi 2010 21:59 5308 7
  • #1 29 Kwi 2010 21:59
    Spikegs
    Poziom 10  

Witam

Potrzebuję konkretnych informacji na temat podłączenia radia CD30 MP3 Blaupunkt pod sterowanie z kierownicy w Oplu Combo. Chodzi o dokładne piny i połączenie lub też o ewentualną aktywację techem, jeśli chodzi po CAN, chociaż z tego co mi wiadomo nie chodzi po szynie CAN.

Jeżeli ktoś jest pewien swoich tez niech pisze, później doślę dokładne zdjęcia złącz, radia itp.

0 7
  • #2 30 Kwi 2010 20:29
    rossini
    Poziom 13  

Cześć
    Bez odpowiedniego adaptera nie podłączysz innego radia niż fabryczne obsługujące sterowanie w kierownicy, nic nie musisz aktywować wystarczy adapter podaj jakieś zdjęcia albo napisz czy masz przy radiu gniazda mini iso jeśli tak to taki adapterek na allegro możesz już kupić za 129zł + wysyłka zawsze można samemu zrobić ale trochę zabawy jest.

Pozdrawiam
    Michał

0
  • #3 01 Maj 2010 23:27
    Spikegs
    Poziom 10  

Radio CD30 MP3 to oryginalne radio OPLA (fabryczne), więc nie potrzeba adaptera. Chodzi tylko o pinologię, której nie mam.

0
  • #5 03 Maj 2010 17:42
    Spikegs
    Poziom 10  

Widziałem ten wątek, tylko pytanie jest jedno, który fizycznie przewód gdzie podłączyć. Przy taśmie kierownicy mam dwa wolne przewody (czarny z białym paskiem i niebieski z czerwonym paskiem). Podłączałem już pod piny RSA, ale ten niebieski dałem na SWC a czarny na GND i nic nie działało, z tego co widzę powinno być na odwrót tak?

Czy jeszcze jakieś przewody powinno się gdzieś podłączać? czy podświetlenie przycisków przy kierownicy chodzi właśnie po tych dwóch przewodach?

0
  • #6 04 Maj 2010 12:33
    Nawigator
    Poziom 33  

Sterowanie powinno być doprowadzone do wtyku radia i przy taśmie nie ma co szukać.
    Kolory kabli podpinac w ciemno też nie radzę.
    Kierownicę można zmierzyć omomierzem. Radio czy działa rezystorami różnymi od 100 om do 5k.
    Auto który rocznik? Jak nowe to tylko po szynie CAN.

N.

0
  • #7 04 Maj 2010 13:22
    Spikegs
    Poziom 10  

Przy wtyku radia nie ma doprowadzonych przewodów, w kostce jest tylko zasilanie i głośniki. Auto z roku 2004 (modelowy 2005), ale w Combo chyba po CAN nie chodzi, a jeżeli chodzi to jak to powinno działać? po podpięciu na pewno nie bo nie działa. Trzeba dokodować czy jak? Może znalazłaby się jakaś dokładna pinologia począwszy od taśmy do pinów w kostce radia. Tego potrzebuję.

0
  • #8 17 Cze 2010 21:19
    Zdzisław.c
    Poziom 10  

Mam w tej chwili podobny problem combo 2004 rok modelowy 2005, z tego co wyczytałem wychodzi, że od września były juz tylko can, założyłem kierownice z multifunkcja. W instalacji widać ze są kable od sterowania, radio cc 20 ma can`a, ale multifunkcja nie działa. Wie ktoś czy multifunkcje trzeba aktywować ?

Pzdr
    Z.

2
  Szukaj w 5mln produktów