Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeniesienie internetu radiowego.

29 Kwi 2010 22:41 1188 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam pewien problem. Posiadam internet radiowy przylaczony do komputera kablem(ktory jest jednoczesnie polaczony z zasilaczem). Problemu nie bylo, dopóki komputer stał w pokoju, który był nieużywany i przy którym jest antena od internetu. Jednakże muszę teraz przenieść się z komputerem do swojego pokoju jednak dosyć "odległego" od anteny. W calym domu rozprowadzone mam kable (takie jak kabel ethernet(?)) ale obecnie są to jedynie 3 kable wystające ze ściany, ponieważ nie mam jeszcze do nich gniazdek. Czy istnieje możliwość, żeby po zamontowaniu gniazdka, podłączając przewód od anteny pod gniazdko uzyskać jego przedłużenie i by internet działał w innym pokoju? Jakie gniazdko jest mi potrzebne?
    możliwe ze podobne pytanie było już wczesniej, jednak jak widze mnogosc tematow sprawilaby ze szukalbym owego problemu dluzej, nizli czekalbym na odpowiedz. Bede wdzieczny za pomoc, a w razie niejasnosci w moim pytaniu, moge wyjasnic jeszcze raz. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Opisz dokładnie w jaki sposób masz wykonane połączenie pomiędzy komputerem a anteną. Czy komputer masz podłączony kablem koncentrycznym zakonczonym wtyczka RP-SMA

Jeżeli piszesz, źe kabel który łączy się z anteną jest również połączony z zasilaczem to domyslać się można że mówisz o zasilaniu POE a więc przed anteną znajduje się Ap ustawion jako Ap client i od strony komputera jest wtyczka RJ-45?
  • Poziom 2  
    Tak, od strony komputera jest wtyczka RJ-45. Takie same widzialem gniazdka (znaczy z tym gniazdem). Jesli dobrze pamietam, tak samo jest podlaczony przewod do anteny.
  • Poziom 43  
    Jeśli nie będzie Ci przeszkadzał tam zasilacz, to bierzesz wtyczki RJ-45, zaciskasz po obu stronach kabla, kupujesz tzw łącznik/beczke RJ-45, łączysz tym oba kable i już.
    Ewentualnie, możesz odciąć wtyczkę, zlutować odpowiednie przewody kolorami i też będzie działać, ale zejdzie Ci na to dużo taśmy izolacyjnej
  • Poziom 2  
    A w przypadku, gdy zamontuje gniazdka do tych kabli i podlacze przewod od anteny wtyczka RJ-45 do GNIAZDKA a zasilaczem do normalnego, a w pokoju obok podlaczyc juz tylko przewodem gniazdko--->komputer? bedzie odbierac internet normalnie, czy zasilanie musi byc w przewodzie laczacym sie bezposrednio z PC?