Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Bravo 1.2 16v 2000r Przerywa silnik

29 Kwi 2010 23:01 7244 8
  • Poziom 12  
    Dzień dobry,
    jestem posiadaczem Fiata wymienionego wyżej w temacie. Od dłuższego czasu mam z nim dość duży problem, a mianowicie auto traci moc oraz przerywa silnik. Silnik przerywa mniej więcej 2000-2500 obrotów (szarpie). Zauważyłem również, że jeśli w aucie dodaje się gazu powoli i delikatnie auto jedzie, lecz jeśli naciśnie się gaz troszkę energiczniej (nie zwiększając powoli) auto zaczyna szarpać i przerywać. Nie wiem czy mi się wydawało czy nie lecz podczas mrozów usterka chyba się nasilała. Czytałem już wiele postów, próbowałem wymieniać części lecz nic nie pomaga, podpięcie auta pod komputer także nic nie wykazało. Bardzo prosiłbym o pomoc i ewentualne podpowiedzi, z góry dziękuję.

W aucie wymieniono:
    - kable zapłonowe
    - cewkę
    - czujnik położenia wału
    - świece
    - pompę paliwową
    - wtryski

Sprawdzone przez mechanika (twierdzi, że są sprawne) zostało:
    - silnik krokowy wraz z potencjometrem przepustnicy
    - czujnik podciśnienia
    - kompresja

Jest możliwe, że to komputer? lub bierze lewe powietrze w układzie dolotowym?
  • Poziom 17  
    Na początek sprawdz ciśnienie paliwa.
  • Poziom 12  
    Ciśnienie było sprawdzane po wymianie pompy paliwa, podobno jest prawidłowe.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Coś mnie te podobno nie przekonuje.Ale jeśli faktycznie,to pozostaje obserwacja parametrów rzeczywistych podczas tego szarpania.Inny mechanik powinien tam zajrzeć.
  • Poziom 12  
    na 100% też się nie mogę wypowiedzieć, gdyż nie było mnie przy tym, a to co by blokowało to paliwo skoro pompa (cały moduł pompy z filtrem) była wymieniona?
  • Poziom 17  
    Jeśli to wogóle przyczyna paliwa,to może nietrzyma zawór regulacji ciśnienia.Nie wiem czy w tych konkretnych modelach tak bywa,ale podobne objawy może powodować wybity klin na kole rozrządu.Przyczyn może być naście.Owocnych poszukiwań.
  • Poziom 12  
    Przełożyłem cewkę z ojca brava... nie działał na niej, ale żeby nie było ojca auto pracuje normalnie. Okazało się, że to jednak cewka... po zakupie nowej auto pracuje normalnie. Pytanie czemu na jego działo się to samo... Ważne, że już działa :D Dziękuje za pomoc.
    Temat do zamknięcia
  • Poziom 11  
    Witam,
    pozwolę sobie na małe pytanie na koniec. Mam auto rodzaju żeńskiego, taki sam silnik i identyczny problem. Czy kolega mógłby zamieścić zdjęcie tej cewki, która rozwiązała problem ? Albo przynajmniej opisać dokładnie, o którą część chodzi ?
    Będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Cewka zapłonowa to masz cewkę (czarna kostka, pudełko w którym kończą się kable zapłonowe), te kable co idą od świec.