Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

'Gala' - Flash Player z akceleracją GPU dla komputerów Mac

danielde 29 Kwi 2010 23:23 1468 3
 • 'Gala' - Flash Player z akceleracją GPU dla komputerów Mac
  Wczoraj Adobe wydało pierwszą wersję beta odtwarzacza Flash dla komputerów Mac z wbudowaną akceleracją opartą o procesor karty graficznej (GPU). Nowa wersja Flash Player'a przynosi korzyść, ponieważ pomoże, dostępnemu w systemie OS X 10.6.3 interfejsowi odpowiedzialnemu za dekodowanie wideo, w obsłudze plików w formacie H.264 i tym samym odciąży główny procesor, kosztem zwiększonej pracy chipsetu graficznego. Poza tym zmiana ta korzystnie wpłynie na pracę systemu oraz na żywotność baterii laptopów, ponieważ więcej zadań wykonywać będzie bardziej energooszczędny GPU.

  Obecne testowe wydanie Flash'a wymaga nowoczesnych rdzeni graficznych NVIDIA, w tym GeForce 9400M - dostępny w starszych MacBook'ach 'unibody', obecnych Mac mini i niektórych iMac'ach, GeForce 320M i GeForce 330M dostępnych w nowszych MacBook'ach Pro. Obecnie odtwarzacz nie wymaga specjalnych ustawień, lecz w celu informacyjnym, podczas aktywnej akceleracji GPU, wyświetlany jest mały kwadrat w kącie ekranu.

  Gala powinna być gotowa po uruchomieniu Flash Player'a w wersji 10.1 dla innych platform, co najprawdopodobniej będzie miało miejsce w połowie tego roku.

  Ciekawe co powie o nowym Flash'u Steve Jobs?

  źródło:Link


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 30 Kwi 2010 14:27
  KeinXor
  Poziom 24  

  No tak dla flash-a mocy nigdy za mało, do dziadostwo zajdzie nawet najnowszy sprzęt, do czego to dochodzi żeby animacje były wspierane mocą gpu, nie lepiej zainstalować Flash-kiler i adblock-a i dać spokój tej niedorozwiniętej technologii...

 • #3 30 Kwi 2010 17:05
  noyo
  Poziom 18  

  Faktycznie KeinXor, a te reklamy home.pl aż proszą się, aby u nich nie brać domeny :<

 • #4 01 Maj 2010 16:12
  radexp
  Poziom 11  

  No nareszcie...

  Flash to bloatware (już na windowsie, na osx jest gorzej, a linuksowy flash to tragedia), więc optymalizacja się przyda.

  Podczas oglądania youtube w HD flash pożera mi jakieś 20-30% procesora. To dużo za dużo, biorąc pod uwagę, że oglądanie czegokolwiek w HD w chociażby quicktime'ie pożera <5% procesora.

  Osobiście poczekam do finalnej wersji.

  btw. Szkoda, że w Operze (ulubiona przeglądarka) nie ma funkcji/wtyczki w stylu click-to-flash (domyślnie cały flash jest zastępowany ramką z napisem "flash" i dopiero po kliknięciu flash się uaktywnia)