Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalany Asus EEE PC 901 - ekran nie reaguje

30 Kwi 2010 01:55 2529 4
  • Poziom 12  
    Witam
    Kupiłem uszkodzonego netbooka asus eee pc 901 (podobno kawa się rozlała). Po podłączeniu zasilacza kontrolka od baterii miga (ładuje) i sprzęt normalnie odpala, ale niestety brak jakiejkolwiek reakcji na wyświetlaczu. Czyżby grafa padła po zalaniu?? Podłączenie zewnętrznego monitora też nic nie daje gdyż klawisz funkcyjny+F5 nic nie daje (chyba, że klawiatura też była mocno zalana).

Dziękuję za wszelkie porady
  • Poziom 35  
    Skąd wniosek że jak nie ma obrazu to wina karty graficznej ?
    Płytę należy wymontować i dokładnie obejrzeć, miejsca zalania przemyć wodą destylowaną i potem izopropanolem, w razie korozji elementów wypada je wymienić, lub jeśli wyglądają względnie to poprawić pola lutownicze. Warto sprawdzić czy nie ma przerw w druku.
  • Poziom 12  
    Miejsca zalania już przeczyściłem jak tylko wymontowałem płytę główną z netbooka jak i również obejrzałem ją dokładnie niestety nie wiem co poza grafą może być nie tak i dlaczego klawisz funkcyjny nie działa. Gwoli informacji ten asus wyposażony jest w dysk SSD i system operacyjny Linpus bodajże, ale nie daję 100% pewności. Jak jeszcze mogę sprawdzić czy działa na zewnętrznym monku?
    Pozdrawiam i dziękuję za wcześniejszą poradę.
  • Poziom 12  
    misiupan napisał:
    Czy wszystkie przetwornice działają ?, czy działa ładowanie?, jaki prąd pobiera po włączeniu bez akumulatora?, post z biosu jest ?

Dziękuję za podsunięcie pomysłów, ale: przetwornic nie mam jak sprawdzić, nie mam miernika aby sprawdzić jaki prąd pobiera, post do biosu -nic nie wyświetla na ekranie (sygnałów dźwiękowych też nie ma) a po podłączeniu zewnętrznego monka przęłączenie klawiszami funkcyjnymi też nic nie daje (może klepałka nie działa), na samej baterii działa.

P.S. Zastanawia mnie fakt dlaczego nie chce wyświetlić obrazu na zewnętrznym monitorze i jak mogę sprawdzić klawiaturę czy działa (wykluczam fakt podłączenia jej do innego netbooka)