Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wewnętrzne zasady forum Multimedia i Grafika.

Mery84 30 Apr 2010 14:58 121208 0
 • #1
  Mery84
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jak na całym forum tak i tu bezwzględnie obowiązuje regulamin forum!

  Z ważniejszych spraw:
  • :arrow: Grafikę zamieszczamy jedynym słusznym sposobem - za pomocą przycisku dodaj obrazek. Dokładna instrukcja:
   https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

   :arrow: Niedopuszczalne są linki do allegro co szczególnie dotyczy dyskusji o sprzęcie fotograficznym, a także posty w stylu "kup aparat A, bo ja taki mam i sobie chwalę". Sprzęt fotograficzny bywa drogą zabawą i posty polecające konkretny sprzęt powinny być odpowiednio umotywowane.

   :arrow: Jeśli Twój temat wymaga podania kodu źródłowego - szczególnie w dziale Tworzenie WWW korzystaj z - adekwatnych do użytego języka programowania - znaczników SYNTAX, np.:

   Code: php
   Log in, to see the code

   Jeśli do zamieszczenia są długie fragmenty, chcesz pokazać dla lepszego zrozumienia całości kilkadziesiąt linii kodu to lepiej wklej kod w plik tekstowy i dodaj jako załącznik - oszczędzisz wszystkim przewijania długich postów. Jeśli chcesz dodać plik z kodem źródłowym, którego system załączników nie przyjmuje zwracając, że rozszerzenie pliku jest niedozwolone zmień rozszerzenie pliku na txt lub spakuj plik w rar/zip/7z itp.

   :arrow: W działach poświęconych fotografii czy obróbce grafiki niedopuszczalne są jakiekolwiek "wojenki fanboy`ów". Tematy o wyższości Photoshopa nad GIMP, aparatu A nad aparatem B i im podobne będą zamykane już na przedbiegach lub usuwane do kosza. Co bardziej zatwardziali wojownicy w imię wyższości swoich gustów będą za regularne toczenie zbędnych dyskusji nagradzani ostrzeżeniami lub urlopami od pisania na forum.
   Dział fotografii nie jest poświęcony naprawom aparatów!

   :arrow: Film to nie jest dział do dyskusji jakie filmy lubisz, co fajnego ostatnio oglądałeś, polećcie mi dobry film typu ***** - takie tematy bezapelacyjnie lecą w kosz.
   Przypadki pytań skąd ściągnąć film i każdy inny przejaw piractwa = ostrzeżenie. To dział poświęcony montażowi i obróbce filmów, a nie kącik sympatyków albo piratów.

   :arrow: Niezależnie od tego, w którym subforum Twój temat się znajdzie tytuł postu powinien jasno opisywać problem tak, aby inni użytkownicy nie musieli domyślać się "co autor ma na myśli".

   Nie - "nie umiem zrobić jakiegoś tam efektu", a "GIMP v.2.x - jak uzyskać poprawnie efekt xxxx"
   Nie - "strona nie działa pomocy!", a "[PHP]Błąd w składni DOMXPath->query()", czy "Strona zwraca błąd w $result = mysql_query($sql);"
   Nie - "jak poprawić zdjęcie?", a "Poruszone zdjęcie - jak najskuteczniej usunąć efekt rozmycia w GIMP?"
   To chyba ewidentne przykłady jak napisać temat żeby miał sens. Jeśli tytuły wątków będą bzdurne, to jak zawsze w ruch pójdzie regulamin forum i usuwanie tematów.

   :arrow: Jeśli nie posiadasz podstawowej wiedzy wymaganej do osiągnięcia sukcesu ale mimo wszystko chcesz próbować - załóż temat w dziale Początkujący.


  Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania to skorzystaj z możliwości kontaktu z moderatorami sekcji komputerowej lub ze mną.