Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wewnętrzne zasady forum Multimedia i Grafika.

Mery84 30 Apr 2010 14:58 113069 0
 • #1
  Mery84
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jak na całym forum tak i tu bezwzględnie obowiązuje regulamin forum!

  Z ważniejszych spraw:
  • :arrow: Grafikę zamieszczamy jedynym słusznym sposobem - za pomocą przycisku dodaj obrazek. Dokładna instrukcja:
   https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

   :arrow: Niedopuszczalne są linki do allegro co szczególnie dotyczy dyskusji o sprzęcie fotograficznym, a także posty w stylu "kup aparat A, bo ja taki mam i sobie chwalę". Sprzęt fotograficzny bywa drogą zabawą i posty polecające konkretny sprzęt powinny być odpowiednio umotywowane.

   :arrow: Jeśli Twój temat wymaga podania kodu źródłowego - szczególnie w dziale Tworzenie WWW korzystaj z - adekwatnych do użytego języka programowania - znaczników SYNTAX, np.:

   Code: php
   Log in, to see the code

   Jeśli do zamieszczenia są długie fragmenty, chcesz pokazać dla lepszego zrozumienia całości kilkadziesiąt linii kodu to lepiej wklej kod w plik tekstowy i dodaj jako załącznik - oszczędzisz wszystkim przewijania długich postów. Jeśli chcesz dodać plik z kodem źródłowym, którego system załączników nie przyjmuje zwracając, że rozszerzenie pliku jest niedozwolone zmień rozszerzenie pliku na txt lub spakuj plik w rar/zip/7z itp.

   :arrow: W działach poświęconych fotografii czy obróbce grafiki niedopuszczalne są jakiekolwiek "wojenki fanboy`ów". Tematy o wyższości Photoshopa nad GIMP, aparatu A nad aparatem B i im podobne będą zamykane już na przedbiegach lub usuwane do kosza. Co bardziej zatwardziali wojownicy w imię wyższości swoich gustów będą za regularne toczenie zbędnych dyskusji nagradzani ostrzeżeniami lub urlopami od pisania na forum.
   Dział fotografii nie jest poświęcony naprawom aparatów!

   :arrow: Film to nie jest dział do dyskusji jakie filmy lubisz, co fajnego ostatnio oglądałeś, polećcie mi dobry film typu ***** - takie tematy bezapelacyjnie lecą w kosz.
   Przypadki pytań skąd ściągnąć film i każdy inny przejaw piractwa = ostrzeżenie. To dział poświęcony montażowi i obróbce filmów, a nie kącik sympatyków albo piratów.

   :arrow: Niezależnie od tego, w którym subforum Twój temat się znajdzie tytuł postu powinien jasno opisywać problem tak, aby inni użytkownicy nie musieli domyślać się "co autor ma na myśli".

   Nie - "nie umiem zrobić jakiegoś tam efektu", a "GIMP v.2.x - jak uzyskać poprawnie efekt xxxx"
   Nie - "strona nie działa pomocy!", a "[PHP]Błąd w składni DOMXPath->query()", czy "Strona zwraca błąd w $result = mysql_query($sql);"
   Nie - "jak poprawić zdjęcie?", a "Poruszone zdjęcie - jak najskuteczniej usunąć efekt rozmycia w GIMP?"
   To chyba ewidentne przykłady jak napisać temat żeby miał sens. Jeśli tytuły wątków będą bzdurne, to jak zawsze w ruch pójdzie regulamin forum i usuwanie tematów.

   :arrow: Jeśli nie posiadasz podstawowej wiedzy wymaganej do osiągnięcia sukcesu ale mimo wszystko chcesz próbować - załóż temat w dziale Początkujący.


  Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania to skorzystaj z możliwości kontaktu z moderatorami sekcji komputerowej lub ze mną.