Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak jest podłączoma kostka ISO w Opelu Corsa B

30 Kwi 2010 16:09 10369 5
  • Poziom 9  
    Witam

Mam kilka pytań:
    1. w owym samochodzie przy antenie na dachu są dwa kable jeden to koncentryk a drugi od zasilania na 12V. Z pod którym słupku on jest z przodu puszczony?
    2. W samochodzie jest instalacja do której podpina się kostkę ISO z radiem. Gdzie dalej idą przewody od tej instalacji w samochodzie?

A problem polega na tym, że zakupiłem ten samochód ze zwykłym kaseciakiem, który był podłączony do auta w taki sposób, że nie było potrzeby przekręcać stacyjki. Nie wiem czy to dlatego ale przewody przy kostce w instalacji samochodu miały nadtopioną izolację ale na szczęście jeszcze nic z dymem nie poszło.
    Gdzie mogę dokupić tą część instalacji z kostką? Jak zrobić, żeby było normalne odcięcie napięcia dla radia poprzez stacyjkę?
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanko ta kostka od strony samochodu wystaje w kieszeni na radio jakieś 7cm. Jak daleko idą te kable? Obejdzie się bez rozbierania samochodu?
  • Poziom 2  
    Witam!
    Właśnie chcę wymienić radio w Corsie B, niestety nie mam w samochodzie kostki ISO tylko takie białe złącze na 12 pinów. Nie wiem jak takie coś nazwać, szukam w internecie ale nie mogę znaleźć konkretnie tego złącza. Pewnie trzeba kupić przejściówkę (nowe radio oczywiście ma ISO). Czy ta przejściówka się jakoś szczególnie nazywa? A może masz linka do jakiegoś jej zdjęcia?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Cytat:

Podejrzewam że to po prostu przejściówka do jakiegoś specyficznego radia, której ktoś nie wyjął.

Masz rację, okazało się że tam głębiej jednak jest kostka ISO, po prostu za słabo szukałem.

Dzięki :)