Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobre kolumny i wzmacniacz??

Zagór 30 Kwi 2010 18:06 1757 13
  • #1 30 Kwi 2010 18:06
    Zagór
    Poziom 19  

Witam chcę kupić nowy sprzęt i myślałem żeby kupić np stx f180 bo kolumny ładne i firma nie najgorsza i słyszałem opinie że dobre ma górne pasmo i więc chcę je kupić i do tego np za miesiąc subwoofer aktywny np z stx żeby wzmocnić dolne pasmo i co Wy na taki sprzęt??
    pokój to hmmmm jakieś 15 m2 zależy mi na jak najlepszym dźwięku i żeby basik był przyjemny
    Co do wzmacniacz to myślę nad TECHNICS SU-810
    Więc jak to według Was jest ??

0 13
  • Pomocny post
    #2 01 Maj 2010 10:18
    najt
    Poziom 19  

Nawiązując do 'dobrego górnego pasma' - łatwo spalić wysokie tony w STX'ach.

Co do tematu - zależy jaką możesz przeznaczyć kwotę na sprzęt.

0
  • #3 01 Maj 2010 10:33
    Zagór
    Poziom 19  

Łatwo spalić??
    to jak coś chyba słychać mniej więcej kiedy jaki ton nie wyrabia więc to to nie problem
    A ten sub s180 z firmy stx jest dobry??
    Bo jakiś czas temu miałem subwoofer aktywny VK co miał niby 120 rms ale i tak byłem z niego zadowolony bo bas był przyjemny i umiał zagrzmieć ale 120 na pewno nie miał więc jak coś do tego zestawu pasowałby ten stx s180??

0
  • Pomocny post
    #4 01 Maj 2010 11:39
    najt
    Poziom 19  

VK to śmiech na sali.
    Co do tego STX'a tam siedzi GDN-27-300-8-SC głośnik dość porządny. Na pewno nie zabraknie mocy i uderzenia.

Ale właśnie nie jestem przekonany co do zestawu, w sensie kolumny + sub w takim pokoju. Same kolumny powinny spokojnie wystarczyć. Jeżeli będziesz uważał, że jest za mało basu dokupisz subwoofer. Póki co same kolumny. Chyba najlepsze rozwiązanie. ;)

0
  • #5 01 Maj 2010 13:22
    Zagór
    Poziom 19  

Dokładnie tak samo myślę więc kupiłem same kolumny na razie
    Ale że ja jestem taki że mi zawsze mało to zapytałem o ten subwoofer...
    Więc powiem tak już zamówiłem to wszystko co na początku podałem i szkoda że teraz te święta więc wszystko gdzieś za tydzień dopiero dojdzie
    I jeszcze jedno pytanie odnośnie wygrzewania kolumn bo nowe się wygrzewa czyli dokładnie ile muszę godzin przeznaczyć na to żeby one chodziły spokojnie aby potem móc słuchać głośniej??
    Ile potrzeba godzin na wygrzanie takich kolumn??

0
  • Pomocny post
    #6 01 Maj 2010 13:46
    najt
    Poziom 19  

Na wygrzanie potrzeba około 30 godzin :)

Zawsze ci mało? :D to tak jak i mi ale musisz pomyśleć, bo na takim metrażu nie wykorzystasz mocy subwoofer'a ani kolumn. A nawet jeśli wykorzystasz kolumny to subwoofer będzie nie potrzebny ;)

0
  • #7 01 Maj 2010 14:01
    Zagór
    Poziom 19  

spoko to wygrzewać będę 30 h
    a co do kolumn to wcześniej używałem tak że we wzmacniaczu kolumny stereo ustawiam bez basu żeby więcej można było podkręcić bo wiadomo z basem mniej wytrzymają a subwoofer podkręcałem trochę i on nadrabiał bas a kolumny mogły więcej dźwięku wydobyć z siebie
    Ty no wg mnie lepiej mieć za dużo niż za mało bo np jakaś mała imprezka to wtedy mogę wziąć i wiem że dobrze zagra...

0
  • Pomocny post
    #8 01 Maj 2010 18:51
    najt
    Poziom 19  

Tak, ale weź poprawkę, że bas z subwoofera nie będzie tak dynamiczny ;)
    Oczywiście, lepiej mieć za dużo. Z subwooferem to rozniesiesz pokój na 4 strony świata ;).

0
  • #10 02 Maj 2010 18:18
    najt
    Poziom 19  

Akurat ten Technics jest lepszy i wydajniejszy prądowo niż ten wzmacniacz Sony który podałeś. Zdecydowanie Technics. (i nie dlatego, że mam w podpisie Technics & Tonsil, nie - dlatego, że stare Technicsy, jeszcze te kanciaste potrafiły zagrać naprawdę porządnie jak na swoją cenę) :)

0
  • #11 02 Maj 2010 19:06
    Zagór
    Poziom 19  

A wiesz nawet nie widziałem dopiero teraz zauważyłem...
    Tylko że jak zakupiłem to się doczytałem ze ten akurat model ma końcówki mocy hybrydowe i że łatwo je spalić i czy to prawda że aż tak łatwo??
    Wiem wszystko nawet najlepsze ma swój minus i ten technics akurat to bo np sony f190 co miałem to strasznie szybko się grzał i czytałem że tak mają a kolega kupił f220 i jeszcze szybciej się grzeje....

0
  • #12 03 Maj 2010 20:20
    najt
    Poziom 19  

Jeżeli będziesz używać z głową to nic się nie stanie. Nie dawaj dużego przesteru. Zmniejszaj bas w miarę z głośnością będzie dobrze.

0
  • #13 06 Maj 2010 11:25
    Zagór
    Poziom 19  

To wiadomo ale jest jakaś granica??
    Na przykład do ilu % we wzmacniaczu można podkręcać z basem i sopranami na max??
    I do ilu % można podkręcać we wzmacniaczu przy basie i sopranach na 50%??

0
  • #14 06 Maj 2010 13:45
    398216
    Użytkownik usunął konto