Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW SHARAN 2.8 kontrolka ciśnienia oleju

30 Kwi 2010 22:23 4551 9
  • Poziom 25  
    Witam

Mam problem z vw sharan 1995 rok 2.8 benzyna ,po zapaleniu auta nie działa obrotomierz i mruga kontrolka ciśnienia oleju.Sprawdziłem czujniki cisnienia 0.3 bara i 1.4 bara i przejścia od czujników do licznika ,sprawdziłem zasilania i masy do licznika ,przedzwoniłem przewody ze ecu do licznika.Podmieniałem na inny licznik ale efekt jest taki sam .W teście elementów wykonawczych obrotomierz ani drgnie.Czy sygnał do obrotomierza brany jest z czujnika walu przez ecu ?.Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Dzięki za zainteresowanie ale według schematu to do liczników idzie z alternatora tylko jeden kabel do kontrolki ładowania ,chyba że się mylę.Wydaje mi się że sygnał na obrotomierz idzie z ecu (A36 ) do komputera sterujacego tablicy przyrządów (A75)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Nie mam teraz dostępu do tego auta więc nie sprawdzę ile kabli wychodzi z alternatora.Czy ktoś ma może jeszcze jakiś schemat do tego auta bo może w schemacie który załączyłem z autodaty jest jakiś błąd .
  • Poziom 21  
    Sygnał obrotów nie pochodzi z alternatora.To nie turbo diesel.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Czy to usterka obrotomierza może mieć wpływ na mruganie kontrolki ciśnienia oleju ( brak obrotów żle jest interpretowany przez dynamiczny system kontroli ciśnienia oleju )Czy ma ktoś oscylogram sygnału jaki powinien wychodzić z ecu do licznika (obrotomierza)?
  • Poziom 25  
    Wymiana sterownika rozwiązała temat .Temat zamykam.