Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC a głośniki od wieży

19 Sie 2004 09:40 10858 23
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam problem z podłączeniem dzwięku PC do wieży.
    MOja wieża jest stara w związku z tym nie ma żadnych wejść z tyłu ani z przodu (z przodu jest jedynie wYjście na słuchawki)

czy instnieje jakaś możliwość połączenia PC z wieżą?
    z wieża chyba nie ale myśle że jakoś pod głośniki.

może ktoś kto się zna na tym mi cos poradzi.
    będe wdzięczny za pomoc
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    Jeżeli nie masz żadnego wyjścia toraczej będzie trudno coś tu poradzić ! Samych głośników to też raczej nie podłączysz. Ja mam też takie radio co nawet na słuchawki nie ma wyjścia !!!!!!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Najprościej jest tak: rezygnujemy z radia wbudowanego do wieży i kabel z płyty radia kierujemy na wyjście z kompa. Masa jest w ekranie wystarczy podpiąć wyjścia z kompa i mase z kompa do odpowiednich miejsc i powinno działać. (tak bedize jesli będzie kilka płytek wewnatrz) np jak w Kensonicu.

Inne mniej eleganckie rozwiązania - to imitacja kasety - specjalnie zaprojektowana z myślą o magnetofonach samochodowych i podłaczaniu do nich CD. Kaseta przetwarzałaby dźwięk z kompa na cos zrozumiałego przez głowice. (o ile wieża ma takie cos jak magnetofon. ) - jest to rozwiązanie deformujące dźwiek i nie polecam.

Opisz dokładnie przełaczniki płyty wierzchniej, panel, powiedz co to za model, a może Ci powiemy jak najprościej. Powedz jaki układzik siedzi w końcówce mocy. Przeanalizuj może samemu Ci się uda "wpiąć" pod samą końcówke mocy albo ją "odseparowac" na potrzeby PC. W takich wiezach zazwyczaj siedza skromne monolityczne wzmacniacze operacyjne mocy, na blaszce metalowej, w podstawowej fabrycznej konfiguracji.
  • Poziom 20  
    Karta dźwiękowa tych głośników nie pociągnie:)
    Jeżeli chcesz podłączyć głosniki to muszą one być zasilane wzmacniaczem, w innym razie to nie wypali. Jaką one mają impedancję?
    W wieży możesz zrobić wejście na wzmaka (Aux) ale to zależy od tego jaka to wieża i jakie ma elementy (tzn. CD, magnetofon, radio), Zależy co ma. mozna zrobic wejście w miejscu gdzie jest doprowadzany sygnał z jakiegoś z tych urządzeń, ale nie zawsze jest to możliwe, zależy to od tego jak producent rozwiązał podanie sygnału na wzmacniacz.
  • Poziom 15  
    A skad wiesz ze nie pociagnie??
    Jak to jest wieza marki NONAME to watpie ze sa tam glosniki wieksze niz 10W - a nawet na 5W nie ma co liczyc. Wiec jezeli dysponujemy karta np SB16 to ma ona wbudowany wzmacniacz 2*6W - wystarczy tylko przestawic zworki na karcie i juz mozna podlaczyc glosniki pod wyjscie 'line out'
    Napisz jaka masz karte i opisz glosniki ( z czego obudowa, ilu drozne) to bedziemy mogli jakos stwierdzic jaka moga miec moc
  • Poziom 10  
    wieża jest sprowadzona z Nemiec firmy Universum , posiada aux - odtwarza stare płyty winylowe, odtwarza kasety , plyty cd , i tuner radiowy ma ... głośniki są 2 x 180 WATT ... w kompie karte mam zintegrowaną w płycie, dziwięk oparty o chip sound blaster 5.1
  • Poziom 15  
    czegos tu nie rozumiem - piszesz ze nie ma zadnych wejsc a ma aux?? Przeciez to wlasnie jest wejscie. A to jest segmentowa wieza czy jakas mini-wieza ??
  • Poziom 10  
    Tomer napisał:
    czegos tu nie rozumiem - piszesz ze nie ma zadnych wejsc a ma aux?? Przeciez to wlasnie jest wejscie. A to jest segmentowa wieza czy jakas mini-wieza ??

wszystko razem jest zabudowane ... i nie ma wejść ... chyba że w srodku cos jest
  • Poziom 15  
    No masz tylko 2 wyjscia - albo rozebrac i zrobic tak jak pisal Tremolo , albo dorobic jakis wzmacniacz na TDA jakims czy czyms w tym stylu i podlaczyc same glosniki (tyke ze bedziesz wtedy musial przepinac glosniki jak bedziesz chcial posluchac np radia zamiast PC )
  • Poziom 10  
    Lepiej rozkręcić i podłączyć przełącznik którym będziesz se przełanczał na kompa lub radio.
  • Poziom 1  
    Ja równiez mam problem z podlaczeniem glosników do kompa. Posiadam 2x glosnik SANYO SX 225, 50 W, 8 Ohm i karte dzwiekowa SB live 5.1 Creativa. Kable glosnikow zakonczone sa tylko dwoma drucikami, brak wtyczek typu jack. Wkladajac jeden drucik od jednego glosnika do gniazda w karcie tego do ktorego podlacza sie glosniki komputerowe, chyba line out sie zwie ;) jeden glosnik dziala. Jak skrece drucik od jednego i drugiego glosnika i wsadze to nie dziala. Tylko jak wloze jeden drucik od jednego glosnika to dziala ... w wiezy nie mam AUX... mam tylko wejscia R i L od CD bo do tej wiezy mozna podlaczyc jakis model czytnika CD. Jak to popodlaczac zeby za duzo nie kombinowac nie majac wzmacniacza zeby dwa glosniki graly ??
    Jakiekolwiek instrukcje poprosze na GG: 7211598 albo na tkobi(malpa)op.pl.
    Pozdrawiam
    Tomasz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Można tez zaaplikowac dodatkowy przełącznik np. Radio / komputer lub Magnetofon komputer plus 2 dodatkowe gniazda Cinch z tyłu iobudowy i problem jest elegancko rozwiązany.
    Same głosniki na wyjściu karty dźwiękowej nie zagrają. Na wyjściu siedzi zwykle wzm. operacyjny małej mocy który co najwyżej słuchawki pociagnie.
  • Poziom 43  
    W starych kartach na ISA były wzmacniacze mocy. Daje je tutaj w zalaczniku. To fragment płytki karty dźwiękowej na Es1688 jaki znalazłem - takie coś można wbudowac do komputera - aplikacja pewnie jest prosta i wymaga około 12 Volt.

Co do przeróbki wiezy starczą dwa przelacniki i kąsek kabla ekranowanego - no i przewód z magnetofonu do zapięcia.
  • Poziom 10  
    siemka moze mi pomozecie mam same glosniki i moze jest jakis sposob podlaczenia je pod kompa albo jakos do moich od pc glosnikow pod kable albo cos
  • Warunkowo odblokowany
    Pod wyjście karty dźwiękowej nie da się w żaden sposób podłączyć samych kolumn głośnikowych od zestawu/wieży tak, aby działały, jeśli karta dźwiękowa nie ma wbudowanego wzmacniacza. Typowe wyjście karty dźwiękowej jest w stanie uciągnąć co najwyżej słuchawki.

tkobi - albo zepsuj w końcu kartę dźwiekową dalej wpychając kable głośnikowe do wyjścia karty albo zakup kabel "mały jack stereo => 2x cinch i podłącz komputer do wieży przez opisane przez ciebie wejście do podłączenia zewnętrznego CD.
  • Poziom 10  
    a mozna tak zrobic zeby podlaczyc je pod glosniki od kompa ??
  • Warunkowo odblokowany
    Teoretycznie tak, ale skutek będzie mizerny - trzeba by było podłączyć głośniki równolegle lub szeregowo z tymi komputerowymi tzn. do wyjść wzmacniaczy wbudowanych w te komputerowe kolumienki. I tu sie kryje haczyk - podłączenie równoległe spowoduje przeciązenie wzmacniaczy kolumienek - mogą pójść z dymem. Podłączenie szeregowe spowoduje, że wzmacniacz bedzie grał cicho, ciszej niż bez podłączonych dodatkowych głośników. W obydwu przypadkach jeśli podłączyłoby sie kolumny o dużo wiekszej mocy niż mają przecietne rachityczne kolumienki komputerowe, siła elektromotoryczna byłaby zbyt mała, żeby "rozruszać" głośniki.
    Reasumując - takie rozwiązanie można o kant "zadniej potylicy" potłuc.

Gdybym miał same kolumny i chciał je podłączyć do kompa w jak najprostszy sposób, to zrobiłbym prosty wzmacniacz, choćby np. na TDA1554 i zasilił go napięciem 12V wyciągniętym z kompa. Miałbym na wyjściu jakieś 2x22W.
  • Poziom 10  
    a da sie jakos poldaczyc pod jack ?? no pomozecie
  • Poziom 10  
    a moglbys dac jakis schemat albo cos zeby podlaczyc chcem sprobowac podlaczyc moze jakos bedzie gralo a glosniki od pc maja moc 90W a ten glosnik ma 100W(6 ohm) muzycznych help
  • Warunkowo odblokowany
    90W?
    Chyba P.M.P.O. czyli w rzeczywistości najwyżej ok. 1W. Dodatkowego 100W głośnika nie pociągnie.
    Nie rozumiem o jakie schematy prosisz. Jeżeli nie rozumiesz co znaczy podłączenie szeregowe lub równoległe, to znaczy, że nie powinieneś w ogóle zabierać sie za majstrowanie przy głośnikach. Zaoszczędzisz sobie rozczarowania i uszkodzenia urządzeń.
  • Poziom 10  
    ty mnie nie zrozumiales chcialem podlaczyc pod zwykle glosniki ktore podlacza sie do komputera a juz podlaczylem sam i ciagnie normalnie i to jest to
  • Poziom 1  
    wiec tak, mialem taki sam problem :) 2 duze kolumieny stały zakuzone kiedy spalił mi sie wzmacniacz w wiezy, postanowilem je podloaczyc do kompa aby osiagnac mocniejszy efekt od zwyklych komputerowych głośniczków :D kolega ktory sie tym troszke zajmuje doradzil mi odciąc kabelek od 2 głośniczka komputerowego i podpiac kolumne, po dokonaniu tej czynnosci efekt byl super :) a wiec czas na drugą tu juz bylo troce roboty, mianowicie musisz rozebrac 1 głosniczek z pokrętłem :) i wylutowac kabel od głośniczka a w to miejsce podłączyc kolumienie ( oczywiscie przed jego rozebraniem odłącz go z prądu ;p ) :) po ukonczeniu tych czynnosci wlaczylem muzyke i gra jak kiedys wieza w której spalił sie wzmacniacz :D miodzio !!

kolumny maja koło 100 W jedna a glosniki z kompa byly firmy Manta multimedia i doskonale sobie daja rade z tak duzymi kolumnami :D

ozdróffka :D all
  • Poziom 1  
    witam!
    Mam taki problem. Moja wieża Sony MHC 450 nie czyta płyt CD. Problem przedstawia się następująco: po włożenie płty ekran przedstawia no disc. Moja wieża nie ma wyjścia Aux;a posiada tylko wyjścia na mikrofon oraz głośniki. Mam takie pytanie czy można w mojej wieży dorobić wyjście Aux' a i jeśli tak to jak mam to zrobić.
    Z góry dzięki za odpowiedź.