Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II phI - P0110 - kod błedu OBD II.

01 Maj 2010 00:01 10296 6
  • Poziom 17  
    Samochód : Renault Megane II phI, 1.9 DCi 120KM

Witam, rok temu nabijałem klimatyzacje, gościu sprawdził mi szczelność i nabił, układ był szczelny oraz klima działała całe wakacje, teraz zrobiło się ciepło chciałem się ochłodzić a klima się nie załącza. Pomyślałem że przyczyną może być czujnik temperatury, przecież skoro układ jest szczelny nie możliwe ze już nie ma płynu w układzie. ( W Oplu już 3 rok bez nabijania i mrozi naprawdę mocno).
    Postanowiłem więc zeskanować samochód kablem OBD II. Wywaliło błąd:

P0110 - kod błedu OBD II.
    (Obwód czujnika temperatury powietrza dolotowego - wadliwe działanie.)

W programie PCMScan również jest ten sam błąd.
    Nie wiem czy to nie ma nic wspólnego z tą klimatyzacją?

Samochód jeździ dobrze, pracuje równo, nie zauważyłem spadku mocy, oraz kopcenia, nie bierze oleju, silnik ma przejechane 45tys km, i nie jest katowany, turbina nie wydaje żadnych charakterystycznych dźwięków.
  • Poziom 35  
    w nowszych renaultach jak załapie bład w silniku moze klima nie chodzic
    sprawdz czujnik temp powietrza
    wykasuj bład i wtedy zobacz czy klima ruszy

zobacz tez czy ster silnika widzi cisnienie klimy,
    jakie? i czy jest takie samo jak na manometrze do obsługi klimy
  • Poziom 17  
    Znalazłem obrazki na których podana jest lokalizacja tego czujnika temperatury powietrza niestety do wersji 1.5 DCi, ja posiadam 1.9 DCi.
    Czy ten czujnik znajduje sie na gumowej rurze od intelcoolera?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Kolego jak byś przeczytał do końca mój post to wiedział byś że napisałem że skanowałem innymi programami nie darmowymi tylko PCMScan za który zapłaciłem licencję.
    Podpowie ktoś w którym miejscu znajduję się ten czujnik ?
  • Poziom 43  
    Adek odejdź od auta i daj zarobić tym, co się znają bo nie masz zielonego pojęcia o usterce klimy. Ten błąd nie ma nic wspólnego z klimą (usterka czujnika IAT)
  • Poziom 17  
    Po problemie, sprawdziłem właśnie ten czujnik od Laguny 1.9 DCi jest taki sam, i błędy już nie ma oraz klima działa.

Kolego skoro nie specjalizujesz sie w samochodach Renault to proszę nie wypowiadaj się, tutaj kiedy uszkodził mi się obrotomierz przestało działać radio. Jedno z drugiego nie wynika ale jednak.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.