Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilenie Daewoo AKF 9345 w domu

01 Maj 2010 10:03 1529 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Proszę o pomoc w podłączeniu radia daewoo AKF 9345 w domu w celu sprawdzenia i ewentualnej naprawy. Radio ma gniazdo ISO (chyba). Posiadam zasilacz 12 V. Jak to zrobić? Czy wystarczy podłączyć się tylko do pinu 7 +12V i pinu 8 masa (-12V)? Czy zaświeci się wyświetlacz na panelu?
  • Poziom 10  
    Dzięki poczytałem, ale jeśli mógłbyś mi rozjaśnić do mojego radia Daewoo o których mało piszesz. Złącze A POWER SUPPLY opisane jest tak:
    4. Back-Up DC +12V (ACC)
    5. Remote DC +12V (Power Ant)
    7. Power Supply
    8. Ground
    Rozumiem ze 8 to Masa, a +12V mam podłączyć do pozostałych (4;5;7) z + zasilacza domowego?
  • Poziom 33  
    Jaki jest ten zasilacz, parametry ?.
  • Poziom 12  
    Ja będę złomował fieste i wyciągnąłem radio- dosyć dobre- cyfrowe niemieckie - wsadziłem w drewnianą obudowę- podłączyłem 2 głośniki też z fiesty i zasilacz ze starego radia 12v + mostek prostowniczy- czarny przewód to zawsze jest minus czerwony zawsze plus- radyjko mam idealne do garażu jestem bardzo zadowolony :).
    Wystarczy ze podłączysz czerwony plus czarny minus i ma być.
  • Poziom 35  
    Ile A prądu jest w tsanie oddać ten zasilacz? Jeśli 1200mA to nawet nie podłączaj bo szkoda radia. Radio pobiera jakieś 6-8A prądu.
  • Moderator Radia Samochodowe
    Przy rozsądnej głośności słuchania , a radiu starszym to spokojnie zasilacz 2A wystarczy.

Ważne aby był stabilizowany , napewno nie tzw. prostownik do ładowania. :idea:
  • Poziom 10  
    Wszyscy zabierali głos ale nie na temat! Prosiłem o sposób podłączenia w domu do gniazda ISO. I czy wystarczy zasilić minusem 8 pin a 7pin +12V DC. Odpowiedziałem sobie sam. Nie wystarczy, należy jeszcze zasilić +12V DC pin nr 4. Podłączyć głośnik i antene i hula jak talala.
    Dzięki za zainteresowanie.
    Radio gra ale wciąga od razu taśme. Czy macie jakiś pomysł na ten problem?
    Pozdrawiam