Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze sterownikami do płyty głównej.

van der Weyden 01 Maj 2010 10:28 1965 4
  • #1 01 Maj 2010 10:28
    van der Weyden
    Poziom 8  

Witam,

robiłem format na komputerze i po instalacji zacząłem szukać sterowników do płyty głównej :

D945GCNL

Korzystałem w sumie chyba tylko ze strony Intela. Sterowniki audio udało mi się poprawnie zainstalować, gdyż dźwięk jest i problemów z nim nie ma.

Problem jest z grafiką. Podczas instalacji jednego sterownika wyskoczył mi błąd, iż nie posiadam jakiegoś pliku i w sumie instalacja została anulowana.

Zauważyłem natomiast,że przesuwanie jakiegokolwiek okienka - czy to otwartego folderu, czy przewijanie strony w internecie odbywa się nie płynnie i strasznie wolno. Coś jakby przeskakiwały klatki. Rozumiem,że to wina błędnie zainstalowanego/lub niezainstalowanego sterownika i tutaj proszę o pomoc.

Nazwa płyty głównej jest powyżej. Będę wdzięczny za naprowadzenie jaki dokładnie sterownik mam ściągnąć. Jestem laikiem w tym temacie dlatego wszystkie sterowniki ściągałem "na czuja" z pomocą Wujka Google :P

pozdrawiam i czekam na szybką pomoc ;)

Z góry dzięki za poświęcenie czasu.

System operacyjny : Windows XP Professional SP2

0 4
  • #2 01 Maj 2010 10:45
    jag61
    Specjalista d/s ochrony radiologicznej

Jak wyglądają wpisy w Menedżerze urządzeń ? ( czy są jakieś czerwone lub żółte znaczki?). Szkoda, że nie pamiętasz jaki to był sterownik/brakujący plik..
    Podaj konfigurację komputera.
    Ta płyta jest intelowska - na ich stronie masz wszystko..(sterowniki, manual itd itp).
    Dobrze by było jakbyś sprawdził jaki masz BIOS(wersja) - użyj np programu Everest).
    P.s.
    Jeśli jesteś (jak piszesz) laikiem - wygugluj sobie o optymalizacji systemu (przyjmuję, że masz XP)

0
  • #3 01 Maj 2010 10:45
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uzywasz zintegrowanej karty tak? Moze napiszesz jaki masz system? Nie mowiac juz o podaniu DOKLADNEGO komunikatu dotyczacego bledu.

Jezeli XP to instalujesz:
    Chipset: Intel® Chipset Device Software for Intel® Desktop Boards
    oraz:
    Video: Intel® Graphics Media Accelerator Driver for 945 Chipset-Based Intel Desktop Boards

http://downloadcenter.intel.com/SearchResult....uctProduct=Intel%c2%ae+Desktop+Board+D945GCNL

0
  • #4 01 Maj 2010 10:46
    lpm11
    Poziom 22  

W niedobrym dziale. Powinieneś w software.

Masz na stronie Intela sterowniki.
    Skupmy się na tej grafice(to jest przyczyną takiego zachowania okien). Jakiego pliku brakuje?
    Przeszukałeś te pliki które ściągnąłeś(po rozpakowaniu)?
    Jestem pewny, że gdzieś są.

0
  • #5 01 Maj 2010 14:07
    van der Weyden
    Poziom 8  

Ściągnąłem ze strony Intela te dwa sterowniki - pierwszy zainstalował mi się pomyślnie. Drugi zauważyłem,że ściągałem wcześniej i wtedy miałem właśnie z nim problem. Teraz przy włączeniu SETUP wyskoczył mi od razu komunikat " Ten system nei spełnia minimalnych wymagań dotyczących tego oprogramowania. Instalator zakończy działanie." :/ a wcześniej przy pierwszej próbie rozpoczął instalację..

Dodano po 20 [minuty]:

jag61 napisał:

Dobrze by było jakbyś sprawdził jaki masz BIOS(wersja) - użyj np programu Everest).
    P.s.
    Jeśli jesteś (jak piszesz) laikiem - wygugluj sobie o optymalizacji systemu (przyjmuję, że masz XP)

Ściągnąłem Everesta i w opcji BIOS pisze jedynie:

Typ BIOSu - Intel
    Data BIOSu systemowego i data biosu wideo

Nie wiem czy o to chodzi, ale w zakładce everestu "płyta główna", jest informacja "Właściwości magistrali FSB" - szerokość magistrali 64bitowy, typ - Intel GTL+

Jeśli chodzi o optymalizację systemu, to mam program CCleaner,który znajomy mi kiedyś polecił i używam go regularnie, nie wiem czy teraz może on okazać się przydatny??

Jeszcze jedno pytanie - czy może lepiej ściągnąć wszystkie sterowniki jakie są i instalować po kolei? Wiem ,że kolejność ma jakieś znaczenie, bo do swojego komputera kiedyś mnie ktoś instruuował i podawał w jakiej kolejności jakie instalować, tylko że ja miałem całkiem inną płytę.

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

PROBLEM ROZWIĄZANY - karta nie była zintegrowana i musiałeem ściągnąć sterowniki do karty ;) można zamknąć :)

0