Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie drukarki sieciowej - nie można odnaleźć drukarki

01 Maj 2010 13:12 28669 14
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam dwa kompy (na obu XP PRO). Do jednego z nich jest podpięta za pomocą kabla USB drukarka (HP Photosmart C4180). Internet chodzi w domu na WiFi za pomocą routera Netgear DG834G.

Próbowałem zainstalować na komputerze nie podpiętym kablem USB tą drukarkę (za pomocą kreatora sieci)

Drukarki i faksy >dodaj drukarkę>dalej>drukarka sieciowa lub podłączona do innego komputera>przeglądaj w poszukiwaniu drukarki ........ i

Nic - nie znajduje mi drukarki. W oknie dialogowym "Udostępnione drukarki" pojawia się napis "Sieć Microsoft Windows Network" i tyle. Jak Próbuję kliknać "dalej" to pojawia się komunikat że muszę najpierw zaznaczyć drukarkę

proszę o pomoc

dzięki andu
  • Poziom 16  
    Czy na komputerze, do którego jest podłączona, drukarka jest udostępniona dla innych?
  • Poziom 11  
    Tak,

we właściwościach drukarki kliknąłem "udostępnij tę drukarkę"

pozdro
  • Poziom 23  
    Powinieneś kliknąć Sieć Microsoft Windows, powinno Ci się zacząć rozwijać drzewko z nazwą grup roboczych, następnie komputerów i drukarek
  • Poziom 13  
    Zobacz poda jaką nazwa ją udostępniasz, następnie na komputerze do którego chcesz ją podłączyć po sieć gdy dodajesz drukarkę wpisz ręcznie ścieżkę w taki sposób: \\nazwa_pierwszego_komputera\nazwa_drukarki.

Jeżeli jest prawidłowa komunikacja miedzy komputerami i drukarka jest udostępniona będzie działało.
  • Poziom 39  
    Odbierasz internet , ale nie piszesz, czy skonfigurowałeś sieć domową.
    Komputery nazwij workgroup.Musisz zobaczyć na komputerze udostępniającym tą drukarkę, poprzez sieć. Niczego nie trzeba instalować, ustawiasz tylko tą drukarkę jako domyślną.
  • Poziom 11  
    Właśnie skonfigurowałem sieć domową.

i nadal nie mogę znaleźć tej drukarki

pozdro
  • Poziom 39  
    Włącz drukarkę, udostępnij ją, a w ogóle musisz zrestartować komputery po utworzeniu sieci.Ja pracuję na win 7 i zapomniałem, ale chyba musisz na mój komputer grupa robocza, wyświetl komputery grupy roboczej, jeśli zobaczysz komputer ten z drukarką, to i drukarkę powinieneś zobaczyć.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie,

Dalej nie mogę podłączyć tej drukarki.

Do tej pory zrobiłem tak:

1 Udostępniłem drukarkę.
    2 Na obu komputerach utworzyłem grupę roboczą DOM i nazwałem komputery: stacjonarny i laptop
    Zrestartowałem komputery

Na komputerze który nazwałem "stacjonarny" ( do którego podłączona jest drukarka) po kliknięciu w "moje miejsca sieciowe" widać komputer "stacjonarny" i to że jest w sieci DOM, natomiast ciągle nie widać tego drugiego komopa - laptopa

Z kolei jak się kliknie w "moje miejsca sieciowe" na laptopie to wyświetla się komunikat: "Dom nie jest dostępny. Możesz nie mieć dostępu do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera aby uzyskać uprawnienia dostępu. Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna".

Nie wiem jak sobie alej z tym poradzić
  • Poziom 39  
    Mój komputer z menu, prawym, zmień nazwę na workgroup, ten drugi tak samo.
    Restart.
  • Poziom 11  
    Zrobiłem tak:

kliknąłem "start" najechałem myszą na "mój komputer" kliknąłem prawym klawiszem z rozwiniętego menu wybrałem "zmień nazwę" z zmieniłem nazwę z "mój komputer" na "workgroup" - nie wiem czy o to Ci chodziło ale tak ja to zrozumiałem. Następnie zrestartowałem komputery i dalej nic. Na komputerze stacjonarnym widać w miejscach sieciowych udostępnioną drukarkę a na laptopie w miejscach sieciowych nie widać nic.

Zrobiłem tak samo na obu komputerach
  • Poziom 39  
    udostępnij cały dysk C, tam gdzie drukarka
    A na drugim wejdź do drukarek i tam zobacz.Jak będzie ustaw jako domyślną.
    Nie wiem, albo spróbuj skonfigurować sieć bezprzewodową i ustawienia przenieś do drugiego pen drivem, lub kartą sd (kreator sieci bezprzewodowej).Dobrze poszukaj we właściwościach, poustawiaj wszystko bez ograniczeń.
  • Poziom 20  
    Oba komputery powinny być w tej samej grupie roboczej, i czy nazwą jest: workgrup, dom czy też piwnica to, powinny PC-ty się widzieć.
    Brak połączenia może być skutkiem:
    -zablokowania protokołu NET_Bios
    -użycie programu XP-Antispy i zaznaczona opcja nie generuj haszy menadżera
    sieci, ukryj komputer w sieci, ogranicz anonimowy dostęp z sieci.
    -aplikacja WWDC do blokowania portów.
    -czasem ustawienie automatycznego pobierania adresów powoduje ww problem,
    ustawienie adresów na na sztywno daje zmianę. Jeśli podłączasz oba komputery na stałych adresach przez ruter DG834G pamiętaj że adres 192.168.0.1 jest zajęty.
    - 'Eksploratorze Windows' w opcjach ustaw proste udostępnianie
    Wymienione prze ze mnie programy nie muszą być obecne w komputerze, wystarczy że były użyte wcześniej.
  • Poziom 18  
    Andu, rozwiązałeś ten problemem, bo mam to samo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Nie,

mam to samo na innych kompach które chciałem podłączyć. Był u mnie nawet kolega iformatyk - nie od sieci ale w końcu informatyk. Nie dał rady Ja juz się poddałem

pozdro