Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ksero sharp ar m205 czarwona piramidka

01 Maj 2010 13:42 2146 7
  • Poziom 12  
    mam problem z sharpem AR-M205 ksero działało bardzo fajnie aż pewnego razu po włączeniu zaczął mrugać taki czerwony trójkąt z kulek dodatkowo ksero zaczęło bardzo długo kręcić i co jakiś czas słychać jakby trzask, szukałem nieco info na ten temat i próbowałem już podmienić toner ale wtedy trzaski z ksera są jeszcze głośniejsze a najdziwniejsze jest to ze jak już przestanie kręcić to druk jest ok co jej się mogło porobić ?
  • Poziom 16  
    Witam,
    To nic innego jak objawy kończącego się tonera. Te maszyny tak mają, że wówczas długo kręcą, próbując dobrać sobie toner do wywoływaczki. Dźwięk, który słyszysz to dźwięk mieszadła pracującego w pustym cartridge'u. Musisz też wiedzieć, że urządzenie zapisze sobie chip w cartridgu z tonerem i nawet jak dosypiesz toner do pojemnika, bez wymiany chipa, to maszyna i tak nie ruszy.
    Powiedz jaki toner włożyłeś, skoro dźwięk był jeszcze głośniejszy.
    Ja polecam oryginał...
  • Poziom 12  
    no i zrobiło się jeszcze dziwniej wyciągnąłem cały moduł z developerem i bębnem, poskładałem jeszcze raz z nowym tonerem oryginalnym sharpa i piramidka zniknęła no i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to ze później jeszcze raz włożyłem ten stary i już się nie świeci piramidka ? i drukuje normalnie czy mogło to być jakieś jednorazowe ostrzeżenie ze toner się kończy czy coś ?
  • Poziom 23  
    A sprawdzałeś ile maszyna widzi toneru ?
  • Poziom 12  
    sprawdzałem wg serwisówki na starym 50% a jak włożę nowy to 100%
  • Poziom 23  
    drakos napisał:
    no i zrobiło się jeszcze dziwniej wyciągnąłem cały moduł z developerem i bębnem, poskładałem jeszcze raz z nowym tonerem oryginalnym sharpa i piramidka zniknęła no i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to ze później jeszcze raz włożyłem ten stary i już się nie świeci piramidka ? i drukuje normalnie czy mogło to być jakieś jednorazowe ostrzeżenie ze toner się kończy czy coś ?
    nie świeci bo dodało toneru z nowego cartridge'a do developera. Zrobisz troche kopii i problem powróci.
  • Poziom 23  
    Zaczęło świecić najprawdopodobniej gdy zacząłeś robić większa ilość lub ciemne kopie i maszyna zaczęła sobie dosypywać .
  • Poziom 12  
    Już działa podmieniałem tonery stary nowy stary tak kilka razy i się uspokoiło :)