Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wyłączającym się laptopem (w czasie grania)

01 Maj 2010 14:52 2232 7
  • Poziom 9  
    Witam !
    Mam problem z laptopem [Windows 7]. Oto on:

Posiadam laptopa Acer Aspire 7738G. Po włączeniu gry wszystko jest w porządku, pogram sobie godzinę, czasami dwie i w najmniej oczekiwanym momencie laptop po prostu się wyłącza. Tak nagle, nie pojawiają się napisu zapisywanie ustawień, itp., tylko laptop w sekundęe się wyłącza. Wszystko, co było otwarte, nie zapisuje się. Problem występuje tylko w grach, ale czasami pomaga ustawinie trybu zgodności z Windows XP SP3, jako administrator. Problem wtedy znika. Lecz ta metoda nie działa w Splinter Cell'u Conviction, którego wczoraj za 130 zł kupiłem w Empik'-u. Napisałem już do pomocy technicznej gry, ale odpiszą dopiero w poniedziałek :/ Bardzo proszę o pomoc. Możliwe, że ma to związek z nagrzewaniem się karty graficznej, bo po takim nagłym wyłączeniu laptop jest gorący (ma tylko 1 mały wywietrznik). Mam najnowsze sterowniki dostępne ze strony Nvidii, oraz najnowszy DirectX. Oto plik DxDiag - (Kliknij) . Bardzo proszę o pomoc, bo bardzo długo czekałem na grę, a teraz nie mogę grać !

Pozdrawiam
    Patryk Stach
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Zainstaluj program do monitorowania temperatury i podaj jakie są wartości. Jest to najczęstszy powód oddania laptopa do serwisu, wyłącza sie w czasie wysiłku. Najlepiej samemu sprobować przedmuchać sprężonym powietrzem. Najpierw podaj temperatury.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    W chwili obecnej temperatura to 62°C. Przed chwilą się zresetował, to jak go od razu uruchomiłem to był 79°C. To normalne ?!? Teraz położyłem lapka koło otwartego na oścież okna, włącze grę i zobaczymy :] Dzięki za odpowiedź :P
    Pozdrawiam ;)
    Petor-7
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Przy takiej temperaturze wentylator chodzi na pełnych obrotach słychać go? Czuć dmuchające powietrze z boku?
  • Poziom 9  
    Na całego laptopa jest tylko jeden otwór wentylacyjny (zdjęcie). Jego okolice są gorące, jak się do niego przyłoży rękę, wyraźnie czuć gorące powietrze. Laptop jest ciepły w niektórych miejscach (od spodu). Może go na 15 minut wyłącze i dam odpocząć ?!?
    Problem z wyłączającym się laptopem (w czasie grania)
    Pozdrawiam ;)
    Petro-7
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    To jest wylot, wloty są od spodu. Ale prawdopodobnie jest zapchany radiator i najlepiej było by rozkręcić i wyczyścić, a przy okazji zmienić pastę na CPU i grafice, bo przy takiej temperaturze to będzie spalona.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Nie zawsze w notku jest wolt. Czasami spotykamy się tylko z wylotem.
    Czy podczas grania "w oknie" notebook się wyłączył?
  • Poziom 9  
    Dzęki za odpowiedzi, ale przedmuchałem lapka powietrzem i na razie chodzi :] Jak problem znowu sięodezwie, to napisze, macie odemnie pkt. :P
    Pozdrawiam ;)
    Petro-7