Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B 1.0 12V 99r gaśnie na jałowym i nie odpala

01 Maj 2010 15:18 2998 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem z Corsą jak w temacie, corsa jest na gazie. 2 tygodnie temu zgasła mi na trasie, wydaje mi się że stało się to po wciśnięciu sprzęgła przy redukcji biegu, po puszczeniu sprzęgła już nie załapała. Po ~30min odpaliła jak gdyby nigdy nic. Od tamtego czasu zaczęły się z nią dziać ciekawe rzeczy, czasem podczas jazdy jest taki 1s brak mocy silnika - szarpnięcie. Najbardziej irytujące jest to, że podczas stania na czerwonym świetle potrafiła zgasnąć i odpalić dopiero po kilku (-nastu) minutach (bardzo rzadko od razu). Po normalnym wyłączeniu nie ma problemów z odpalaniem, po samoczynnym zgaśnięciu ogromne. Wczoraj mi padła i przez 50min nie odpalała po czym znowu odpaliła i jeszcze podczas dalszej jazdy kilka razy na dłużej zdechła (wszystkie zdechnięcia albo na jałowym albo na bardzo niskich obrotach przy hamowaniu silnikiem). Problemy są i na gazie i na benzynie.
    Z tego co wyczytałem często psuje się w tych autkach czujnik położenia wału. Te objawy mogą wynikać z zepsucia czujnika?
    Dodam, że pompa paliwowa podaje benzynę, po wlaniu benzyny bezpośrednio do gaźnika też nie odpala. Wydaje się, że nie ma iskry. Świece wymieniane niedawno.
    Z góry dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 35  
    pasowało by zrobic diagnostyke

cpw to czesta usterka, ale niepasuje to do braku mocy. Sprawdziłbym jeszcze przepływke.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Traci iskrę, więc do wymiany czujnik obrotów na wale albo wiązka do prześwietlenia.
  • Poziom 2  
    Wymieniłem cpw, pojeździłem pół godziny i na razie nie było żadnego z objawów. Pojeżdżę jeszcze kilka dni i zobaczymy czy to było to.

Dzięki za pomoc.
  • Poziom 2  
    Przejeździłem już 3 miesiące i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dzięki za pomoc.