Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 626 GF 2l gaz sekwencja-wyciek ze zbiorniczka wyrównaw

Seba80pl 01 Maj 2010 17:00 1389 3
  • #1 01 Maj 2010 17:00
    Seba80pl
    Poziom 8  

Witam,mam taki problem wczoraj gdy wysiadłem z auta zauważyłem wyciek jakiegoś płynu, otworzyłem maskę i okazało się, że wyciek wydobywa się ze zbiorniczka wyrównawczego.Przy górnej części zbiorniczka wyrównawczego znajduje się małe wycięcie i z tego właśnie miejsca wylatywał owy płyn(wcięcie jest po to aby pewnie nie zgubić korka,tak sądzę).Kiedyś zauważyłem że przy nagrzaniu autka płyn się przelewa z chłodnicy do tego zbiorniczka i w pewnym momęcie włancza się wiatrak i poziom się wyrównywał.Do sedna,teraz nawet jak się załączy wiatrak to płyn się nie wyrównuje i wylewa się z tego wycięcia przy górnej części szyjki zbiorniczka.Jak temu zaradzić i co może być tego przyczyną?dziękuję i pozdrawiam

0 3
  • #2 01 Maj 2010 22:39
    draglukasz
    Poziom 12  

może masz za dużo płynu? a robi Ci duże ciśnienie w układzie chłodzącym?

0
  • #3 02 Maj 2010 19:35
    Seba80pl
    Poziom 8  

Nie rozumiem z tym ciśnieniem?poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym miałem zawsze taki sam od ponad roku,w piątek i w sobotę zdarzyło mi się że ten płyn się z niego wydobywał.

0
  • #4 07 Maj 2010 11:53
    dziwny80
    Poziom 10  

Mazdy 626 GF z silnikami typu FS i FP mają problemy z fabrycznymi pompami wody, często przeciekają. Kończy się to przegrzaniem silnika. Charakterystycznym objawem jest załączanie się wentylatora chłodnicy, który działa cały czas. W Twoim przypadku warto zwrócić na to uwagę. Pozdrawiam

0