Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3 1,6 2004 - Uszkodzony system ESP

marcinmapet 01 May 2010 19:55 5888 2
    marcinmapet
    Level 2  
    Świeci się cały czas kontrolka ESP, przycisk do aktywacji miga i nie daje żadnego efektu. Słyszałem, że jest to wina przełącznika zespolonego. Czy jest jakaś fotorelacja z wymiany tego przełącznika? Na allegro można kupić bez problemu tylko czy warto to wymieniać samemu?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    zbyniuś
    Level 26  
    Czy warto kupować przełącznik bez diagnostyki ESP?
    marcinmapet
    Level 2  
    Witam,
    po roku przerwy postanowiłem wrócić do tematu. Zakupiłem kolejny przełącznik zespolony z Allegro - oczywiście również wadliwy. Czujnik kąta skrętu kier. nie działał. Przy okazji wreszcie z ciekawości rozebrałem swój przełącznik. Dzięki temu mogłem mieć 100% pewność gdzie jest środek taśmy - nie na otworze w okienku lecz na literce "D". Po przestawieniu na poz. "środek" pojechałem do koleżki, który posiada interfejs oraz Lexię. Przy tym bierze małą kasę ale tylko od efektu a nie "za podłączenie pod komputer". Jeśli ktoś chciałby kontakt - proszę pisać na priv. Koleżka dużo więcej wie na temat Citr. i Peug. niż lubelscy pseudo fachowcy. Kalibracja powiodła się i ESP wreszcie działa :):):) i to na moim przełączniku!!!
    Mam nadzieję, że pomogę innym i ustrzegę przed kupowaniem używek od cwaniaczków, którzy wciskają ciemnotę, że wsz. działa - a w rzeczywistości nadaje się tylko na złom. Jestem również wściekły na pseudo fachowców, specjalistów na Citroena w Lublinie. Nie mają bladego pojęcia a biorą za każdym razem kasę "za podłącznie do kompa" bez rozwiązania problemu. Przez tych partaczy straciłem ok. 400 zł na demontaż i montaż kolejnego przełącznika oraz "podłączenie pod komp.". A wystarczyło sprawdzić tylko czy mój przełącznik jest w poz. 0 i nie narażać mnie na straty. Miałem sprawny przełącznik a przez nich nadal szukałem innego.
    Z czystym sumieniem odradzam serwis przy Gospodarczej 29 oraz innych cwaniaczków, którzy biorą grubą kasę za "podłączenie do komp." bez rozwiązania problemu. Sam sobie mogę podłączyć pod komputer a potrzebowałem jedynie rozwiązania problemu.