Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowości satela 2010 na Securexie

bajdon 01 Maj 2010 20:06 4590 30
  • #1 01 Maj 2010 20:06
    bajdon
    Poziom 11  

Czy ktoś zna termin rozpoczęcia sprzedaży i ceny ? Niestety nie dotarłem na Serurex z powodu urodzenia dziecka :) Bardzo interesująco wyglądają nowe manipulatory !

Ciągle jednak brakuje mi jednego produktu, mianowicie przejścia umożliwiającego wyjęcie centrali np do serwisu bez rozłączania kabli, szyna kablowa powinna być odłączana.

• #2 02 Maj 2010 00:12
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Tamtejsi panowie twierdzili że klawiatury będą w sprzedaży za mniej niż rok, tak więc będziesz musiał poczekać. Ładnie wyglądają, choć te sensory obsługuje się trochę dziwnie.

• #3 02 Maj 2010 00:35
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Taka np. ichnia pożarówka dostępna będzie raczej na początku przyszłego roku. Gdyby nie przedłużający się proces certyfikacyjny, można by zacząć sprzedaż zasadniczo "od ręki".
    Jestem ciekawy, jak sprawować się będzie GPRS-T3 - mikrocentrala z możliwością dopisania czujników bezprzewodowych, uzbrajana pilotem, z wbudowanym telefonem (inaczej może: moduł GPRS/SMS z funkcjami centrali). Do obsługi małych obiektów - jak znalazł.
    Ma być dostępna pod koniec roku - w sumie to większość ich nowości ma jakiś magiczny termin wprowadzenia do sprzedaży: "końcówka roku".

Na temat cen nikt się nie wypowiadał...

• #4 02 Maj 2010 00:51
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Lepiej niech dopracują dobrze zanim wprowadzą na rynek, nie ma się co dziwić że to potrwa. Jak przechodziłem obok ich stoiska to za którymś razem "wisiał" nowy panel LCD.
    Ciekaw jestem cen tej pożarówki...

• #5 02 Maj 2010 02:06
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Typuje ze najwiecej im zalezy na repeater ARU-100 i GPRS-T3 i Stam szafa, a klawiatury to powoli i bedze niedlugo calkiem nowa rodzina central!

pozdr

• #6 02 Maj 2010 13:31
    bajdon
    Poziom 11  

Nowa rodzina central a nowe klawiatury dedykują Integrze...
    Będziemy wreszcie budować inteligentne domy na rodzimym Satelu o ile cena nie będzie zaporowa.

• #7 02 Maj 2010 14:40
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Te nowe klawiatury INT-TFT7 to napewno odpowiedz na centrale NEXO, klawiatura jest kompatybilna z Integra bo chca ja wyprobowac na stabilnej plycie. Plyta nowej centrali bedzie napewno w sprzedazy akurat na zakonczenie budowy stadionu w Gdansku. GPRS-T3 jest przeznaczony do szybkiego i czasowego nadzoru np:budow i malych objektow jak kioski. Ale najwiekszym hitem bedzie ARU-100 co podniesie bardzo szybko juz dobra sprzedaz ABAX´a!

pozdr

• #8 02 Maj 2010 14:46
    sharp

bajdon napisał:
    Nowa rodzina central a nowe klawiatury dedykują Integrze...
    A nie sądzisz, że nowe klawiatury mogą być kompatybilne zarówno z Integrą a zarazem z nowymi centralami na takiej samej zasadzie, jak to było z osprzętem do CA-64?
    bajdon napisał:
    Będziemy wreszcie budować inteligentne domy na rodzimym Satelu

Dzisiaj też możemy (chociaż tą "inteligencję" pojmować można dowolnie :roll: ) - obecność manipulatora LCD wcale nie oznacza, że system staje się "mądrzejszy".
    crunky napisał:
    Jak przechodziłem obok ich stoiska to za którymś razem "wisiał" nowy panel LCD

Magistrala nie wyrabia :lol:

• #9 02 Maj 2010 17:58
    bajdon
    Poziom 11  

sharp napisał:
    Dzisiaj też możemy (chociaż tą "inteligencję" pojmować można dowolnie :roll: ) - obecność manipulatora LCD wcale nie oznacza, że system staje się "mądrzejszy".

Oczywiście masz rację ale przyjazny interfejs to dla klienta-użytkownika to najważniejsza sprawa - stąd sukcesz Windows ;)

• #10 02 Maj 2010 20:40
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Satel i tak wszystko zrobil w odpowiedniej kolejnosci co z tego ze NEXO ma funkcje gestow jak niemaja "zlotego jajka" w postaci ABAX`a!

pozdr

• #11 03 Maj 2010 22:00
    todaks
    Poziom 19  

SMDmaniak napisał:
    Witam!

Satel i tak wszystko zrobil w odpowiedniej kolejnosci co z tego ze NEXO ma funkcje gestow jak niemaja "zlotego jajka" w postaci ABAX`a!

pozdr

Przepraszam - "a co ma piernik do wiatraka". Przecież jeśli ktoś decyduje sie na system Nexo to ma w planie wykonanie instalacji. Po co wówczas system bezprzewodowy. Owszem Abax to bardzo dobry produkt ale nie nadaje sie on do sprzęgnięcia z systemami automatyki. Funkcje oszczędzające baterie oraz optyka czujników PIR, znacznie utrudnia wykorzystanie ich chociażby w sterowaniu oświetleniem ( zbyt duży dyskomfort w użytkowaniu). Nexo stosujemy gdy zależy nam nie tylko na SSWiN. Gdy potrzebujemy coś więcej. Na dzień dzisiejszy możliwości integry są zbyt małe by dorównać w funkcjach automatyki wspomnianemu Nexo. I nie ma się co temu dziwić , takie były założenia podczas tworzenia Integry. To wyrób który miał zapewnić duże możliwości kombinacyjne w zakresie tworzenia systemu ochrony. Proste funkcje automatyki są jej drugorzędną funkcją .

• #12 04 Maj 2010 01:38
    SP5ANJ

Witam.

SATEL jest ogólnie rzecz biorąc tzw. "OK" w samej myśli "informatycznej", lecz brakuje im "tego czegoś" (porównując do Ładnej Blondynki = może być ładna ale... coś jest nie tak w jej urodzie).

Szlag mnie trafiał, że po wyprodukowaniu (czytaj : konstrukcji) Nowych central (CA-64 i INTEGRA) było, aż tyle poprawianych wersji oprogramowania.

Instalator nie nadążał (nie panował) w przeciągu paru miesięcy (wręcz tygodni) nad aktualną wersją oprogramowania. :cry:
    Instalator musiał zgłaszać w SATEL-u nie-doróbki oprogramowania.
    Tosz To Szok - jak mawiali w słynnym serialu u Kargulów. :D

Mam nadzieję, że w Nowych "pomysłach" SATEL-a już tego nie będzie. :cry:
    (Mam tylko nadzieję)

Mimo wszystko SATEL jest (u mnie) na 1-szym miejscu, co do jakości wyrobu i schludności jego wykonania oraz dość intuicyjnego soft-u. :spoko:

Pozdrawiam.

• #13 04 Maj 2010 12:49
    SMDmaniak
    Poziom 23  

todaks napisał:
    SMDmaniak napisał:
    Witam!

pozdr

Przepraszam - "a co ma piernik do wiatraka". Przecież jeśli ktoś decyduje sie na system Nexo to ma w planie wykonanie instalacji. Po co wówczas system bezprzewodowy. Owszem Abax to bardzo dobry produkt ale nie nadaje sie on do sprzęgnięcia z systemami automatyki. Funkcje oszczędzające baterie oraz optyka czujników PIR, znacznie utrudnia wykorzystanie ich chociażby w sterowaniu oświetleniem ( zbyt duży dyskomfort w użytkowaniu). Nexo stosujemy gdy zależy nam nie tylko na SSWiN. Gdy potrzebujemy coś więcej. Na dzień dzisiejszy możliwości integry są zbyt małe by dorównać w funkcjach automatyki wspomnianemu Nexo. I nie ma się co temu dziwić , takie były założenia podczas tworzenia Integry. To wyrób który miał zapewnić duże możliwości kombinacyjne w zakresie tworzenia systemu ochrony. Proste funkcje automatyki są jej drugorzędną funkcją .

Witam!

Chodzi o to ze zamiast robic bajery z wyswitlaczmi zrobili najpierw porzadna bezprzewodowke, sterowanie Integry jest calkiem OK. Niema najmniejszego problemu z ABAX´em do sterowania oswietleniem. Jest funkcja active i N.p ACX-201.

pozdr

P.s Wsad Integry zmienia sie teraz raz na rok, w 2000 roku to bylo raz na tydzien!

• #14 04 Maj 2010 19:44
    todaks
    Poziom 19  

Cytat:
    Witam!

Chodzi o to ze zamiast robic bajery z wyswitlaczmi zrobili najpierw porzadna bezprzewodowke, sterowanie Integry jest calkiem OK. Niema najmniejszego problemu z ABAX´em do sterowania oswietleniem. Jest funkcja active i N.p ACX-201.

pozdr

P.s Wsad Integry zmienia sie teraz raz na rok, w 2000 roku to bylo raz na tydzien

Panele dotykowe , tak samo jak konsolidacja systemów to znak czasu . Każda firma prędzej czy później wprowadzi takowe do swojej oferty. Życze Ci powodzenia w realizacji funkcji automatyki z wykorzystaniem bezprzewodowych czujników PIR Abax-a , - oczyma wyobraźni widzę Twojego klienta eksploatującego taki gadżet.

• #15 04 Maj 2010 23:19
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Zawsze aktywne to jest to. Ty myslisz o czasie odpytywania ale tu wszystko idze natychmiastowo!!!!!!

pozdr

• #16 05 Maj 2010 07:24
    todaks
    Poziom 19  

SMDmaniak napisał:
    Witam!

Zawsze aktywne to jest to. Ty myslisz o czasie odpytywania ale tu wszystko idze natychmiastowo!!!!!!

pozdr

Ja nie myślę o czasie odpytywania-choć jest to istotne z punktu zużycia baterii, znam funkcję zawsze aktywne. Piszę o różnej czułości czujników PIR w poszczególnych miejscach pomieszczenia która ma związek z zastosowaną optyką . Przećwicz temat a będziesz wiedział o czym piszę .

• #17 05 Maj 2010 21:07
    SMDmaniak
    Poziom 23  

todaks napisał:
    SMDmaniak napisał:
    Witam!

pozdr

Ja nie myślę o czasie odpytywania-choć jest to istotne z punktu zużycia baterii, znam funkcję zawsze aktywne. Piszę o różnej czułości czujników PIR w poszczególnych miejscach pomieszczenia która ma związek z zastosowaną optyką . Przećwicz temat a będziesz wiedział o czym piszę .

Witam!

Przepraszam pana ale nierozumiem APD-100 ma trzystopniowa regulacje czulosci i mozliwisc wymiany soczewki! Co do zywotnosci bateri to juz wiem z wlasnego systemu ze starcza na 2 lata przy wlaczonej funkcji "zawsze aktywne".

pozdr

• #18 05 Maj 2010 21:25
    todaks
    Poziom 19  

Cytat:
    Przepraszam pana ale nierozumiem APD-100 ma trzystopniowa regulacje czulosci i mozliwisc wymiany soczewki! Co do zywotnosci bateri to juz wiem z wlasnego systemu ze starcza na 2 lata przy wlaczonej funkcji "zawsze aktywne".

Czujniki Abaxa pracują na optyce Fresnela. W sysetmie ochrony nie ma to takiego znaczenia . Czujnik można ustawić tak by uzyskać odpowiednią reakcję w wybranym miejscu pomieszczenia . Jak wiadomo tego typu czujniki są ślepe pomiędzy wiązkami a także ich czułość jest największa w środkowej strefie , strefy boczne są mniej czułe. Tego typu czujniki nie nadają się do zastosowań automatyki bo wprowadzają dyskomfort z powodu pustych stref. Przypadłości tej nie mają czujniki z optyką lustrzaną . Inną sprawą jest również fakt że w przypadku dużej ilości czujników w systemie, system spowalnia w momencie otrzymywania informacji z wielu czujników jednocześnie. To również nie ma wpływu na bezpieczeństwo i funkcjonalność systemu SSWiN ale ma kapitalne znaczenie gdy taki system chcemy wykorzystać do złożonych funkcji automatyki. Myślę że ta krótka informacja skłoni do przemyśleń i doświadczeń w tym zakresie.

• #19 05 Maj 2010 21:36
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Dlatego montujemy Fresnele tak zeby przecinac wiazki a nie chodzic w ich torach. Co do wykonania naruszenia to sa 0.01s. Jezeli zalezy nam na 0.001s to wprowadzamy wieksza ilosc ACU-100.

pozdr

• #20 05 Maj 2010 21:55
    todaks
    Poziom 19  

SMDmaniak napisał:
    Dlatego montujemy Fresnele tak zeby przecinac wiazki a nie chodzic w ich torach. Co do wykonania naruszenia to sa 0.01s. Jezeli zalezy nam na 0.001s to wprowadzamy wieksza ilosc ACU-100.

pozdr

dziad swoje a baba swoje , szkoda mojego czasu :cry:

• #22 16 Cze 2010 01:18
    kamszoooo
    Poziom 10  

A jak Panowie myślą czy te nowe produkty np. Manipulator LCD bd współpracowały ze starą poczciwą CA-64 ? :)

• #23 16 Cze 2010 16:45
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Bedzie napewno dzialal tylko z ograniczeniami w Integrze beda dostepne wszystkie funkcje, taki INT-TFT7 to typuje ~999zl. Bedzie robic upgrade wizualny systemu i zachecac do wymiany na Integre.

pozdr

• #24 24 Cze 2012 14:33
    kowalma
    Poziom 12  

Minely juz dwa lata a ARU 100 nadal ni widu-ni slychu... Wiadomo cos o nim?

• #25 24 Cze 2012 15:26
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Bedzie juz w nastepnum wsadzie do ACU jest juz na finiszu. Satelu najbardziej zalezy na nim teraz . A jak komus bardzo zalezy i chce juz miec jutro to mozna zrobic wlasnej roboty.

(ACU+ACX 200) ----------(ACU+Integra)

• #26 24 Cze 2012 22:02
    kowalma
    Poziom 12  

Pytanie jak bardzo na finiszu ;-) Wyroslo mi troche roslinnosci na garazu i niestety centralka stracila lacznosc z czujka...

• #27 25 Cze 2012 21:10
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Tylko S wie nie cha wypuscic bubla a repeater to dosc powazna sprawa.

• #28 28 Cze 2012 16:51
    kowalma
    Poziom 12  

Dzwonilem do Satela... ARU nie wczesniej niz grudzien...

• #30 12 Lip 2012 12:42
    ozor
    Poziom 10  

SMDmaniak napisał:
    Bedzie juz w nastepnum wsadzie do ACU jest juz na finiszu. Satelu najbardziej zalezy na nim teraz . A jak komus bardzo zalezy i chce juz miec jutro to mozna zrobic wlasnej roboty.

(ACU+ACX 200) ----------(ACU+Integra)

W ten sposób ograniczasz się tylko do 4 wejść, no i tracisz możliwość zarządzania systemem z poziomu centrali.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME