Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Selektor linii TV do oscyloskopu .

robert1 01 May 2010 23:36 5490 5
  • Selektor linii TV do oscyloskopu .
    Projekt wykonany około 10 lat temu jesli nie więcej ;-) . Jest to przystawka do oscyloskopu . Została wykonana w czasach analogowego kodowania TV . Za jej pomoca można obserwować na ekranie oscyloskopu pojedyńczą wybraną linie TV .Projekt jest zaczerpnięty z Praktycznego Elektronika ale juz nie pamiętam z którego numeru .Płytki wykonane metodą termotransferu .Na zdjęciach widać jeden układ na "pająku" . Okazało się że przyciski "w górę" ,"w dół" nie działają stabilnie ( drgania styków) i trzeba było dobudować ten układ na szybko . Nie mam zdjęć pracy urządzenia bo wtedy nie miałem aparatu :-) .Opisów na przodzie tez nie ma bo w zasadzie nie ma co opisywać a takie urządzenie obsługuje ktos kto chyba wie co robi :-) .Brak tez włącznika sieciowego ,po prostu go nie zaplanowałem .Taka ciekawostka ode mnie .

Selektor linii TV do oscyloskopu . Selektor linii TV do oscyloskopu . Selektor linii TV do oscyloskopu . Selektor linii TV do oscyloskopu . Selektor linii TV do oscyloskopu .

Cool! Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    robert1
    Level 16  
    Has specialization in: analog
    robert1 wrote 309 posts with rating 69, helped 5 times. Live in city Frankfurt aMain. Been with us since 2002 year.
    LnxTx
    Level 12  
    No zdjęcia z oscyloskopem by się przydały, zrób je jak najszybciej.
    rafixs
    Level 24  
    A czy jakiś schemat dodasz i na jakich elementach wykonałeś?
    And!
    Admin of Design group
    Ciekawa konstrukcja, obecnie pewnie cały front płytki,
    zająłby pewnie jeden uP, warto uzupełnić o zdjęcia lub film z działania układu,
    oraz przedstawić schemat ideowy lub blokowy układu,
    lub przynajmniej opis jak zostały zrealizowane bloki.
    User removed account
    User removed account