Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Selektor linii TV do oscyloskopu .

robert1 01 Maj 2010 23:36 5208 5
  • Selektor linii TV do oscyloskopu .
    Projekt wykonany około 10 lat temu jesli nie więcej ;-) . Jest to przystawka do oscyloskopu . Została wykonana w czasach analogowego kodowania TV . Za jej pomoca można obserwować na ekranie oscyloskopu pojedyńczą wybraną linie TV .Projekt jest zaczerpnięty z Praktycznego Elektronika ale juz nie pamiętam z którego numeru .Płytki wykonane metodą termotransferu .Na zdjęciach widać jeden układ na "pająku" . Okazało się że przyciski "w górę" ,"w dół" nie działają stabilnie ( drgania styków) i trzeba było dobudować ten układ na szybko . Nie mam zdjęć pracy urządzenia bo wtedy nie miałem aparatu :-) .Opisów na przodzie tez nie ma bo w zasadzie nie ma co opisywać a takie urządzenie obsługuje ktos kto chyba wie co robi :-) .Brak tez włącznika sieciowego ,po prostu go nie zaplanowałem .Taka ciekawostka ode mnie .

Selektor linii TV do oscyloskopu . Selektor linii TV do oscyloskopu . Selektor linii TV do oscyloskopu . Selektor linii TV do oscyloskopu . Selektor linii TV do oscyloskopu .

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 02 Maj 2010 00:36
    LnxTx
    Poziom 11  

No zdjęcia z oscyloskopem by się przydały, zrób je jak najszybciej.

• #3 02 Maj 2010 11:17
    rafixs
    Poziom 24  

A czy jakiś schemat dodasz i na jakich elementach wykonałeś?

• #4 02 Maj 2010 11:50
    And!
    Admin grupy Projektowanie

Ciekawa konstrukcja, obecnie pewnie cały front płytki,
    zająłby pewnie jeden uP, warto uzupełnić o zdjęcia lub film z działania układu,
    oraz przedstawić schemat ideowy lub blokowy układu,
    lub przynajmniej opis jak zostały zrealizowane bloki.

• #5 03 Maj 2010 11:10
    236759
    Użytkownik usunął konto