Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż anteny alarmu samochodowego-gdzie?

02 May 2010 00:46 4292 10
  • Level 14  
    Jak w temacie gdzie najlepiej zamontować antenę samochodową od alarmu, centralkę mam pod zegarami a kabelek anteny wynosi około 10 cm wiec za długi nie jest. Z tego co wyczytałem niemoże być zagięty i przy instalacji elektrycznej i przy blachach... to gdzie kurka ;) tu nie, tu nie więc gdzie?
    Kto ma jakieś pomysły?
  • Level 41  
    Zostaw jak jest skoro działa.
  • Level 14  
    No właśnie działa ale przy szybie dopiero a z dalszej odległości nie kontaktuje, baterie mam nowe.
  • Level 14  
    To wypuść na zewnątrz i zobacz czy się poprawi zasięg, jeśli nie to coś nie tak z pilotem albo z centralką lub ponowne w programowanie pilota może pomoże.

Pozdrawiam
  • Level 14  
    A z jakiej odległości już powinien działać mniej więcej??
  • Level 14  
    Jakiej firmy masz ten alarm? Zasięg powinien być dość spory ale to zależy od konstrukcji podam Ci na moim przykładzie jestem w domu dwie ściany plus garaż 20 m od domu samochód w nim i się otwiera w obu autach.
  • Level 14  
    wow no to nieźle też tak chce ;) Bastion-Lux a gdzie masz zamocowaną antene i czy ją przedłużałeś?

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie też podepnę pod ten temat: Jaki kabelek w standardowym siłowniku za co odpowiada, wie ktoś bo niemam schematu?
    Montaż anteny alarmu samochodowego-gdzie?
    czarny?
    biały?
    brązowy?
    niebieski?
    zielony?
  • Level 14  
    Akurat w vw jest fabryczny alarm a w seacie mam cheetacha i anteny nie przedłużałem tylko wypuściłem przy słupku wystaje tylko sama końcówka.

Dodano po 33 [minuty]:

czarny masa(-) biały - wejście impulsowe zamykanie, brązowy - wejście impulsowe otwieranie, zielony i niebieski odpowiada za pracę silniczka w siłowniku zamykanie i otwieranie jeśli się mylę niech ktoś poprawi.
  • Level 41  
    Nie wejścia impulsowe tylko przełącznik zwierający czarny z brązowym bądź białym i niekoniecznie brązowy to akurat otwieranie.Zielony i niebieski to po prostu silniczek a nie układ odpowiadający za jego pracę.
  • Level 43  
    I czarny to nie masa tylko zależy, co podasz na niego (można plus, można masę) to pojawi się odpowiednio na białym lub brązowym
  • Level 14  
    Antena zamontowana pod zegarami.