Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Mastercook ZBI-073IT Nawet nie próbuje pobrać wody.

t777 02 May 2010 10:29 10374 6
    t777
    Level 2  
    Mam problem z zmywarką Mastercook ZBI-073IT Na wieczór był nastawiony program P4. W nocy zaczęła "piszczeć" - sygnał przerwa sygnał przerwa ...itd. Wyłączyłem ją. Rano sprawdziłem co się stało. Zmywarka umyła naczynia ale na dnie komory pozostało ok. 2-3 litrów wody. Sprawdziłem filtr - był czysty. Od strony syfony umywalki zdjąłem rurkę odpływową i na zasadzie "spuszczania paliwa samochodowego" usunąłem wodę. Chciałem sprawdzić czy wszystko gra i ją włączyłem. Niestety po włączeniu pali się program P4 po zamknięciu drzwiczek zmywarka daje sygnał gotowości do pracy i nic się nie dzieje. Nawet nie próbuje pobrać wody. Nie wiem co mogło sie stać. Może ktoś miał taki przypadek. Proszę o pomoc i rady.:!::!::!::cry:
    henrykgr1
    Level 20  
    Witam,w jeśli drożny jest odpływ to należy sprawdić obydwie pompy,jeśli sprawne, sprawdzić czy elekrozwór dostaje napięcie, myśle,że sitko w wężu sprawdzone oraz zabezpieczenie przed zalaniem.
    t777
    Level 2  
    W chwili obecnej zaobserwowałem iż zmywarka staje i włącza się sygnał alarm i wyświetla błąd w działaniu F6 - brak grzania. Po otworzeniu zmywarki wewnątrz jest para. Chyba chodzi o wygrzewanie talerzy.
    Jeszcze zauważyłem że przy wyłączonej zmywarce podczas zamykania drzwiczek mruga wyświetlacz tak jakby coś nie łączyło na panelu a może przy blokadzie zamknięcia drzwiczek. Już sam nie wiem o co chodzi.
    henrykgr1
    Level 20  
    Sprawdziłbym, grzałke czy nie ma doziemienia i jakość połączeń na wtyczkach,
    t777
    Level 2  
    Sorry nie jestem elektrykiem.
    Czy chodzi o możliwość występowania zwarcia na grzałce.
    A o co chodzi z tą jakością połączeń na wtyczkach.
    Trull
    Level 28  
    Jak sam zauważyłeś miga Ci programator podczas zamykania - otwierania drzwiczek. Sprawdził bym wiązkę która idzie pod drzwiczkami do dolnej części zmywarki. Grzałka ma dość duży pobór prądu więc być może następuje przerwa w trakcie grzania.
    t777
    Level 2  
    Sprawdziłem wiązkę na drzwiczkach. Oczyściłem filtr na zaworze wody. Nic nie pomaga. Niestety dalej nie pobiera wody.
    Może trzeba by się dobrać do dolnej części zmywarki. Tylko jak.