Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Mastercook ZBI-073IT Nawet nie próbuje pobrać wody.

t777 02 May 2010 10:29 10653 6
 • #1
  t777
  Level 2  
  Mam problem z zmywarką Mastercook ZBI-073IT Na wieczór był nastawiony program P4. W nocy zaczęła "piszczeć" - sygnał przerwa sygnał przerwa ...itd. Wyłączyłem ją. Rano sprawdziłem co się stało. Zmywarka umyła naczynia ale na dnie komory pozostało ok. 2-3 litrów wody. Sprawdziłem filtr - był czysty. Od strony syfony umywalki zdjąłem rurkę odpływową i na zasadzie "spuszczania paliwa samochodowego" usunąłem wodę. Chciałem sprawdzić czy wszystko gra i ją włączyłem. Niestety po włączeniu pali się program P4 po zamknięciu drzwiczek zmywarka daje sygnał gotowości do pracy i nic się nie dzieje. Nawet nie próbuje pobrać wody. Nie wiem co mogło sie stać. Może ktoś miał taki przypadek. Proszę o pomoc i rady.:!::!::!::cry:
 • #2
  henrykgr1
  Level 20  
  Witam,w jeśli drożny jest odpływ to należy sprawdić obydwie pompy,jeśli sprawne, sprawdzić czy elekrozwór dostaje napięcie, myśle,że sitko w wężu sprawdzone oraz zabezpieczenie przed zalaniem.
 • #3
  t777
  Level 2  
  W chwili obecnej zaobserwowałem iż zmywarka staje i włącza się sygnał alarm i wyświetla błąd w działaniu F6 - brak grzania. Po otworzeniu zmywarki wewnątrz jest para. Chyba chodzi o wygrzewanie talerzy.
  Jeszcze zauważyłem że przy wyłączonej zmywarce podczas zamykania drzwiczek mruga wyświetlacz tak jakby coś nie łączyło na panelu a może przy blokadzie zamknięcia drzwiczek. Już sam nie wiem o co chodzi.
 • #4
  henrykgr1
  Level 20  
  Sprawdziłbym, grzałke czy nie ma doziemienia i jakość połączeń na wtyczkach,
 • #5
  t777
  Level 2  
  Sorry nie jestem elektrykiem.
  Czy chodzi o możliwość występowania zwarcia na grzałce.
  A o co chodzi z tą jakością połączeń na wtyczkach.
 • #6
  Trull
  Level 28  
  Jak sam zauważyłeś miga Ci programator podczas zamykania - otwierania drzwiczek. Sprawdził bym wiązkę która idzie pod drzwiczkami do dolnej części zmywarki. Grzałka ma dość duży pobór prądu więc być może następuje przerwa w trakcie grzania.
 • #7
  t777
  Level 2  
  Sprawdziłem wiązkę na drzwiczkach. Oczyściłem filtr na zaworze wody. Nic nie pomaga. Niestety dalej nie pobiera wody.
  Może trzeba by się dobrać do dolnej części zmywarki. Tylko jak.