Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZBI-073IT Nawet nie próbuje pobrać wody.

02 Maj 2010 10:29 9519 6
  • Poziom 2  
    Mam problem z zmywarką Mastercook ZBI-073IT Na wieczór był nastawiony program P4. W nocy zaczęła "piszczeć" - sygnał przerwa sygnał przerwa ...itd. Wyłączyłem ją. Rano sprawdziłem co się stało. Zmywarka umyła naczynia ale na dnie komory pozostało ok. 2-3 litrów wody. Sprawdziłem filtr - był czysty. Od strony syfony umywalki zdjąłem rurkę odpływową i na zasadzie "spuszczania paliwa samochodowego" usunąłem wodę. Chciałem sprawdzić czy wszystko gra i ją włączyłem. Niestety po włączeniu pali się program P4 po zamknięciu drzwiczek zmywarka daje sygnał gotowości do pracy i nic się nie dzieje. Nawet nie próbuje pobrać wody. Nie wiem co mogło sie stać. Może ktoś miał taki przypadek. Proszę o pomoc i rady.:!::!::!::cry:
  • Poziom 20  
    Witam,w jeśli drożny jest odpływ to należy sprawdić obydwie pompy,jeśli sprawne, sprawdzić czy elekrozwór dostaje napięcie, myśle,że sitko w wężu sprawdzone oraz zabezpieczenie przed zalaniem.
  • Poziom 2  
    W chwili obecnej zaobserwowałem iż zmywarka staje i włącza się sygnał alarm i wyświetla błąd w działaniu F6 - brak grzania. Po otworzeniu zmywarki wewnątrz jest para. Chyba chodzi o wygrzewanie talerzy.
    Jeszcze zauważyłem że przy wyłączonej zmywarce podczas zamykania drzwiczek mruga wyświetlacz tak jakby coś nie łączyło na panelu a może przy blokadzie zamknięcia drzwiczek. Już sam nie wiem o co chodzi.
  • Poziom 20  
    Sprawdziłbym, grzałke czy nie ma doziemienia i jakość połączeń na wtyczkach,
  • Poziom 2  
    Sorry nie jestem elektrykiem.
    Czy chodzi o możliwość występowania zwarcia na grzałce.
    A o co chodzi z tą jakością połączeń na wtyczkach.
  • Poziom 28  
    Jak sam zauważyłeś miga Ci programator podczas zamykania - otwierania drzwiczek. Sprawdził bym wiązkę która idzie pod drzwiczkami do dolnej części zmywarki. Grzałka ma dość duży pobór prądu więc być może następuje przerwa w trakcie grzania.
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem wiązkę na drzwiczkach. Oczyściłem filtr na zaworze wody. Nic nie pomaga. Niestety dalej nie pobiera wody.
    Może trzeba by się dobrać do dolnej części zmywarki. Tylko jak.