Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzanie filmów na aparacie cyfrowym

koliuk 02 Maj 2010 12:34 5328 9
  • #1 02 Maj 2010 12:34
    koliuk
    Poziom 24  

Witam!

Posiadam cyfrówkę Panasonic DMC-LZ10 i kombinuję by móc odtworzyć jakiś film/ filmik na tym aparacie.

Oryginalnie aparat nagrywa filmy z dźwiękiem o długości max 15m (nie mogę tego zmienić by było dłużej) i chciałem wrzucić na kartę pamięci film by wykorzystać aparat jako odtwarzacz do filmów. Według mnie skoro istnieje możliwość nagrywania to po wrzuceniu pliku z komputera w tym samym formacie powinno go odtworzyć ale..

Format nagrywanych filmów to " mov ", ściągnąłem konwerter AVI --> mov (Cool AVI To MOV Converter) i wrzuciłem przerobiony film lecz nie odtwarza go.

Próbowałem z różnymi długościami filmów od kilku minutowych po pół godzinne ze skutkiem negatywnym. Zmieniałem nazwę plików na takie jaki zapisuje aparat (np P1000824) lecz także to nic nie dało.

Macie jakieś pomysły jak to przerobić by działało?

0 9
  • #2 02 Maj 2010 21:40
    barteqqq
    Poziom 21  

A jak nagrasz jakiś film tym aparatem ( nie musi być długi wystarczy kilka sek) to da radę go odtworzyć ? a jak nie wiesz gdzie szukać to poszukaj w tym samym miejscu gdzie zapisywane są zdjęcia, film też tam powinien być i powinien też być jakoś odznaczony ale powinieneś widzieć pierwsze ujęcie. jak nie znajdziesz to usuń wszystkie zdjęcia z aparatu i nagraj film i teraz poszukaj- jak znajdziesz to git ale jak nie to znaczy że się nie da ;)

0
  • #3 02 Maj 2010 23:16
    gabik001
    Poziom 36  

Gspot i odczytaj parametry filmu nagrywanego przez aparat. Nowy film musi miec takie same.
    Pozdrawiam

0
  • #4 03 Maj 2010 01:23
    koliuk
    Poziom 24  

barteqqq nie zrozumiałeś pytania. Chodzi o to iż ja wiem gdzie jest ten film zapisany (podpinając się pod komputer normalnie go znajduje), normalnie odtwarza nagrane filmy ale chciałbym wrzucić np jakiś film z komputera (przykładowo teksańska masakra ) i go oglądać.

Dodaję foto z tego programu.
    Odtwarzanie filmów na aparacie cyfrowym

gabik001 co o tym myślisz?

0
  • #5 03 Maj 2010 04:07
    gabik001
    Poziom 36  

Musisz zrobic film w formacie .mov (quicktime) o rozmiarach 640x480 i co najwazniejsze 30 fps (Twoj film pewnie ma 25fps). I nie ma to byc avi czy mpg ze zmieniona nazwa pliku tylko plik wyjsciowy ma byc pod quicktime'a o rozszerzeniu mov.
    Pozdrawiam

0
  • #6 03 Maj 2010 18:04
    koliuk
    Poziom 24  

Cytat:
    I nie ma to byc avi czy mpg ze zmieniona nazwa pliku tylko plik wyjsciowy ma byc pod quicktime'a o rozszerzeniu mov.

Nie zmieniałem tylko nazwy tylko konwertowałem na mov i dopiero zmieniałem nazwy.

Jakim programem mogę uzyskać docelowy rozmiar 640x480 i max 30 fps ?

Dodano po 5 [godziny] 55 [minuty]:

Próbowałem zmieniać format filmu z tymi parametrami lecz nie działa.

Nie wiem dlaczego ale gdy przeniosę film z aparatu na komputer i zmienie nazwę a potem wprowadzę oryginalną nazwę to film także przestaje działać mimo iż nagrywany był aparatem.

Dlaczego tak?

0
  • #7 04 Maj 2010 05:12
    gabik001
    Poziom 36  

Problem moze lezec w oprogramowaniu aparatu. Byc moze nie bedzie mozliwosci ogladania na nim filmow pomimo poprawnych parametrow.

0
  • #8 04 Maj 2010 10:29
    koliuk
    Poziom 24  

Wysłałem wczoraj zapytanie do producenta aparatu czy jest taka możliwość gdyż też tak pomyślałem.

Tylko ciekawi mnie dlaczego po zrzuceniu oryginalnego filmu (nagrywanego aparatem) na komputer i próbie wrzucenia go spowrotem aparat nie chce go już czytać?

0
  • #9 04 Maj 2010 12:49
    wieswas
    Poziom 33  

Może w nagłówku (początkowe bajty filmu) ma zawartą informację o zezwoleniu na odtwarzanie. Przejrzyj które bajty na początku bloku danych ulegają zmianie podczas wczytywania filmu do aparatu. Możesz przejrzeć też właściwości pliku filmowego skopiowanego z aparatu do komputera. Może tam zmieniają się uprawnienia w sposób jawny.
    Zapewne pamięć aparatu jest dostępna z komputera i możliwa jest edycja plików bez kopiowania na komputer. Porównaj więc jakimś edytorem HEX zawartość początkowych bajtów oryginalnego pliku filmowego z plikiem skopiowanym na komputer i wgranym znów do aparatu.
    Spróbuję też to sprawdzić u mnie na aparacie.

0
  • #10 04 Maj 2010 23:04
    koliuk
    Poziom 24  

wieswas patrzyłem na te edytory HEX lecz nie bardzo pojmuje je. Gdybym wrzucił przykładowe pliki filmów zobaczył byś je?

0
  Szukaj w 5mln produktów