Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka samsungs RS1FTPE - problem z podajnikiem wody

marcinkozuch 02 Maj 2010 13:31 4741 4
  • #1 02 Maj 2010 13:31
    marcinkozuch
    Poziom 12  

Witam
    W moim samsungu RS1FTPE z kostkarką przestała po 1 dobie użytkowania lecieć woda z podajnika nie wiem co jest, ale jak sprawdzałem to na złączce pod drzwiami zamrażalnika woda leci. Wygląda na to ze złapało gdzieś w drzwiach wodę w rurce.
    Mam plan rozmrozić drzwi i zobaczyć czy to pomoże. Ma ktoś inne propozycje???

0 4
  • #2 09 Maj 2010 14:53
    marcinkozuch
    Poziom 12  

pomoze ktos?

0
  • #3 09 Maj 2010 18:37
    samsu100
    Poziom 22  

Jest możliwe że rurka poprowadzona wewnątrz drzwi przebiega za blisko ściany w zamrażarce i woda w niej zamarzła. Jeśli jest to chłodziarka nowa na gwarancji to prostą metodą naprawy jest wymiana drzwi od zamrażarki przez serwis.
    Sprawdzić tę ewentualność można prosto. Po rozłączeniu rurki w złączce pod drzwiami zamrażarki wystarczy dmuchnąć w część rurki wchodzącej do drzwi. Powinien być swobodny przelot, gdyż elektrozawór otwierający wodę jest z tyłu chłodziarki a nie w drzwiach.
    Jeśli odcinek drzwiowy będzie niedrożny a po wyłączeniu chłodziarki z prądu, po kilkunastu godzinach odcinek drzwiowy się odblokuje to na pewno usterka polega na zamarzaniu wody w rurce. Można próbować ustawiać temperaturę w części zamrażarkowej na wyższą np - 15 st C.

0
  • #4 09 Maj 2010 22:10
    marcinkozuch
    Poziom 12  

witaj
    Jest tak jak mówisz, rurka niedrożna,
    Temp na -14 i tak nie pomogło. Będę wiec reklamował.
    Dzięki wielkie za sugestie. Dam znać co z tego wyszło.

0
  • #5 09 Lis 2013 00:02
    marcinkozuch
    Poziom 12  

Zapomniałem napisać.... że wymieniono mi wtedy całe dzwi, kostkarka została przełożona.

0