Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat toledo 99rok nie domyka sie szyberdach

02 Maj 2010 19:52 2884 7
  • Poziom 9  
    Problem w moim seacie jest następujący nie domyka się szyberdach jest montowany fabrycznie i sterowany za pomocą elektroniki która odmówiła posłuszeństwa gdy nastawiałem pokrętło na całkowite zamykanie szyber na ok 15cm do całkowitego zamknięcia nagle cały do końca się otwierał nagle też przestało działać stopniowanie otwierania jak nie ruszę pokrętłem to zamyka się w 80% i nagle otwiera cały czy może ktoś wie co mu dolega ?
  • Poziom 27  
    najprawdopodobnie twoim problemem jest usterka mechaniczna zabrudzone prowadnice,itp.jak silnik szyberdachu ma ciezko to dzieja sie takie cudka(odpowiedzialny jest za to modół komfortu),szyberdach idzie dokad moze potem jak ma opór to zaczyna pobierac wiecej pradu niz powinien i elektronika go zatrzymuje lub zaczyna działac w druga strone (otwiera),to tak jak z szybami elektrycznymi,spróbój przesmarowac prowadnice i mechanizm WD40 powinien wystarczyc;-)
  • Poziom 9  
    no właśnie problem w tym że nie widać żeby coś robiło opory na prowadnicy a wcześniej się stopniował gdy przekręcałem pokrętło o jedną kropkę stopniowo się otwierał i stopniowo zamykał następnie po kilku chwilach nawet jak przestawiłem pokrętło tak samo o jedną kropkę wykonywał pełne zamykanie lecz nie do końca i wracał
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat do ogarnięcia. Chcesz - dzwoń.
  • Poziom 9  
    nawet wywaliłem tą plastikową zasłonę od strony podsufitki bo trochę się zacinała i blaszki były połamane
  • Poziom 27  
    najpierw sprawdz,dotknij,bo gdybaniem nic sie nie zrobi a zobaczyc tego okiem nie zobaczysz czy sa opory czy nie ! przesmarój mechanizm,prowadnice bo mysle ze napewno nikt nic tam nierobił i niezagladał jak niebyło trzeba,jesli wykonasz te czynnosci,i nic niepomoze to mozna myslec dalej.
  • Poziom 9  
    no to ok tak zrobię obecnie auto zaprowadziłem do mechanika bo ma też inne dolegliwości a szyberdachami się nie zajmuje a zbiegiem okoliczności popsuł się w drodze do niego jak pech to pech a do niczego nikt się od roku ponad nie dotykał lałem paliwo i auto śmigało

Dodano po 2 [minuty]:

ma do wymiany wydech,klocki, czujnik temperatury, a z szyberdachem miedzy czasie coś trzeba zrobić
  • Poziom 9  
    Witam problem z szyberdachem rozwiązany przyczyną była zabrudzona prowadnica w dodatku wpadł tam kawałeczek czegoś metalowego i blokował dzięki za pomoc