Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Samsung G2739N - błąd E5

02 Maj 2010 20:17 25646 8
  • Poziom 11  
    Witam. Wstaję rano a na wyświetlaczu mojej mikrofalówki jest napis E5. Domyślam się że error 5. Przyciski nie reagują, a po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu cały wyświetlacz świeci jak choinka i nadal nie reaguje na przyciski. Dodam że rozebrałem elektronikę i na płytce wszystko wygląda OK. rezystory i diody w porządku. Sprzęt nie był dużo używany więc zużycie klawiatury foliowej raczej też nie wchodzi w grę. Może ma ktoś jakiś pomysł co może oznaczać ten error5? albo ma ktoś może serwisówkę od tego modelu. Z góry dziękuję

Dodano po 20 [minuty]:

Pomyliłem się co do modelu. Właściwy to: Samsung G2739N
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Przyglądnąłem się dokładniej tej usterce. Po odłączeniu z sieci i odczekaniu pewnego czasu (około godziny), mikrofalówka włącza się i działa przez kilka godzin, później słychać piknięcie i wyskakuje błąd -5E- (albo -SE-). Doczytałem się że może to być wina zawilgocenia klawiatury więc suszyłem ją przez godzine - bez efektu. Dziwi mnie fakt że błąd wyskakuje po określonym czasie i po określonym czasie odłączenia od sieci się kasuje. Może problem tkwi w pojemnościach. Miał ktoś taki przypadek?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Błąd -SE- wyskakuje, gdy naciśnie sie jednocześnie dwa dowolne klawisze na klawiaturze na okres ok 5 sekund. Potem tylko pomaga wyłączenie mikrofali z sieci. Jest kilka "lekarstw" na ten problem z "SE" - od taniego do drogiego, aż do "utylizacji pacjenta" włącznie. Pierwsze to przemycie końcówki złącza klawiatury foliowej np. spirytusem ( którego pozostałą część można pozostawić na ew. opicie "utylizacji"). Drugie to ostrożne oderwanie całości klawiatury z obudowy i ponowne przyklejenie. Trzecie to wymiana kondensatorów elektrolit. zaraz za stabilizatorem 5V. Czwarte to kupno nowej klawiatury, co przy jej koszcie ok. 4 dych staje się wielką rozpustą. Piąte to żyć z usterką aż do "zgonu" sprzętu. Szóste - rozstać się "w pokoju" [przy odpowiednim kontenerze] z tym Samsungiem oczywiście po wymontowaniu magnetronu, diody, bezpiecznika , kondensatora 0,91 i trafa (chodliwy towar).
    Na ową przypadłość se czy e5 cierpią, ogólnie rzecz biorąc, Samsungi serii G27**n
  • Poziom 11  
    Kondensatory elektrolityczne wymienione (wszystkie na wyższe napięcie niż było w orginale), taśma przeczyszczona - nie pomogło. stabilizatorem w układzie jest jak widze dioda zenera więc może jeszcze ją wymienie, no i zostanie jedynie odklejanie klawiatury. A nie wiecie może gdzie kupić nową klawiaturke do mojego modelu? Jeżeli by ona kosztowała 40zł to może bym zaryzykował.
  • Poziom 11  
    Odkleiłem klawiaturę i było ok po przyklejeniu znowu to samo czyli na 100% jakieś przyciski są zwarte (jednak klawiatura). Myśle że nie ma sensu bawić się w naprawę tego bo nawet jeśli uda się mi coś zrobić to mikrofalówka podziała trochę i znowu będzie to samo. Po prostu jedyne wjście to nowa klawiaturka. Powtórzę więc pytanie: gdzie można ją kupić?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    W serwisie Samsunga bez problemu. Zajść do punktu serwisowego gwarancyjnego, ukłonic się komu trzeba i wyłuszczyć spokojnie problem. Trzeba tylko podać dokładny model mikrofali - ze wszystkimi literkami po oznaczeniu typu (B. ważne!). Najlepiej mieć w ręce w miarę możliwości oryginalna klawiaturkę "na pokaz". Może się zdarzyć, że akurat leży na zapleczu :) . Ew. najpierw telefon, a potem wysłać zdjęcie MMS-em na jąkąś komóreczkę pracownika serwisu. Mój zakład w każdym bądź razie radzi sobie z podobnymi problemami w ten sposób.
  • Poziom 10  
    Przepraszam że się podpinam pod temat ale czy te uszkodzenie może powstać na skutek włączania-wyłaczania napięcia zasilania?U mnie co chwilę znika i pojawia się napięcie(wyłączane przez energetykę) i po ostatnim takim wyłącz-załącz właśnie wyskoczył ten błąd i sama się załączyła.
  • Poziom 11  
    Z odłączaniem zasilania raczej nie ma to nic wspólnego. Klawiatura ma zwarte przyciski i dlatego może nawet sama się włączyć. Mi udało się kupić nową za 40pln, wymieniłem i śmiga jak nowa. Dziękuję za pomoc i zamykam temat.
  • Poziom 6  
    Kupilem taką mikrofalówke używaną. Z slów wlasciciela, z takim blędem. Po wlączeniu "Swieci jak choinka", czyli caly wyświetlacz. Tak samo dziala bez klawiatury. Czyli zostają kondensatory ? Miernik pokazuje, że mają pojemnosc i ESR raczej OK.
    Z góry przepraszam za podniesienie starego tematu. Z powodu nie mnożena wątków.
    Dodaje odpowiedz - po wlaczeniu trzeba wcisnac Stop albo pin 1 i 10 klawiatury, wtedy dziala.