Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piano Casio i przesterowanie

02 Maj 2010 20:30 1641 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam piano cyfrowe CASIO CDP-200R. Posiada one złącze: PHONE/OUTPUT (wtyczka: standardowe złącze STEREO; gruby JACK; impedancja wyjścia 2000hm)
    i złącze AUDIO IN (wtyczka stereo: MINI-JACK; impedancja wejścia 40kOhm, czułość wejścia: 200mV).
    Chcę piano nagłośnić za pomocą zewnętrznego nagłośnienia.

Jeśli podłączę do PHONE/OUTPUT to dźwięk wychodzi przesterowany (strasznie skrzeczący).
    Natomiast ze złącza AUDIO-IN – cisza.
    Używałem 3 wzmacniaczy i na wszystkich ten sam zły efekt.
    Proszę o poradę !
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Wyjście od frontu służy do podłączenia słuchawek. To logiczne, że przesterowuje wzmacniacze, bo tam jest wysoki poziom sygnału, inny niż są na wyjściach liniowych do podłączania wzmacniaczy.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam
    AUDIO IN to z ang. wejście, więc się nie dziw, że "cisza", bo podłączasz wzmacniacz do wejścia sygnału.
    Przydało by się podłączyć piano najpierw do przedwzmacniacza (miksera), a później do końca mocy, lub ewentualnie pokombinować coś z regulacją głośności w pianie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Nie trzeba nic kombinować, trzeba tylko zmniejszyć poziom sygnału na wyjściu słuchawkowym do poziomu akceptowanego przez wzmacniacz - potencjometrem od regulacji głośności.
  • Poziom 10  
    Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi !
    Lecz gdy "zmniejszyć poziom sygnału" to na wyjściu jest tak cicho jakbym w ogóle nie używał wzmacniacza :(
    Dodam, iż Casio wg instrukcji ma wyjście 8W+8W, głośniki 12cmx6cm.
    Pozdrawiam ciepło.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    O jakim wzmacniaczu mowa?
    Pisałem już, że na wyjściach słuchawkowych są wyższe poziomy sygnałów niż na typowych wyjściach liniowych. Logicznym jest więc podłączanie do wejścia wzmacniacza oznaczonego AUX, CD itp.
    Potencjometrem Master Volume należy tak regulować, by uzyskać jak najlepsze wysterowanie wzmacniacza bez zniekształceń.
  • Poziom 17  
    Szczerze mówiąc, najrozsądniejszym wyjściem wydaje się użycie DI-Boxa z attenuatorem ustawionym na -20 dB. Wówczas głośność na klawiszu ustawiamy na $$\frac{1}{2}$$ do $$\frac{2}{3}$$ maksymalnej głośności, a resztę regulujemy na wzmacniaczu.

A tak w ogóle - mając do wyboru ustawienie mniejszej mocy na źródle i większej na mikserze lub odwrotnie - zawsze lepiej w ten pierwszy sposób. Unika się wówczas groźnego, szczególnie dla wysokotonówek, przesterowania przedwzmacniaczy i ucinania (limiter) amplitudy dźwięku.
  • Poziom 22  
    Kiedyś nagłaśniając impreze w szkole miałem podobny problem.
    Przyjechali ludzie z domu starców. Podłączyłem klawisze po wejście liniowe w powermixerze, ustawiłem głośność na "1" i sume główną na "5". czysto teoretycznie to przy różnych mp3, telefonach itp, itd jest cicho.

A tu, włączył na tym muzykę, hałas wielki, wzmacniacz dochodził już na wskaźnikach do -6dB, a to były tylko wysokie i średnie tony!

Poprosiłem go o przyciszenie. Przyciszył, ale na wyjściu różnicy w głośności nie było, tylko na jego wbudowanych głośniczkach. I to mnie zdziwiło, ze różnicy nie ma. Coś w tych starych sprzętach musi być nieciekawego ;)
  • Poziom 17  
    To była zapewne Yamaha, chyba PSR-670 czy coś w tym stylu. Grałem na tym niedawno (jako pianista zespołu młodzieżowego), historia ta sama. Po prostu stare Yamahy tak mają :P.