Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

łaczenie kabli koncentrycznych

19 Sie 2004 14:21 3874 8
  • Poziom 10  
    Mam pytanie o kabel koncentryczny. Sprawa wyglada tak. Potrzebuje 10m kabla ale niechce wydawać pieniedzy (umnie za 1m = 1,8zł) Mam w domu troche kabli, tzn. mam po erozłaczu z 3m, z czegos tam jeszcze po 1,5 m. Pytanie dotyczy czy beda zakłucenia jak tak popołaczam kabel, czy nie ma to znaczenia i bedzie działał tak jak ten cały 10m ze sklepu?
  • Specjalista AGD
    Witam!!!
    Mozna laczyc kabelki nie ma problemu , sa nawet specjalne zlaczki do tego , ale wiem ze przy kazdym polaczeniu ubywa troche dB co zmniejsza czulosc transmisji .Przy duzym wzmocnieniu moze to byc nie zauwazalne.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    axxx napisał:
    Mozna laczyc kabelki nie ma problemu , sa nawet specjalne zlaczki do tego ,
    Kolega zapomniał dodać że te złączki kosztują więcej niż te 10 mb kabla... :P
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Co to znaczy czułość transmisji ?
    Przy dobrze zarobionych kablach / szczególnie masach /, na odpowiednich złączach, najlepiej koncentrycznych, przy 10 połączeniach, w zakresie częstotliwości do 1 GHz, tłumienie nie powinno być większe niż 0,1 dB. Oczywiście, jeżeli dysponujemy jednorodnymi / takim samym rodzajem / odcinkami kabla i nie uwzględniamy tłumienia samego kabla.
  • Poziom 24  
    kwlthc85 napisał:
    Mam pytanie o kabel koncentryczny. Sprawa wyglada tak. Potrzebuje 10m kabla ale niechce wydawać pieniedzy (umnie za 1m = 1,8zł) Mam w domu troche kabli, tzn. mam po erozłaczu z 3m, z czegos tam jeszcze po 1,5 m. Pytanie dotyczy czy beda zakł|ó|cenia jak tak popołaczam kabel, czy nie ma to znaczenia i bedzie działał tak jak ten cały 10m ze sklepu?

chyba się zamotałem,jakie kable chcesz łączyć,koncentryk z koncentrykiem czy koncentryk z innymi rodzajami
    piszesz że masz po eurozłączu i to mnie gubi, co to za kabel po eurozłączu
  • Poziom 10  
    Ok dzieki. Musze gdzies poszukać na necie aby kupić bo umnie drogo jak skurczybyk. Dzieki za wszystkie odpowiedzi!!!
  • Specjalista elektryk
    hefid napisał:
    Co to znaczy czułość transmisji ?
    Przy dobrze zarobionych kablach / szczególnie masach /, na odpowiednich złączach, najlepiej koncentrycznych, przy 10 połączeniach, w zakresie częstotliwości do 1 GHz, tłumienie nie powinno być większe niż 0,1 dB. Oczywiście, jeżeli dysponujemy jednorodnymi / takim samym rodzajem / odcinkami kabla i nie uwzględniamy tłumienia samego kabla.

Czy kolega pisze o przewodach antenowych i sygnale antenowym w nich puszczonym???? dla np.: 800mHz 10 połączeń 0,1 dB - to mistrzostwo świata ! :) w zespawanym światłowodzie wynik byłby gorszy, dla jednego poprawnego złącza - czyli efka,beczka,efka - jest to minimum 0,5dB - minimum!!!
  • Spec od samochodów
    kwlthc85 napisał:
    Mam pytanie o kabel koncentryczny. Sprawa wyglada tak. Potrzebuje 10m kabla ale niechce wydawać pieniedzy (umnie za 1m = 1,8zł)

bardzo ciekawe jak bedzie wygladał odbiur programów po połączeniu koncentryka z kablem audio wideo z eurozłącza,
    co to za koszta jak masz za 1m =1.80gr to masz zaledwie 18zł
    po połączeniukabla koncentryk z koncentrykiem jezeli jest to kablówka to 1dB straty do 3dB niewarto kombinować lepiej kupić nowy
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam