Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uklad posredniej czestotliwosci PIONEER DEH1430R

misiowiec 19 Aug 2004 15:02 1170 12
    misiowiec
    Level 10  
    po wizycie u elktronika dowiedzialem sie ze w radiu samochodowym Pioneer DEH 1430R padl uklad posredniej czestotliwosci podobno to glowny uklad w radiu a elktronik nie chce go wymienic poniewaz uwaza ze lepij kupic nowe radio gdzy to zadroga zabawa.
    Co wy o tym sadzicie? czy da sie jeszcze cos z tym zrobic? Objawy sa takie ze jak jest cieplo to radio wogole sie nie wlancza albo jak sie wlanczy to wylancza sie samo za pre minut po nagrzaniu i wszytkie ustawienia stacji itd resetuja sie?

Na forum obowiązują zasady poprawnej polszczyzny.
    Każdy post przed wysłaniem należy przeczytać i poprawić błędy.[h]
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    JM Elektronik
    Level 19  
    Zanies do innego mechanika.
    misiowiec
    Level 10  
    znaczy sugerujesz bledna diagnoze ? a czy taki uklad jest do odratowania wogole czy wymienia sie caly z plytka i rzeczywiscie to tyle kosztuje ?
    iNTELL
    Level 30  
    Pan elektronik z bożej łaski jakiś kit Ci wcisnął ;) Moim zdaniem radio do odratowania za ok. 100zł :)
    mack23
    Level 17  
    tak na mój gust to może być procek wywalony jak sie wyłącza, albo jakiś układ zasilania. Zimne luty odpadają, bo ten "mechanik" by je polutował (chyba :) ). intell kiedy skontaktujesz sie ze mną w sprawie tego radyjka?
    iNTELL
    Level 30  
    A jak na mój gust to nie procek, wiele razy naprawiałem tą usterke właśnie w tym modelu.
    Mack - napisałem ci maila i jakieś 3 minuty temu próbowałem sie do ciebie na gg dobić ;)
    misiowiec
    Level 10  
    to w takim razie w czym problem??
    iNTELL
    Level 30  
    Problem w tym, że procek dostaje mniej jedzenia niż powinień. Wysuń z tego stosowne wnioski.
    misiowiec
    Level 10  
    rozumiem ze to cos z napieciem czyli w zasilaniu radia ....
    misiowiec
    Level 10  
    radio juz dziala 2 specjalistow nie moglo dosjsc o co chodzi i siemniali a 3 wymienil glowice i po krzyku naprawa 75zl :) a tamci mowili ze to uklad za kilkaset :P
    iNTELL
    Level 30  
    Hmm, dziwne, to co opisałeś nie mogło mieć nic wspólnego z głowicą, a raczej z dość częstą usterką sppotykaną w tym radiu na linii zasilania. No ale skoro padła głowica to dobrze, będzie Ci teraz radio dobrze grać :)
    misiowiec
    Level 10  
    no ale chyba jedno wiaze sie z drugim ,bo jak mamy procek w srodku i jeden elelmnt sie krzaczy i moze sie przegrzewac albo cos ,to procek poprostu odcina zasilanie w radiu i ono sie wylancza , przynajmniej tak mi sie wydawalo dotad .
    P.s. radio dziala juz 2 dzien i narazie jest ok zoabczymy jak bedzie dalej : 8)
    iNTELL
    Level 30  
    Nie, to nie procek odcina zasilanie ukłądu mogło być jedynie tak, że uszkodzona głowica blokowała magistrale i radio się wieszało, albo robiła zwarcie na zasilaniu i dlatego radio się wyłączało. Usterka bardzo rzadka.