Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Crown CTV7511

19 Sie 2004 15:03 936 8
  • Poziom 32  
    No i trafił się pomorek :) Po lewej srtronie 4 pionowe czrne paski, pierwszy od środka ekranu zmienia się wraz z treścią wizji (prąd kineskopu) elka itd. podstawione, C555 9.1nF po zmianie na 13.6nF zostaje jeden, ale zmieniają się gabaryty obrazu przy prawidłowym +B. Zabrakło mi już pomysłów :( Dodam, że walnięte było trafo na WN, wstawiłem HG.

Pozdro
    Fazii
  • Poziom 24  
    No to faktycznie pomorek.Najlepiej wstaw z powrotem 9.1n.Miałem podobną usterkę w monitorze ale przez środek szła od góry do dołu cienka kreska ale nie walczyłem do końca bo gra nie była warta świeczki...
  • Poziom 32  
    Nooooo, jeszcze go nie zrobiłem :( a C555 wstawione na oryginał i kopam dalej :) ale zwzięty pomorek, a musi grać, bo to dla mojej mamy :)

Pozdro
    Fazii
  • Poziom 24  
    Sam jestem ciekawy co tam siedzi.W moim przypadku było tak że ta linia naprzemian po włączeniu, oczywiscie nie regularnie robiła się czrna lub biała, a co więcej to gdy szła od dołu do góry to jeszcze się odchylała w prawo po łuku.A jak od góry do dołu to w lewo czyli zostawała po tej samej stronie.A jak puknąłem w szyjke kinola to jeszcze drżała....
  • Poziom 32  
    U mnie stoją jak wryte, tylko ta pierwsza od środka pływa wraz z treścią wizji. Oczywiście, jak zrobię, to dam info w temacie.

Pozdro
    Fazii
  • Poziom 25  
    Fazii .. a sprawdziłeś taki jeden rezystorek połączony równolegle do cewki liniowości H ( ona jest w szereg z cewkami H) ?
  • Spec od TV
    Witam.
    Jeśli elementy w obwodzie Ablenkung są Ok, to stawiałbym na tego HG...

Pozdrawiam :)
  • Poziom 40  
    Ja dodam że dwukrotnie spotkałem się z usterka polegającą na pionowych pasach nieco ciemniejszych po lewej stronie ekranu. Dobrze są one widoczne na tle niezasterowanego łacza AV. Raz odpuściłem poszukiwania, klientowi to nieprzeszkadzało, choć uczciwie powidziałem że coś TV jeszcze "boli". Drugim razem nie dałem za wygraną szukałem trzy dni kombinowałem aż wstawiłem za HG HR i.......... znikneły pasy i żarzenie zaświeciło tak jak trzeba. Tak zakończyłem przygodę z HG. Potwierdza się przysłowie że za tanie pieniądze psy mięso jedzą. Teraz eksperymentuje z inna firmą (trafa o symbolu PRX) jak na razie OK.
  • Poziom 32  
    -> Karol 1, to nie są drgania Bathausena, a zdaje się, że to masz na myśli.
    -> Amik9m, chyba tak będzie, bo wszystko przetrzepane, wygląda na to, że HG to kicha :(
    -> Zdzich42, masz rację, tanie mięso psy jedzą. W moim przypadku jest tak, że w miejscu pasów nie wybiera plamki, wycina nawet OSD, spróbuję wstawić HR i dam znać, ale to już po niedzieli. Nie zaopatruję się na giełdach.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i serdecznie pozdrawiam
    Fazii