Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS Fideltronik F650 PRO - Jak zwiększyć napięcie na jego wyjściu?

19 Aug 2004 15:15 7657 8
 • Level 13  
  Witam
  Pytanie takie jak w temacie. Dostałem do naprawy ten model F650 PRO uszkodzony był falownik, rezystorki dookoła niego, dioda zenera 16V i tranzystor T8 (to udało mi sie znaleść). Wymieniłem te elementy oraz wszystkie kondensatory elektrolityczne. Po wymianie UPS działa ale na wyjściu jest tylko 175V to chyba troche za mało. Nie ma tam regulacji potencjometrami tak jak w ETAch, nie mam także od niego schematu. Wie ktoś może czy to napięcie jest prawidłowe do tego modelu, a jak nie to jak moge je zwiększyć.
  Pozdrawiam i z góry dzieki !!
  Nie pisz dużymi literami /tytuł/- REGULAMIN. Na razie bez ostrzeżenia.[h]
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Napięcie mierzysz na sucho czy pod obciążeniem? Przypomnę, że np UPS-y APC mają tak, iż na sucho daję około 180V, a pod obciążeniem napięcie jest prawidłowe.
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Level 13  
  :oops: :oops: :)
  Witam
  Faktycznie jest tak jak pisze Rubens trochę się pośpieszyłem z postem bo nie sprawdziłem napięcia pod obciążeniem, jak go obciążę to jest ok. Ale skoro temat jest zaczęty mam jeszcze jedno pytanie, niepokoi mnie dość mocno nagrzewający się stabilizator LM317 podczas zasilania z sieci dochodzi do niego napięcie 36V, a wychodzi 16V, w momencie przejścia na prace z akumulatorów napięcie na wejściu wzrasta do 46V na wyjściu pozostaje nadal 16V. Nie mam schematu od niego, nie wiem też jakie powinny być na nim napięcia. Jeżeli ktoś się orientuje to proszę o podpowiedź.
  Dzięki za zainteresowanie.
  Pozdrawiam
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  -powinno być ok !
  -producent podaje że max Uwy=37V
  - Uin-Uwy<40V - u Ciebie ten warunek jest spełniony więc powinno być ok
  -dla pewności posadź LM-a na większym radiatorze
 • Level 13  
  OK tak zrobie. Rubens piszesz ze masz dane producenta (chyba że chodzi o samego LMa), masz schematy moze albo jakies inne informacje, podeślesz mi bardzo by mi sie przydaly.
  Pozdrawiam
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  -chodziło o producenta LM317
  -niestety schematów do RODZIMYCH UPS-ów nie mam
  Producenci ( UPSów) zasłaniają się prawami patentowymi itp. ( tak jakby 20 lat temu nie było praw - a jednak 99% sprzętów miało dołączane schematy )
 • Level 13  
  Witam
  Dzięki za pomoc i podpowiedzi, temat można uznać za zamkniety - UPS działa poprawnie.
  Pozdrawiam
 • Level 12  
  Witam! To teraz ja się dołączę ze swoim problemem :) Pacjent: FIDELTRONIK UPS-F650Pro

  Dziś rano sprawdzałem napięcie na jednym z akumulatorów w zasilaczu i przypadkiem zwarłem zworę między bateriami a masą obudowy. Ustaliłem wstępnie, że uszkodzeniu ulegla ścieżka masy (w okolicy końcówek mocy) na płycie elektroniki oraz bezpiecznik 30A. Ścieżkę naprawiłem wlutowując kawałek 1mm drutu miedzianego w miejsce przepalenia oraz wymienilem bezpiecznik pochadzacy z innego egzeplarza f650pro. Po naprawie przetwornica nie chce wystartowac - w momencie naciśnięcia kombinacji 1 + START slychać "klik" przekaźnika, serię kilku pisków, czerwona dioda na panelu zaświeca się i po ok 0.5s wszystko cichnie i gaśnie. Akumulatory są nowe, sprawdzone i naładowane, zresztą ładowanie działa. Gdzie jeszcze szukać uszkodzenia?

  Dodano po 3 [minuty]:

  Dodam, że posprawdzałem napięcia na punktach oznaczonych na płycie i wszędzie napięcie jest OK
 • Level 12  
  Co do napięcia wyjściowego na pracy bateryjnej UPS-a: UPS daje na wyjściu podczas pracy bateryjnej przebieg odkształcony tzw. sinusoidę aproksymowaną. Aby prawidłowo zmierzyć to napięcie trzeba mieć miernik TRUE R.M.S. Wynik pomiaru zwykłym miernikiem będzie zaniżony.

  Co do zwarcia elektroniki zasilacza: najprawdopodobniej zostały uszkodzone końcówki mocy. Jeśli chcesz wiedzieć co i jak służę pomocą. Pozdrawiam.