Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra f pb+lpg problemy z obrotami

leitodj 03 May 2010 10:46 2349 3
    leitodj
    Level 11  
    witam, przeczytałem już dużo tematów na ten temat i na tym forum i na paru innych i jak narazie ciągle nie wiem co dolega mojej asterce, postaram sie wyczerpująco opisać mój problem. Model samochodu to opel astra kombi 1,4 8 V 94 r. Opis problemu: auto na gazie często gaśnie przy dojeżdżaniu np do skrzyżowania, czasami znowu ma podwyższone obroty a czasami chodzi idealnie. często tylko przymuli silnik i wskoczy na obroty, problem z przymulaniem jest też na benzynie, jak przegazuje i puszcze noge z gazu to autko troche przymuli i wskoczy na obroty. czasami ranno jak odpalam na benzynie musze dodać gazu żeby zapalił i nie trzyma wolnych obrotów dopiero jak sie zagrzeje tak jakby nie włączało sie ssanie. do tego wszystkiego martwi mnie spalanie, na gazie wynosi 11l/ 100km, na benzynie nie wiem ale bardzo żadko na niej jeżdże przełączam na gaz po przejechaniu może kilometra a mam wrażenie że dość szybko jej ubywa z baku. W aucie zostały wymienione świece, wyczyszczony krokowiec, reduktor po regeneracji, wymieniony filtr gazu, filtr powietrza, filtr oleju, olej, próbowałem kasować komputer. Zauważyłem jednak mały mankament, wypięty przewód podciśnienia wychodzący z rozdzielacza i niestety nie moge znaleźć informacji gdzie go podpiąć. podejżewam też czujnik temperatury ale jeszcze nie sprawdzałem. Prośba do moderatorów, nie wiem czy podpiąłem sie pod odpowiedni temat, jeśli uważacie że nie prosze o przeniesienie pod odpowiedni, z góry dzieki i pozdrawiam
    tomek230983
    Level 11  
    W podobnej sytuacji była kiedyś moja astra 2.0 8 v po przekopaniu wszystkiego okazało się że zawiesiła się klapka zabezpieczająca przepływomierz pow przed wybuchami gazu blokowała dolot powietrza
    leitodj
    Level 11  
    ok, tylkko że u mnie raz chodzi dobrze a raz są problemy, ale nie zaszkodzi sprawdzic, gdzie znajde te klapke?
    tomek230983
    Level 11  
    Klapka na dolocie powietrza pomiędzy mikserem gazu a przepływomierzem powietrza, taka gruba rura od filtra poowietrza do kolektora