Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne zachowanie podnosnika Fendt 612SL (sam podnosi i ...

03 May 2010 11:35 9275 6
  • Level 9  
    Mam problem z podnośnikiem w ciągniku Fendt 612 SL.
    Po uruchomieniu silnika (gdy dźwignia podnośnika jest w pozycji opuszczonej) ramiona podnośnika same podnoszą się do góry.
    Również występuje problem przy podnoszeniu maszyny,podnośnik gdy podniesie maszyne na samą góre , opuszcza się sam około 10cm i ponownie podnosi. Trwa to cały czas.

Jeśli ktos miał podobny problem, lub wie przyczyne takiego zachowania podnośnika proszę o udzielenie wskazówek lub porady.

Z góry dziękuje.
  • Level 36  
    Gdy podnosi maszynę i opuszcza może to być za niski stan oleju w zbiorniku podnośnika.
  • Level 9  
    Sprawdziłem stan oleju, jest w porządku, ale dzięki za informacje.

Sprężynka na zaworku dobra.

Dzisiaj rozbieram rozdzielacz, może tam znajdę przyczynę
  • Level 9  
    Sprawa wygłąda tak...

Rozebrałem cały podnośnik na części pierwsze, wymieniłem pompę hydrauliczną , założyłem nowy filtr oraz wymieniłem olej w układzie hydraulicznym na nowy AGRO STOU 10W40

W rozebranym podnośniku nic nie zauważyłem aby wyglądało na uszkodzone, czy nawet lekko zużyte, wszytkie sprężynki i podzespoły, które tam pracują są jak nowe, rónież sprężynka przy zaworku jest w stanie idealnym.

Wymieniłem pompę (na wszelki wypadek) oraz filtr oleju hydraulicznego i NIC!!!!!

Podnośnik(z obciężeniem) nadal podnosi się na maxa poczym opuszcza gwałtownie o jakies 10 cm i znowy podnosi do góry i tak cały czas.

innym objawem jest

to ,że ( bez ociążenia) podnosnik sam (gdy drążek sterujący podnośnikiem jest w pozycji opadniętej) podnosi się do góry.

Brak mi pomysłów już co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania podnośnika. Proszę o wskazówki

Pozdrawiam
  • Level 36  
    Według mnie nie domyka sterownik rozdzielacza który współpracuje z dzwignią którą uruchamiasz podnośnik.Mimo iż dzwignia rozdzielacza jest w pozycji neutralnej sekcja rozdzielacza przepuszcza olej na siłownik ten podchodzi do góry i podaje olej na przelew.W sekcji rozdzielacza prawdopodobnie uległ uszkodzeniu lub wypracowaniu orig gumowy zamocowany na zaworze rozdzielacza.
  • Level 10  
    Standardowe objawy fenta choc nie tylko, przeczyscic i doregulowac czujnik kata a najlepiej nowy zalozyc i po problemie.
  • Level 9  
    Witam. Problem został rozwiązany, Po dwukrotnym rozebraniu rozdzielacza zauważyłem niewielki opiłek metalu który powodował zaburzenia z przepływie oleju hydraulicznego. Usuwając ten mały paproszek podnośnik znów zaczął pracować jak nowy.