Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto1.1 - klocki hamulcowe

vajra 03 Maj 2010 11:35 1986 4
  • #1 03 Maj 2010 11:35
    vajra
    Poziom 8  

Witam!
    Mam zamiar wymienić klocki hamulcowe i tu pojawia się problem jakiej firmy kupić.
    Nie chcę aby sprzedawca zrobił nie w balona, Jeden poleca SANKO, drugi LUKASY.
    Nie chcę zaoszczędzić parę groszy i być niezadowolony, ale nie chcę też kupić coś co nie będzie wykorzystane. Może ktoś wymieniał klocki i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 03 Maj 2010 12:02
    Ambulans
    Poziom 20  

Jak nie masz szczególnych wymagań to teoretycznie każde klocki będą dobre o ile nie masz nawiercanych tarcz hamulcowych bo wtedy wskazane są twarde klocki jak np. FERODO PREMIER.

0
  • #3 03 Maj 2010 12:16
    kfaas
    Poziom 9  

Co do producenta to Ferodo są jedne z lepszych, ale droższych. Radze wybrać coś z średniego przedziału cenowego. Najtańsze zwykle szybciej się zużywają i lubią piszczeć.

0
  • #4 03 Maj 2010 12:35
    kierbedz4
    Poziom 34  

Proponuję klocki a również szczęki hamulcowe firmy JURID. Jest to firma niemiecka posiadająca swoją filię we Francji. Polecam do wszystkich samochodów a szczególnie do Sejczento i wszystkich modeli CC. Po kłopotach z brakiem tylnych hamulców w CC mimo zamontowanych polskich szczęk padły w obydwu tylnych kołach samoregulatory na szczękach mimo iż szczęki wyglądały jak nowe i po niewielkim przebiegu.Od kilku lat po założeniu już drugiego kompletu szczęk nie mam problemu z hamulcami.

0
  • #5 04 Maj 2010 17:06
    vajra
    Poziom 8  

Dziękuje za pomoc.
    Kupiłem klocki TRW (75zł), założyłem, zobaczymy jak się spiszą.
    Pozdrawiam.

0