Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak umieścić 2 konwertery quatro na czaszy Triax110.

stachc 03 Maj 2010 11:36 2961 3
  • Poziom 29  
    Witam. Na czaszy Triax 110 z oryginalnym zezem w kształcie wycinka dużego koła nie ma możliwości ustawienia konwertera na centralnej części zeza 13 stopni, więc ustawiłem go od strony zachodniej , a na 19.2 stopni ustawiłem go jeszcze bardziej na zachód w odległości o 9.5 cm (najlepsze ustawienie ). Problem jest w tym, że jak idealnie ustawię na hotbirda to mam za słabo na astrze jak minimalnie skręcę w lewo to polepsza się Astra, a pogarsza się Hotbird. Zez ma prowadnice i nic nie mogę konwerterem skręcić. Zez jest dostosowany do 4 konwerterów. Bardzo proszę o pomoc.
  • Moderator na urlopie...
    Przenoszę do początkujący.
  • Poziom 24  
    Przestaw HotBirda na drugą stronę ramienia. Zezować powinny przy tym uchwycie obydwie satelity ale po dwóch stronach ramienia anteny. Wtedy każda ma blisko do ogniska anteny. Jeśli bardziej zależy Ci na HotBirdzie ustaw ją maksymalnie blisko ramienia wtedy będzie miała lepszy sygnał niż Astra choć przy tej antenie nie ma to większego problemu. Mam Triax-a 100 i uchwyt duoblock nieregulowany i jeszcze nigdy nie zauważyłem zerwania sygnału.
  • Poziom 29  
    Wygląd zeza
    Jak umieścić 2 konwertery quatro na czaszy Triax110.
    Na próbę podpiąłem konwerter pojedynczy GI-201 na Astrę który ma długą szyjkę i maksymalnie dam do przodu jest prawie w porządku. Posługuję się miernikiem Telemann 1650. Na konwerterze quatro jest krótka szyjka i nie mogę przesunąć do przodu. Podobno była instrukcja montażu konwerterów, ale klient razem z opakowaniem wyrzucił, jest ta antena w miejscu trudno dostępnym i za każdym razem muszę ja obracać do siebie konwerterami celem regulacji.

dodano:

Witam ponownie zamieniłem konwerter na Astrę innego producenta Inverto IDLB-QUTL20-MULTI-OPP na którym dało się dobrze ustawić. Wcześniej był zamontowany firmy OPTICUM.
    Temat zamykam.

Scaliłem - GKVIDEO