Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa spalinowa FLO (1,7km)

koroniarz 03 May 2010 12:35 21563 20
    koroniarz
    Level 10  
    Witam właśnie zakupiłem kose spalinowom marki flo skłoniła mnie do zakupu cena ,wiem że to sprzęt nie najlepszej klasy i ogólnie ale za te pieniądze mysle że warto parametry jej to: obroty maksymalne na min10500 -poj silnika 42,6cm3 -moc 1250w(1,7km)- gaznik membranowy -cięcie głowicom żłki lub tarczowo , jeśli ktoś posiada taki produkt lu wie coś o nim prosze o opinie dzięki pozdrawiam
    rodger132
    Level 1  
    kupiłem takie ustrojstwo dzisiaj.była jeszcze kosa NAC o takiej samej mocy i o stówę tańsza,niestety została wykupiona zanim pojawiłem się w sklepie.z uruchomieniem większych problemów nie było.jest za to problem z pracą.w instrukcji napisano,że po chwili należy przełączyć dźwignię ssania (tą z tyłu) na pozycję off.u mnie gaśnie wtedy silnik.u ciebie też tak jest?zdaje mi się,że trzeba będzie to podregulować
    Kaszyn
    Level 2  
    Witam. Dziś zakupiłem tą samą kosę (FLO 1,7KM) i miałem ten sam problem, ale już go rozwiązałem. Chodzi o to, że ma kosie dźwignia ssania jest źle oznaczona, jest też błąd w instrukcji. Kosę należy odpalać, czy dźwignia ssania jest w pozycji OFF, a następnie jak się rozgrzeje przełączyć na ON... Trochę to dziwne, ale sprawdzał to facet w punkcie naprawczym. Czyli OFF to ssanie włączone, ON wyłączone.

Pozdrawiam i miłego koszenia :)
    koroniarz
    Level 10  
    Hej, a jaki stosunek paliwo olej lejecie do niej???????? Bo mi goście w sklepie mówili 1:25, a w gwarancji pisze 1:40 ?! Ja bym był za tym.
    Kaszpir77
    Level 21  
    koroniarz wrote:
    hej a jaki stosunek paliwo olej lejecie do niej???????? bo mi goście w sklepie muwili 1;25 a w gwarancji pisze 1;40 ?! ja bym był za tym

Ja do podobnego wynalazku leje 1:40 oleju syntetycznego do skuterów. Nie dymi, problemów także brak. 1:25 to sporawo, tyle to lałem Mixolu do Ogara 200 w czasie docierania, dymił jak lokomotywa :)
    koroniarz
    Level 10  
    właśnie wiem i dlatego mnie to zaskoczyło co ten gość mi tam nagadał do kos naca sie tak leje ponoć 1:25 rozmawiałem z gościem co taki mstosunek leje to kopci jak parowóz:D
    Kaszyn
    Level 2  
    Ja do tej kosy kupiłem olej oryginalny Sthila... a co :), leję w stosunku 1:40 tak jak jest w instrukcji. Na 1 litr benzyny 25 mililitrów oleju. Przed pierwszym koszeniem wlałem troszeczkę więcej oleju. Kosa dymi tylko na początku dopóki nie przepali paliwa wpompowanego pompką ręczną, potem śmiga.
    koroniarz
    Level 10  
    lepiej zainwestować w lepszy olej:D mi dali jakiś tam nie znam ponoć dobry ciekawe jak długo nimi posmigamy czy nie padną zaraz:cry:
    darek4168
    Level 21  
    1:25 to na czas docierania kosy 1:40 to już po dotarciu.
    User removed account
    User removed account  
    koroniarz
    Level 10  
    1:30???? w instrukcji piszą do 40 gość mi w sklepie do 25 już nie wiem sam jak lać wiadomo hinskie wynalazkiale szkoda odrazu w pierwszym sezonie to zatrzeć
    User removed account
    User removed account  
    koroniarz
    Level 10  
    Spoko będe lał do 30-35 takie mam miarniki to mi pasi mniej kopci niż do 25 to już widać zobaczymy dalej
    User removed account
    User removed account  
    koroniarz
    Level 10  
    Masz racje w 100%:D to wszystko jest robione zeby max wytrzymało 2lata dawniej jak sie kupowało szlifierke np Boscha to chodziła a teraz nie ma rewelacji zawsze to lepsze niż inna made in china ale to już nie to a co do tv znam pewnego goscia co zajmuje sie SAMSUNGIEM i sam mówi że z czego niby sie dorabia????? z tego że to tak szybko pada mowa o LCD
    User removed account
    User removed account  
    beldamor
    Level 2  
    Witam wszystkich,
    Mam takie pytanie dotyczące "KOSA SPALINOWA FLO 42" czy jest gdzieś dostępna informacja jaką, powierzchnię można kosić na jeden raz, aby nie obciążać za bardzo kosy?
    pozdrawiam
    koroniarz
    Level 10  
    powiem ci tak ja na początek po każdym wypaleniu zbiornika dawałem jej odpocząć na pare min i wiadomo nie piłowałem na max gazie np wczoraj kosiłem sad zarosnięty jak pieron był wymiary to ok 200m długosci i 50 szerokosci to w jeden dzien ale na początek troche ja oszczędzaj
    bladyy78
    Level 2  
    Hej ja tez od dziś jestem posiadaczem tej kosy o mocy 1.7 KM kupiłem ja w makro za 390zł sprzedawca namawiał mnie na kosę tej samej mocy firmy Nac ale była o stówkę droższa. Obie kosy to jest to samo maja te same silniki w innych obudowach wiec stwierdziłem że nie ma co przepłacać za ładniejsze opakowanie :). Kosa jak też dziś zauważyłem ma kilka niedociągnięć widać że to chińczyk, ale czego można oczekiwać za tą cenę.
    Pierwszy błąd to jak już tez zauważyliście złe oznaczenie na dławiku i dźwignie dławika należy przy uruchamianiu dać na OFF a później przełączyć na ON choć w instrukcji piszę inaczej. Druga sprawa którą zauważyłem to radzę wszystkim nasmarować sobie przekładnie kątową, dziś z ciekawości przed używaniem kosy zrobiłem mały jej przegląd zauważyłem że ma kalamitke do podłączenia smarownicy żeby smarować tą przekładnie, z ciekawości ja odkręciłem i zobaczyłem że oczywiście to smaru tam nie dali wiec ją szybko przesmarowałem. Podczas koszenia zgubiłem plastikową osłonę zbiorniczka paliwa( odkręciły się śrubki które ja mocowały), a wcześniej podczas jej składania żeby było śmieszniej nie mogłem odkręcić imbusem śrub żeby zamocować kierownicę :D. Wiec jak widzę to nie jest mercedes i trzeba cierpliwości i troszkę smykałki żeby doprowadzić tą kose do stanu używalności. Co do koszenia to kosi nią się fajnie dziś przeszła test miałem do wykoszenia działkę której jeszcze nie kosiłem w tym roku chaszcze na metr i poradziła sobie z nimi wzorowo. Nie montowałem również osłony plastikowej na żyłkę bo z nią to kosi się strasznie kiepsko i przeszkadza tylko przy koszeniu. Ogólnie za tą cenę nie kupi się nic lepszego bo wszystkie kosy do 800zł to chińskie wynalazki tylko inaczej opakowane. Mam nadzieje ze posłuży mi kilka lat zanim nabieram na dobra kose Stihla :)
    wsamraz
    Level 1  
    Witam ,mam pytanie jak mieszać paliwo w tym plastikowym mieszalniku?
    są tam różne cyferki,podziałki ,ale niekumam tego. rozumiem ,że do tego małego pojemniczka olej aż do 40:1 ,a ile benzyny ma być w tym większym zbiorniku ? aż do pełna ,czy może pod 10 ,albo pod 5 ???
    Ja mieszam w karnistrze 4 litry benzyny seta oleju ,bo tego mieszadła nie kumam
    Maras812
    Level 2  
    Mam problem z tą kosą. Jak kosa troche popracuje (1h), zaczyna się dławić i gaśnie. Nie wchodzi na obroty. Czy to może być wina mieszanki paliwowej? Dodam że jeszcze zauważyłem olej na filtrze powietrza. Czy to normalne. Oddawałem ją dwa razy do serwisie na gwarancji i ciągle to samo.