Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzamcniacz+zestaw 2.1 do 1000zł

03 Maj 2010 13:00 1004 1
  • Poziom 8  
    Witam.
    Za kilka miesięcy (pewnie końcówka lata) mam zamiar kupić jakiś sprzęt grający.
    Jak na razie posiadam jakieś no name komputerowe 2.0 i każdy nowy sprzęt będzie grał lepiej niż to co mam.Na początku myślałem nad jakimś zestawem 5.1 Logitecha czy Creative'a,lecz uważam,że lepszym wyborem będą kolumny z prawdziwego zdarzenia.
    Przewidywane fundusze są skromne (max 1000 zł,bez dokładania).
    Jestem kompletnym noobem w temacie takiego sprzętu,mimo że od kilku tygodniu intensywnie o tym czytam.Jednak nie tak łatwo wybrać coś dla siebie mimo tylu poradników :)
    Mój pokój coś między 20-25m2 (nie mierzyłem dokładnie).
    Jak na razie moją uwagę przykuły:

-Kolumny podstawkowe Wharfedale Diamond 9.1 (lub jakiś nowszy model,np. 9.4,10.1) oraz Tannoy'e M1/M2 (myślałem też o kolumnach podłogowych,lecz ciężko coś za takie pieniądze znaleźć.Co sądzicie?Które będą odpowiedniejsze?)

-Subwoofer aktywny VK7810 (w tej cenie praktycznie nie ma z czego wybierać,ponoć jest całkiem dobry)

-Wzmacniacza nie mogłem wybrać,ciężko mi coś znaleźć.

Proszę o propozycje takowych zestawików i różne uwagi,które mogą mi się przydać.
    Sprzęt miałby być używany głownie do muzyki (wszelkie odmiany elektroniki:electro,house,trance,downtempo,d'n'b,hands up,hardstyle,hardcore i ich podgatunki, dużo muzyki retro lata 20-90, r'n'b, czasem jakiś rock/ballady rockowe,ale raczej rzadko) oraz filmów.
    Proszę rownież o napisanie mi jak taki zestaw podłączyć do komputera,jakie kable będą potrzebne itp. W komputerze mam jakiegoś zintegrowanego Realteka,czy będzie trzeba kupic również nową kartę muzyczną?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za nieskładność mojego posta,ale to przecież nie wypracowanie :)
    Gdyby coś było nie jasne,proszę pytać.
    Pozdrawiam ;]
  • Poziom 19  
    SniperXXX napisał:

-Subwoofer aktywny VK7810 (w tej cenie praktycznie nie ma z czego wybierać,ponoć jest całkiem dobry)

Wiesz co lepiej dołóż ponad 50 zł i kup STX s-180
    on ma prawdziwe 100 rms i jest na lepszym i minimalnie większym głośniku