Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 1.9tdi problemy z centralem

03 Maj 2010 13:14 2874 3
 • Poziom 10  
  Witam.
  Mam problem z centralnym zamkiem klapy bagażnika, ani z pilota ani przyciskiem na drzwiach nie można odbezpieczyć. Kluczem idzie bez problemu, a pilotem ani rusz. Sprawdzałem siłownik(silniczek) od zamka, który jest w tylnej klapie, po podłączeniu napięcia normalnie chodzi. Micro styki w zamku i klamce są też sprawne, nic nie jest zalane ani zawilgocone, dot. również modułu komfortu. W Vagu żadnych błędów związanych z modułem komfortu. Przewód dochodzący do siłownika sprawdzałem, przy klapie na przejściach nie przetarty.
  Jest to Passat kombi z 2003r, kluczyk scyzoryk 3 przyciski, moduł komfortu to 1C0 959 799 B.
  Zastanawiam się jeszcze skąd wychodzą te 2 przewody, które wchodzą do siłownika (niebieski i chyba brązowy )
  Jeszcze jedno, jak sprawdzi Vagiem czy funkcja otwierania (pilotem i przyciskiem na drzwiach kierowcy) klapy bagażnika w kombi jest aktywna w module komfortu.
 • Poziom 17  
  jeden to jak kolor wsazuje brazowy masa a drugi to sygnał z modułu komfortu. Na drzwiach kierowcy nie masz czasami przekreconej blokady bagażnika?
 • Poziom 10  
  Na drzwiach mam przełącznik od otwarcia wlewu paliwa i klapy bagażnika.
  Te przewody do kostki siłownika dochodzą bezpośrednio z modułu komfortu?
  Czy na niebieskim przewodzie w module powinno pojawić się +12V po naciśnięciu przycisku na drzwiach lub środkowego w pilocie?
  Mam jeszcze dziwną sytuację, mianowicie zauważyłem, że przyciskając środkowy przycisk kluczyka (od klapy bagażnika) mrugają kierunki (słychać odgłos centrala) i zapala się lampka nad drzwiami pasażera, z tyłu z prawej stronie.
 • Poziom 10  
  Czy po wypięciu modułu komfortu powinna palić się lampka nad drzwiami pasażera?