Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka bosch sri 3015 -głośna praca pompy

03 Maj 2010 16:44 8146 5
  • Poziom 2  
    witam,
    w zmywarce bosch sri 3015 wystąpił taki problem - po uruchomieniu nie chciala pracować pompa myjąca ; dostalem się do pompy i pokreciłem śmigłem silnika pompy -był opór ale udało sie to rozruszać . Po ponownym uruchomieniu pompa ruszyła ale pracuje koszmarnie głośno. Czy ktos mógłby mi poradzić co może byc źródłem tego hałasu i co ewentualnie sprawdzić ,wymienić ?
  • Poziom 17  
    Witam.Należy sprawdzić łożyska
  • Poziom 2  
    no niestety zmywarka właśnie odmówiła posłuszeństwa w czasie pracy - -wywaliło bezpieczniki . Uruchomiłem ją po chwili ponownie , pompa wyje niemiłosiernie ale ramiona spryskiwaczy się nie kręcą.
    Odnośnie tych łożysk-czy to można gdzieś kupić ,czy wymienia się całość z pompą ?
  • Poziom 1  
    mam ten sam problem, poradziles sobie jakos? ja spryskałem WD 40 na 5 myc pomogło teraz znowu bardzo głośno chodzi :/
  • Poziom 17  
    Witam.Dodaję rysunek na którym widać jak wygląda pompa po rozłożeniu.Łożyska są do wymiany o rozmiarze 608.zmywarka bosch sri 3015 -głośna praca pompy
  • Poziom 17  
    Witam. Łożyska praktycznie nie zużywają się przy tak niskich obrotach, musisz mieć wyciek z reperaturki pompy myjącej (to to białe nałożone na pompę) jak jest wyciek to woda leci na łożysko i wtedy trzeba wymienić uszczelniacz w reperaturce i łożysko.