Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Cheetah CH-AE Random+ samowzbudzanie i fałszywy sygnał

03 Maj 2010 16:49 3432 11
  • Poziom 2  
    Witajcie, w moim Fiacie Punto 2 parę dni temu wysiadł mi a raczej zwariował alarm. Normalnie kiedy go zamykałem sygnalizował to 1 krótkim dźwiękiem syreny i 1 błyśnięciem migaczy, a kiedy go otwierałem dwoma dźwiękami syreny i dwoma błyśnięciami, teraz kiedy go zamykam jest tak jak było, natomiast co jakiś czas włącza mi się sygnał syreny, a kiedy go otwieram (wyłączam alarm) daje 3 krotny sygnał dźwiękowy i 3 błyśnięcia. Dodatkowym efektem jest to, że nie gaśnie w im czerwona dioda miga cały czas nawet kiedy alarm jest nieaktywny (teoretycznie). Próbowałem coś zdziałać z instrukcją ale tam nie ma żadnych porad poza jedną - żeby przeczyścić klemy w akumulatorze, lub ten akumulator naładować. Ładowałem go od wczoraj przez 24 godziny, niestety na pracę alarmu nie maiło to żadnego wpływu. Chciałem też po prostu wyłączyć alarm zupełnie ale nie mam pojęcia jak się to robi, dostałem się do centralki ale nie chcę czegoś uszkodzić... Jeśli ktoś miał może podobne przeprawy czy może coś poradzić to byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 14  
    Sprawdź krańcówki w drzwiach pewnie któraś pokazuje otwarcie drzwi podobny problem miałem u siebie tylko nie pamiętam czy trzy razy dawał znaki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzięki, wyczyściłem klemy, zmówiłem paciorek i pomogło :D Na razie działa
  • Poziom 9  
    Witam,
    newiem polsky, ale slovensky anglicky :-)

I have car alarm Figter excellent and after year of !reliable! operation it has started to trigger first zone of alarm i.e. warning 5x beep and 5x blinker.
    I was looking at car when it beeping to assure that NOBODY like human or animal is doing something around car. It is beeping (1st zone) at day, at night cca 10times/24hours.
    When I attenuate susceptibility of sensor, the false alarm doesnt´t stop, but quantity of false alarm has reduce for example to 5times/24 -- it is no solution.

Temporary solution is that after activating alarm (car doors will lock) I press specific button to deactivate 1st zone (it is for case that is strong strom etc..).

I find at all web and I don´t be able to find solution or cause of the problem.

Thanks for all answers,
    Radek

google translate:

Mam samochód alarm Figter doskonałe i po roku! Niezawodny! operacji, zaczęła powodować pierwszej strefy czyli alarm ostrzegawczy sygnał dźwiękowy i 5x 5x kierunkowskazem.
    Szukałem na samochód, gdy sygnał, aby zapewnić, że nikt tak jak ludzi lub zwierząt robi coś wokół samochodu. To jest sygnał (1 strefa) w dniu, w 10times/24hours ok. nocy.
    Kiedy tłumienia wrażliwości czujnika, fałszywe stop doesnt't alarm, ale ilość fałszywych alarmów jest np. ograniczenie do 5times/24 - to nie jest rozwiązaniem.

Tymczasowe rozwiązania jest to, że po włączeniu alarmu (blokada drzwi samochodu) i naciśnij przycisk, aby wyłączyć konkretne 1-gie strefy (jest to na razie, że jest silny itd. strom.).

I znaleźć na wszystkich internetowych i nie być w stanie znaleźć rozwiązanie lub przyczynę problemu.

Dzięki
  • Poziom 40  
    Odłączyć czujnik i obserwować czy pojawi się alarm ostrzegawczy.
  • Poziom 9  
    Ireneo napisał:
    Odłączyć czujnik i obserwować czy pojawi się alarm ostrzegawczy.

Ok spróbuję, możliwe jest, że czujnik zużycia ???
  • Poziom 40  
    Możliwe,wszystko lubi się uszkodzić.
  • Poziom 9  
    czytał ja też problem jest bardziej l. osób. dystrybutorów alarm nie może mi powiedzieć dlaczego mam taki problem, ale twierdzi, że czujniki są nie-popsuć
  • Poziom 40  
    Odłącz i obserwuj a potem pisz co się dzieje.
  • Poziom 9  
    Odłączil som czujnik wydaje się, że alarm nie uruchamia się samoczynnie (ale też nie w szoku, lebo czjunik nie-połączony )..

Błąd jest uszkodzony czujnik ???
  • Poziom 40  
    Jeżeli czujnik jest odłączony i alarm nie uruchamia się to uszkodzony czujnik.
  • Poziom 9  
    jeśli czujnik odłączony, alarm nie-mogę się dowiedzieć czy udierane do samochódu (wywołać alarm) !