Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kasa Elzab Alfa Super P - cmos nie był kasowany

03 Maj 2010 18:36 3129 2
  • Poziom 2  
    Witam. Kasa elzab alfa super p.
    Pierwszy raz pytam na forum - proszę o wyrozumiałość i pomoc.
    Zakupiłem kasę jw. Kasa nigdy nie fiskalizowana, działa, moduł pamięci czysty, stara homologacja, da się wprowadzić towary, ceny itp.
    Kasa potrzebna jako kalkulator - drukarka paragonów niefiskalnych.
    Jedyny problem - nie umiem przestawić daty, która ze wzgl. na leżakowanie i myślę - niedokładność zegara spóźnia się o kilka dni. Data na kasie to 20.04.2010, - dziś 03.05.2010.
    Jeśli ktoś może pomóc, wie jak przestawić (ustawić) datę proszę o pomoc.
    Może kombinacja wciśniętych klawiszy przy włączaniu lub podobne.
    W menu serwisowym jest opcja przestawienia daty, niestety po wejściu do tego menu - pisze - cmos nie był kasowany.
    Jeszcze raz proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 20  
    Witam.

po wydruku raportu dobowego (oczywiście w tym stanie kasy będzie to niefiskalny) powinna być dostępna opcja zmiany godziny z poziomu standardowego menu użytkownika - zmiana jest zazwyczaj o +/- jedną godzinę (w starszych modelach przed homologacją zazwyczaj bez ograniczeń). Operacja trochę pracochłonna bo raport dobowy, zmiana godziny do przodu o 1 godzinę, jakaś mała sprzedaż, raport dobowy itd.
    Tak długo aż zmieni się dzień itd.
    W drukarkach przed homologacją nie było ograniczenia jednej godziny i wystarczyło ustawić 23:59
    Tak wygląda to z poziomu kasy.

Czasami tą operacje trzeba zrobić wysyłając godzinę z komputera i oczywiście posiadać program serwisowy - np. posnet ma swoje programy na stronie www dla każdego (zarówno użytkownika jak i serwisowe).

Przy niektorych kasach do zmiany godziny należy zewrzeć zworę serwisową na płycie głównej - zazwyczaj jest to widoczna, osamotniona zworka. Po jej zwarciu dostępny jest tryb serwisowy.

Spróbuj użyć:
    ecrserw.zip Programy serwisowe (WinECRSerw dla Windows i ECRSerw dla DOS)
    ze strony http://www.elzab.com.pl/programy#Kasy
    i wykonac inicjowanie zegara.
    Oczywiście kabel połączeniowy musisz mieć.

Jeśli to wszystko wyżej jest mało jasne lub nie wiesz jak to wykonać udaj się do pobliskiego serwisu zajmującego się elzabem:
    http://www.elzab.com.pl/dystrybutorzy

Są to operacje które należy wykonywać dość ostrożnie, jeśłi nie wuesz jak to wykonać zgłoś się do serwisu.

Mam nadzieje, że pomogłem.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź.

W międzyczasie poratował mnie gość, od którego kupiłem kasę. Potrzebna była mała ingerencja w środku kasy, ale się udało i wreszcie mam dzisiejszą datę z aktualną godziną.
    Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam wszystkich czytających.

Koniec tematu.